Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz rauschie #4241 üzenetére

    Minden kötésnek lesz másik oldala, csak nem ugyanaz lesz a szándék!Tehát ha valaki vesz akkor egy eladótól fog venni (az Askról). Nekik más az érdekeltségük. Aki eladott az shortban van aki vett pedig longban. A forgalom akkor lesz nagy ha sok eladótól tudnak venni sokat, de addig az árfolyam nem fog emelkedni amíg az adott árszinthez tartozó eladó készletét ki nem tudták meríteni. Ilyenkor két dolog történhet: a likviditásért felelős intézményiek teljesítik kötelességeiket és egy bizonyos ársávon belül adnak vesznek (ha valaki vesz tőlük, vagy elad nekik). Ez növeli a forgalmat...ami így egy-egy támaszt vagy ellenállást beazonosíthatóvá tehet, ami vagy kitör vagy nem, minden az azonnali piaci szereplőkön múlik, akik már intézményiek is szoktak lenni (imádnak manipulálni). Viszont a kitörés azért jön létre mert a piac jegyzők "elengedik" az árfolyamot (nincs több instrumentum a birtokukban amit elkéne adniuk, vagy meg kéne venniük) és ugyanakkor van még aktív piaci szereplő aki hajlandó venni vagy eladni. Ekkor a piacjegyzők egyre magasabban jegyzik az árat kitörésnél, hogy ne legyen nagy vesztőjük (eladnak emelkedésben) vagy épp fordítva letörés eseténmiközben a spread is kitágul, ezzel is csökkentve a kockázatukat. Ez a passzív piaci szereplők feladata, hogy jegyezzék az árat, hogy te vagy én biztonságosan ki vagy be tudjunk szállni amikor csak akarunk (mi aktív piaci szereplők vagyunk, de lehetnénk passzívak is mint ők). És mivel a passzív szereplők a spreaden keresnek, akkor tágítanak rajta amikor túl alacsony a likviditás és nekik nagy a kockázatuk. Ezt teszik miliszekundumok alatt. Ezért mozognak az árfolyamok....ebből kifolyólag a spread NEM LEHET FIX!!!!Mert az egészséges árjegyzés és kereslet, kínálat szabálya és a piacjegyzők nem engedik meg.

    Tehát ezekután nekem nehogy bedőljön valaki a fix spread általi "jóságnak", meg hírek esetén is stabil árjegyzésnek, mert a valóságban bizony ilyenkor nagyon instabil az árjegyzés, ami szükség szerűen a spread tágulását vonja maga után, ergo kaki van a palacsintában és valaki hazudik....ez a bróker, aki kockázatot vállal ilyenkor, de ha valaki van olyan butus, hogy bedől neki, akkor rajta fognak pénzt keresni...

    Egy szó mint száz, a forgalom felhasználásával sem fogsz tudni belátni a jövőbe, mert vagy jön egy azonnal vevő, vagy egy eladó (jellemzően miszter pumpáló) aki bekavar. Az árfolymból is elég hatékonyan tudsz prognózisokat készíteni. Ugyanakkor a Forexen sessionok vannak. Minden sessionnek más a forgalma és a jellemző volatilitása, ami megint csak megnehezíti a forgalom adatok értelmezését. Tehát miért ne értelmezd a forgalmat? 1: nem valós 2: brókercég függő 3: session függő 4: aktív piaci szereplő függő 5:az FX szabályozatlan piac és sokat megtehetnek az intézményiek amit részvényeknél pl nem. Remélem nem voltam túl össze-vissza....és remélem segítettem...

    fulekitrading.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák