Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Espla #314 üzenetére

    Egész pontosan kiszámolható a nagyításuk. Én megnyitottam találomra az elsőt, amire azt írja, hogy 60x60 [link]. Ennél azt írja (ha ezek egyáltalán valós adatok), hogy 60mm a frontlencse, 5mm a kilépő pupilla, ez egész pontosan 12x-es nagyítást jelent.

    (Frontlencse / kilépő p. = nagyítás)

    Viszont, nekem van 60mm-es frontlencséjű távcsövem, az alapján az a véleményem, hogy ha a linken lévő kép a tényleges távcsőről készült, az nem hiszem, hogy 60mm-es frontlencse lenne, inkább olyan max 40 körül. Ez egy 8x-os nagyítást jelentene, ami ránézésre a távcsőre kb. reális lehet.

    Ugyanakkor, én ezekért pénzt nem igazán adnék. Ingyen ha kapnék egyet, esetleg szétszedni jó lenne. Konkrétan erre [kép] az összeszerelési minőségre, optikai igényességre szerintem még ránézni is fájdalmas. Mi az a sárga szín az összes lencsén? Ezzel esély sincs színhelyes képet látni, sőt szerintem nem is volt cél.

    Ez, ha jól nézem, akkor kb valamivel 8e Ft alatt van. Ezzel szemben vadi újan megkapsz egy Olympus DPS-I-et (10x50) ami egy állati jó távcső az árához képest (20k körül), jól össze van rakva, szép a képe, a kategóriájában nem igazán tudok nála jobbat. 10x-es a nagyítása.

    [ Szerkesztve ]

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz Espla #314 üzenetére

    Nem értem az embereket, akik látva, tudva, hogy ócska, még reménykednek valamiben... Miben?
    Távcsőből (is) csak eleve márkásat vennék, mert talán abban lehet bízni, de egy noname-ben semmiképpen nem.
    És akkor a számháborúról még szó sincs...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák