Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz jjeahh #1794 üzenetére

    Én most kaptam nemrég kézhez (nem volt raktáron, majdnem egy hónapot vártam), a kisebbik az csak kevéssel volt 30e fölött (igaz Magyarországon a MM-ban volt sokkal olcsóbb mint máshol. Netről rendelve lehet hogy találsz megfelelő EU-s árat)

    Szóval Manfrotto Off road Hiker camera backpack 20L Mint túrázós hátizsák, nagyon jónak tűnik - viszont mivel csak pár napja van meg, szóval élesben nem tudtam kipróbálni, de a normál bringás/kirándulós hátizsákommal összevetve (amit meg már kb 10 éve használok nagy megelégedéssel)

    De nem írtad mennyi cuccnak kéne beleférnie.
    Mert pl ez nem túl nagy hátizsák (akkora mint a már említett kis kirándulós zsákom, ami 20+5 literes) , és a fotós rekesze ráadásul nem fut végig az aljában. Most lemértem, a hasznos belméret 20x16x10. Ha számodra ez elég akkor ez egy jó választás, mert amúgy egy nagyon jól kialakított túrázós hátizsák.
    (nekem sajnos ez így kicsi (a leghosszabb tele nem fér bele vázra szerelve), így vissza kell küldenem (nem tudtam előzetesen kipróbálni)
    A két rekesz amúgy összenyitható. Laptop-rész nincs, és nem is fér bele egy 13as sem. Állványt lehet rá csatolni, plusz van jópár praktikus része (érdemes videókat is keresni róla)

    Korábban megérkezett a nagyobbik testvére (már rég lemondtam arról hogy egy hátizsák mindenre jó legyen), ez is akciós volt így nem sokkal volt drágább a kisebbiknél (persze ezekhez a dollárban átszámított áraknál nyilván még így is drágábbak), Manfrotto Off road Hiker camera backpack 30L , ez akkora kb mint egy normál 35 literes túrazsák. Na ennek viszont jó nagy a fotós rekesze (ezt meg nem is nagyon tudom kihasználni, de majd oda teszem az esőkabátot, stb) Laptop rekesz ennek sincs, de ebbe belefér a 13as laptop védőtokkal felülre.
    Viszont kicsit nagyobb (szerencsére csak magasságban) annál a hátizsákomnál amit ugyan felengedtek már repülőre díjtalan kézipoggyásznak, de azért már az is határeset lett volna. Hát remélem nem fog fennakadni, majd meglátjuk.
    Amúgy ez is egy kényelmes túrázós hátizsák, de az tény hogy ha csak egy napos rövid kirándulás, ahova nem kell mindent vinni (mert otthon/szálláshelyen lehet/mered hagyni a többi cuccot, és csak azt viszed ami kell) akkor fölöslegesen nagy.
    Ezt mindenképp megtartom mert kell egy ekkora méretű túrázós zsák nekem, de jó lett volna ha a kisebbik egy kicsit nagyobb (legalább a fotós része) Így a helyett majd kell keresnem másikat.

    (amúgy ah pénz nem számít akkor persze vannak még tök jók :) Pl. nekem a Mindshift azon zsákjai nagyon tetszenek ahol a fotós rész mint egy övtáska úgy is kiforgatható hogy le sem veszed közben a zsákot. De ezek baromi drágák, ráadásul lehet hogy a valóságban nem is válna be)

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák