Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Foremi

    tag

    válasz akom #363 üzenetére

    Szia! Kb. egy hete használom őket. Elég sok tárhelyet és VPS-t kipróbáltam, így van viszonyítási alapom.
    Én alapból a VPS-re szavazok, mivel az sokkal rugalmasabb és gyorsabb, mint az osztott tárhely, VPS-en olyan rendszert használok, amit szeretnék. Van náluk KVM és LXC VPS, a KVM még ezen belül is jobban egyedire szabbható, az LXC viszont egyszerűbben beállítható. Nekem a KVM VPS-ük kellet. Külföldi szolgáltatóról (vagyis szolgáltatókról) váltok, mivel fontos a válaszidő, és a Magyar IP. Több külföldi szolgáltatónál is van VPS-em, de egy jó magyart szeretnék.

    Annyit érdemes tudni, hogy eddig azért voltam a külföldi szolgáltatónál, mert három Magyar VPS szolgáltatás sem vált be.
    Az egyiknél a lemezkép beállítás volt rossz, rendszer frissítéskor folyton hibák voltak (de nem csak nálam). Próbálták javítani, de nem jött össze, mivel kétszer is rossz volt, otthagytam őket.
    Egy másik szolgáltatónál is kompatibilitási gondok voltak, ráadásul ott a saját kezelőpaneljük is rossz volt (nem működött a VPS reinstall sem). Másnap otthagytam, annyira nem vált be, és fél évre előre ki lett fizetve.
    A harmadik szolgáltató meg lassú volt, valahogy csaltak vele, vagy túlértékesítették a szervereiket, ezt is otthagytam. Azért egy sima bővítmény nélküli WordPress oldalnak nem lenne szabad 1 Gb RAM VPS-en lassúnak lennie.

    Ezek a csalódások miatt voltam eddig külföldi szolgáltatónál. Mivel jobb szeretnék Magyar szolgáltatást, ezért adtam egy esélyt a HostingBázisnak. Hátha a sok csalódás után ez jó lesz! Előre kérdeztem a Messengeren, melyiket VPS-ük ajánlják, részletesen elmagyarázták, ezért a KVM-re esett a választásom, mivel fontos, hogy hozzáférjek a kernelhez. Utána segítettek a beállításban is, mivel ISO-ból még nem telepítettem VPS-t, megakadtam, de korrekt módon segítettek, pedig ez már este jóval munkaidő után volt. Az ügyfélszolgálat nagyon segítőkész és gyorsan válaszolnak a felmerülő kérdésekre, úgy érzem már ezért is megérte ezt a szolgáltatást választani.
    A sebessége így az első hét tapasztalatai alapján nagyon jó (jobb, mint a külföldi VPS-eké). A külföldi szerverek elérése már csak a távolság miatt is rosszabb, ezért szerettem volna hazaira váltani.

    Rövid távon nagyon jók a tapasztalataim, de kell 3-6 hónap folyamatos használat (tesztelés), hogy azt merjem mondani, hogy tényleg jók. Be is fizettem 6 hónapra a díjat, ha ez idő alatt bizonyítanak, akkor hosszú távon az ügyfelük leszek!
    Nagyon szeretném, ha ez beválna, mert szükségem lenne egy megbízható és jó Magyar VPS szolgáltatásra, de úgy érzem, hogy ez lesz az, amit kerestem (ezért is mertem előre befizetni egy hét használat után).

    [ Szerkesztve ]

  • Foremi

    tag

    Sajnos elég sok tárhely szolgáltató problémás, én sokat végig teszteltem céges ügyfelek által. Többször találkoztam olyannal, hogy a megrendeléskor gyors volt, minden szuperül működött, majd néhány hónappal (esetleg egy-két évvel) később belassult a szerver, akadozások és leállások voltak. Azaz a szolgáltató túl értékesítette a szervereit.

    Az egyik itt többször is emlegetett tárhely szolgáltató (nevet direkt nem írok ki) "mindent vitt". Lényegesen lassabb volt sebességben három népszerű hazai ingyenes tárhelynél. Mivel nem szeretnék "jó hírnév" sértésért felelni (márha beszélhetünk itt jó hírnévről), ezért nem fogom megosztani a nevüket, de ha valaki tudja, melyikről van szó, az az én igazamat bizonyítja.

    Amit fontos, hogy a weboldalunkról rendszeresen készítsünk mentést. Hiba bárhol lehet, a legdrágább tárhelyeknél is.
    Nemrég volt is rá példa, az egyik általam használt tárhely szolgáltatónál meghibásodott a szervergép, és kb. négy napba tellet javítaniuk, ráadásul kb. három héttel korábbi mentést állítottak vissza. Nevet megint nem írok, inkább általánosságban beszélek a dologról. Az volt a szerencsém, hogy mindenről készítek mentést, ha nem így tettem volna, akkor nem kevés munkám veszett volna oda (pont egy új weboldalt készítettem náluk). Ráadásul még azt sem mondanám, hogy azért volt rossz, mert olcsó, 10.000 Ft az éves díj. Na jó, vannak ennél drágább és olcsóbb szolgáltatások is, de ebben az árkategóriában már nagyobb profizmust várnék.
    Régebben egy másik szolgáltatónál pedig az összes ügyfál összes adata elveszett (a szolgáltató hibájából). Ez jópár éve volt, ebből az esetből tanúltam, azóta mindent, de mindent mentek. Így ha bármilyen gond lenne, nem függök a szolgáltatói mentésektől. Azóta az érintett szolgáltató teljesen megszűnt (persze egy újabb teljes adatvesztés kiséretében), legalább ebbe már garantáltan nem fut bele senki.

    A gond, hogy elmondhatom, olyan tárhelyet nem tudok javasolni, amiben egyetlen egyszer, egyetlen egy hiba nem volt (és legalább két-három éve használom). Olyan tárhely, aminél 100% a rendelkezésre állás, nem létezik, de még a 99,9%-os rendelkezésre állást is fenntartásokkal kell kezelni (többnyire éves szinten több leállást tapasztaltam, mint 0.1%, ami kb. 9 órát jelentene). Volt szerencsém pár magasabb áru szolgáltatást is tesztelni, a 30.000 Ft-os árkategóriában is voltak hibák, csak az nem mindegy, hogy mennyi (és igazoltan nem teljesült ennél sem a 99,9%-os rendelkezésre állás, több mint 9 óráig volt egy hiba miatt elérhetetlen ez a szolgáltatás is néhány hónapja).

    Ja, meg van egy Vis maior rész szinte minden szolgáltató ÁSZF-jében, ami alapján a 99,9% rendelkezésre állásba nem tartozik bele a szolgáltatótótól független hiba (csak a tervezett karbantartások), továbbá az adatvesztésekért meg semmilyen hibáért (az ebből eredő bevételkiesésért) nem vállalnak felelősséget. Legyen bármennyire is drága az a tárhely, semmire sincs garancia.
    Ahogyan feljebb írtam, egy jó tanácsom van, rendszeres biztonsági mentést kell készíteni az oldalakról saját magunknak. Senki se sajnálja az időt erre, mert elég ha egyszer van probléma, akkor minden (akár sok évnyi munka) oda veszhet. Sajnos volt szerencsém a saját mentésem visszaállítani a tárhely szolgáltató rendszerében bekövetkező hiba miatt.

  • Foremi

    tag

    válasz zeorsdfd #987 üzenetére

    A tárhely-szolgáltatói mentésekkel egy gond van. Szolgáltatói (szerver) hiba esetén az is elveszhet. Illetve akkor is, ha az adott szolgáltató megszűnik. Ilyen pl. kis tárhelyeknél fordulhat elő, ami viszonteladó, és nem fizeti be a viszonteladói díjat (de akár nagy és ismert cég is bármikor csődbe mehet és megszűnhet jogutód nélkül). Még abban sem lehet ilyenkor bízni, hogy az eredeti szolgáltató értesíti az ügyfeleket, ugyanis a legtöbb esetben az eredeti szolgáltatónak nincsenek is meg a viszonteladó ügyfeleinek az adatai (pl. ha egy VPS-t bérelnek, amit saját maguk szoftverelnek).
    A szolgálatói mentés csak egy esetben jó, ha az ügyfél által használt programban van a hiba (pl. egy hibás WordPress frissítés esetén).

    Lehet azt mondani, hogy megbízható szolgáltatótól kell tárhelyet bérelni, ott nem fordulhat elő adatvesztés, de sajnos ez nem teljesen igaz.
    Kb. egy hónapja volt tűz egy nagy adatközpontban, ami végül teljesen leégett. Sajnos a tűz adatvesztéssel járt, a szolgáltató ez a katasztrófa után nem tudta az ügyfél adatokat visszaállítani (a mentéseket is a leégett adatközpontban tárolták).

    Lehet, hogy létezik olyan szolgáltató, ami másik (egymástól független) adatközpontban tárolja a mentéseket, viszont ezt a szolgáltatást biztosan más árban adják.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák