Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ezustroka

    tag

    Sziasztok!

    Nemrég felhívtak a Telekomtól, hogy tudok váltani gyorsabb internetre. Eddig csak 20-as volt (csak papíron, igazából csak kb 15-tel ment), most azt mondták, már mehet az 50-es is. Belevágtam a dologba, jöttek is a szerelők. A szerelők nagyon hamar mondták, hogy itt nem is megy az 50, csak a 30. Mondom, oké, legalább az is már duplája az eddiginek. Szóval szerelgettek valamit, új eszköz, minden, nem ment egyszerűen a dolog, kínlódtak vele nagyon (közben erősen szidták a bonding technikát, hogy csak a baj van vele), amikor elmentek, épp működött a dolog, de csak kb öt percig. Összesen háromszor jártak nálunk, ami alatt annyit sikerült elérni, hogy egy érpáron folyamatosan van internet, kettőn csak időnként, pár percenként változik a dolog, az eszköz visszajelzőjén a led hol zöld, hol narancssárga. A baj az, hogy amikor éppen vált a két szín között, akkor azért vannak megakadások, szóval összességében kicsit idegesítő a dolog. Van ötletetek hogy hol lehet a hiba esetleg, vagy inkább hagyjam a fenébe az egészet, és menjek vissza az eddigire? Mondjuk a szerelők tuti idegbajt kapnak, ha megint ki kell jönniük.

  • Ezustroka

    tag

    Írtam korábban, hogy bondingot szereltek nálunk nemrég, ami nem nagyon ment, hol csak egy érpàron jött a net, hol kettőn. Aztàn tegnapra totàl behalt az egész, a hálózati eszköz kb meg sem mukkan, egyedül a power világít. Be is jelentettem hibára. Már hívott is egy szerelő, az meg mondta, hogy mivel mostanában szerelték, visszaadja annak a két szerelőnek, akik eddig három alkalommal voltak már nálunk. Ja és hozzá tette, hogy a házunknak pocsék a hálózata, ne számítsak túl sok jóra, szerinte vissza kell állni a korábbi sima csomagra. Gondolom akkor ennyi, hiába erősködök, ebből nem lesz gyorsabb net.

  • Ezustroka

    tag

    válasz Intruder2k5 #82969 üzenetére

    Hát jó kérdés, hogy mire gondolt pontosan. Amikor nálunk voltak a szerelők, ők is mondogattak valamit, hogy ezzel a lakóparkkal sok a probléma, és hogy a ház vezetékei nem túl jók, meg hogy szerintük a házat amikor építették, nem jó minőségű kábeleket raktak be. Sajnos nem értek hozzá, hogy mely dolgok tartoznak a szolgáltatóhoz, és melyek a házhoz. Nem tudom hogy van-e olyan, ami csak akkor lesz jó, ha a lakóközösség megcsináltatja, vagy ezt mindig a szolgáltatónak kell megcsinálnia. Próbáltam most mondogatni hogy esetleg a kábelt ki lehetne cserélni, de a szerelő már ragaszkodik a visszaszereléshez. Mondjuk az egy érpáros technológia legalább stabilan működött. De tuti panaszt fogok tenni, hogy így bebolondítottak, pedig láthatóan tisztában vannak a ház problémásságával, szaladgálhattam haza egy csomószor a munkahelyről.

  • Ezustroka

    tag

    válasz DJ. Ru$y #82972 üzenetére

    Hát kár, hogy nem tudják, mert sok nyűgtől megkímélhetnénk egymást. Bár szerintem az is fura, hogy az 50-et adták el először, aztán mikor jöttek szerelni, és beszéltek a bentiekkel, beszélték egymás között, hogy ezt nem is értik, mert oda is van írva (nem tudom pontosan hová), hogy az 50 nem megy.

  • Ezustroka

    tag

    Sziasztok!

    Sok kínlódás, a szerelők négyszeri kiszállása után a következőt sikerült elérni:
    mikor legutóbb elmentek a szerelők, aznap és másnap hol összeállt a két érpár, hol csak az egyiken ment az internet. Ma nem tudom pontosan mit csinálhattak a központban, vagy hol, de mióta hazajöttem végre egyszer sem dobta szét egyik érpárt sem, és amikor mérem, minden alkalommal megvan a 30-as sebesség lefelé. (A szerelő az utolsó alkalommal azt mondta, hogy valószínűleg portot kell cserélni, ma megkérdeztem a technikust, hogy ezt megtették-e, de azt mondta, hogy nincs szabad port :F ) Eddig még szép és jó a dolog, de sajnos közel sem nevezném teljesen stabilnak a netet, mert pl. streamet nem lehet normálisan nézni, folyton megáll, szakadozik. A modem adatai ezek:

    Link Status Connected Connected
    Modulation Type VDSL2 VDSL2
    Actual Rate (Up/Down) 1620/16510 kbps 1452/16511 kbps
    Attainable Rate (Up/Down) 1620/20113 kbps 1446/19431 kbps
    Noise Margin (Up/Down) 5.9/6.6 dB 6.7/6.7 dB
    Line Attenuation (Up/Down) 67.4/29.9 dB 68/29.6 dB
    Output Power (Up/Down) 4.1/14.4 dBm 3.9/14.4 dBm
    Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved Interleaved/Interleaved
    Interleave Depth (Up/Down) 14/263 13/173
    Interleave Delay (Up/Down) 7/8 ms 7/8 ms
    INP (Up/Down) 1/2.5 symbols 1/2 symbols
    Profile 17a 17a
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Errors (Up/Down) 0/147 0/42

    Azt már sikerült kibogarásznom a netről, hogy ez a noise margin nagyon alacsony, ez lehet az oka talán ennek a "szakadozásnak". A kérdésem igazából az lenne, hogy ezen lehet-e változtatni? Egyébként amíg csak egy érpáros technológián voltunk, nem tapasztaltam ilyen lassulást, az akkori noise margin értékeket sajnos nem tudom. Ja és egy érpáron továbbra is akkor a sebesség, amekkora eddig volt.

Új hozzászólás Aktív témák