Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    Ma rákerestem a cimemre, hogy tud e szolgáltatást biztositani nálam, mert eddig csak az invitel tudott vagy is inkább nem engedett mást az invitel igy talán jobb a megfogalmazás.

    szóval, most a cimemre az 50es csomagtol a 2000/500 -as csomagig mindent jelez, hogy beköttethetek.

    A kérdésem az, hogy ha én megrendelem valamelyiket akkor azt nekik köteles bekötniuk és anyniért amenyni ki volt irva?

    Mert mondjuk egy 100/10-es netet kérnék annak a minimum sebesége csak 1/1, tehát a jelenlegi 15/0,9-es is elviszi és nem szolhatok semmit sem ,mert a szerződésben foglaltaknak eleget tesznek.

    viszont ha egy 1000/200-as csomagot kérek ott már 200/50-es a minimum amit kötelesek lennének nyujtani, de mivel egy kapavágás vagy bármilyen fejlesztés nem történt a környéken már vagy 10 éve az invitel részéről ezért nem tudom, hogy a meglévő ADSL vonalaon ezeket a csomagokat hogy tudná nekem rövid határidővel bekötni.
    Vagy ha sikerül akkor az invitel évekig hagyta az ugyfeleket a szarba és nem emelt sávszélt mint a többi ugyan azért az árért.

    A következő amit kérdeznék, hogy ha IPTV-t is kérek mellé akkor azt hány TV re oszthatom meg? A 3-bol egy HD.
    illetve az ahhoz szügséges sávszél a megrendelt netcsomag sebességéből jön le vagy azon felül?

    [ Szerkesztve ]

  • repvez

    addikt

    A kapavágást ugy értettem, hogy semmilyen mozgást internet szolgáltató részérol nem volt a környéken, se légvezeték se földbe huzás terén, már évek ota.
    A tényleges sebesség ami az összefoglaló ir azt , hogy kell értemezni, hogy az 1000-es csak 200 al jön a gyakorlatba és a 250es meg 75el?
    Mert az ugy nem teljesen korrekt .

    A hálózat fejlesztési oldalon nem találta meg a településem , tehát ott még nem kelzik,. hogy elérhető lenne a szolgáltatás, viszont engedné beköttetni a weblapon.

  • repvez

    addikt

    válasz energy4ever #91931 üzenetére

    esetleg nézd meg a routeren belül, hogy van e olyan lehetőség, hogy az internet sebességét tesztelni vagy beállitani manuálisan?
    Mert nálam a xiaomi mini rputernél ha autómatán teszteltem akkor csak 10es netet mért lefelé és anynit is engedett letölteni és én is panaszkodtam a szolgáltató felé ök mondták, hogy megvan a sebesség.
    Ekkor átállitottam manuálisra és beirtam neki 20 mbitet lefelére és igy a 15 ös netem , most 16mbittel jön már.

    DE ha autómatára visszateszem ujra leesik 10re.

Új hozzászólás Aktív témák