Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    Remélem jó helyre írok problémámmal:
    Van ez a kibas**tt e-on.... olyan remek felénk az áramszolgáltatásuk, hogy 24 óra alatt minimum 4-5 ször van áramkimaradás (1-3 másodpercesek), de van hogy több percre is elmegy az áram. Egyik dolog az hogy most vettem gépet 240ezer forint értékben és nem szeretném szervizbe vinni... a másik az, hogy adatveszteséget is okoz az áramszünet, ez után általában rövid 5-10 perces káromkodáshullám rázza meg a házunkat (általam). A viccet félretéve a rövid áramszünetek kiküszöbölésére keresek most szünetmentes áramforrást, ami hosszabb áramszünet eseten jelez is lemerülés előtt. Azért fordulok a fórumhoz mert nem vagyok benne a témában. Érdekelne ár és típusnév illetve vmi infó a termékről! Ha szükséges, leírom a gépem adatait.

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    Sziasztok!

    Nem vagyok biztos benne, hogy szünetmentes táp kell nekem de nem találtam a problémámhoz közelebb álló topikot: Debrecenben panelban lakom így az áramszünetektől nem igazán félek (8 év alatt 1 volt az is kb fél óráig tartott) viszont van valami gond az árammal nálam.
    Alapból fura, hogy két hálózati aljzatból csak az 1-ik működik, de valami gáz lehet a vezetékekkel. A "nagy lámpa" rendszeresen kicsapta az égőt, körülbelül 2-3 havonta cserélni kellett, mindegy volt milyen márkát vettem bele. Most egy Philips Twister teljesít benne már kb 2 éve, de már eléggé bebarnult a töve, kicsit mintha a műanyag része is deformált lenne. Egyébként néha pislog a világítás. Nem pillanatnyi áramszünet csak egy pillanatra gyengébben világít aztán megint rendesen. Ez ritkán fordul elő kb hetente. Aztán a biztosítószekrényen egy másik áramkörben néha lecsapja a biztosítékot valami. Nem tudom mi lehet, a fürdőszoba és a konyha van ezen a körön, a gép nem csak azért említem mert ezek miatt a furcsaságok miatt azon gondolkoztam védenem kellene valahogy a gépemet. Mivel lassan egy jobbféle személygépkocsi árát is kiteszi a konfigom és még további fejlesztéseket tervezek ezért azon morfondírozom, hogy mivel járulhatnék hozzá a védettségéhez. Szerintem egy szünetmentes táp nem a célnak megfelelő, mivel nem az áramszünetekkel van gond hanem valami más lehet a ludas. Egyébként a gép működésében semmi gond nincs, de szeretném ha ez így is maradna. Szerintetek feleslegesen parázok vagy mégis érdemes lenne valamit venni? Sajna hiába vágom mi az az ohm törvény meg pozitív-negatív, nem vagyok villanyszerelő.

    Ha tudtok jobb topikot a kérdésemhez vagy bármi ötletetek van azt szívesen veszem!

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Tuomas #10039 üzenetére

    Hát én így összességében látom csak ezeket a dolgokat. De ami csak az én szobámat érinti az ugye az a probléma hogy az egyik hálózati aljzat totál nem működik, így egy konnektorról megy minden. két hosszabbító van egymásba ágyazva egyikről a gép megy a másikról meg néha laptop vagy töltők. TV vagy más eszköz nincs.
    A másik probléma meg ez a lámpás dolog. Ott valami szvsz nincs rendben ahol 3 havonta kiég egy körte márkától/ártól függetlenül, az energiatakarékos meg "pörkölődik".

    Az is bonyolítja a dolgot hogy én itt csak albérlő vagyok ezért nem is hívhatok a saját szakállamra szerelőt csak úgy. Már évekkel ezelőtt többször jeleztem a tulajnak de őt nem nagyon érdekli. :(

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Tuomas #10041 üzenetére

    Áhh ez a másik helyiségből áthozni az áramot dolog totál kizárt.

    Egyébként rosszul értetted amit írtam: a szobám körét sosem csapja le. Az a konyha+fürdőszoba amit írtam, hogy lecsapja. Az meg azért érdekes mert egyetlen aljzat van a konyhában és egyetlen a fürdőszobában. Ha a mosógép+kenyérpirító egyszerre működik akkor azt az egy kört csapja csak le, mást nem és ezt csak azért meséltem el emellett, mert gyanítom hogy valami a vezetékekkel vagy a hálózattal lehet de fingom sincs hogy mi és hogy hogyan oldjam meg esetleg a gépemet a jelenség ellenére hogyan tudhatom biztonságban ha mégis valami gond lenne. (szobámban észre sem veszem ha lecsapja kint, csak hallom hogy nem megy a mosógép ha mosás van folyamatban)

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz cinemazealot #10045 üzenetére

    Köszönöm a tippeket! Megpróbálok még egy menetet boxolni a tulajjal. :R

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák