Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyöször

    senior tag

    válasz csuzda #21394 üzenetére

    Ha nem szinuszos szünetmentest teszel szünetmentes elé szerintem azt áramszünetnek fogja érzékelni, vagy rossz minőségű áramnak és egyből akksira vált. Meg ez amúgysem egy ajánlható dolog, hogy szünetmentes elé egy másik. Az meg milyen lenne má' :F ;)

    Szerintem inkább vegyétek igénybe mégis azt a bejárati ajtót. Tök ingyen van. Ha meg mégis sürgős lenne a garázsajtó akkor ajtón bejutva kiakasszátok a motorját, megkérdeztem direkt ezt régen, olyat lehet vele. Csak akkor kézzel kell feltolni, de a rugó ugyan úgy segít. Más is ki tudja nyitni kézzel, nem csak gombbal.

    [ Szerkesztve ]

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

  • cinemazealot

    addikt

    válasz csuzda #21394 üzenetére

    Továbbra is kockázatosnak tartom ezt a megoldást. :N Ha szünetmentesre bízod a garázsajtó rendelkezésre állását, akkor oda szinuszosra lesz szükséged, mert végül is egy motort kell meghajtani. Olyanra, ami közel nulla fogyasztás esetén (amikor a motor nem, csak a távirányító jelét figyelő áramkör működik) sem próbál az energia takarékosság jegyében kikapcsolni (ez a több helyen ECO módnak nevezett funkció). Olyan, ami jóóóóó nagy akkuval rendelkezik, hogy a hosszabb áramszünet se fogjon ki rajta, még akkor sem, ha nyitogatjátok közben az ajtót. Nem tudom, hőszigetelve van-e a garázs, de ha nincs, akkor a UPS-nek sem árt, ha bírja a nyári meleget és a téli mínuszokat. És ugye arra is érdemes felkészülni, hogy itt nem játszik az én lazaságom, a Te akkudat rendszeres időközönként ellenőrizni és adott esetben cserélni kell majd.

    Ha el is indulsz ezen az úton, én a helyedben továbbra is csinálnék egy kintről kulccsal oldható kioldó mechanizmust, ami a UPS kipurcanása esetén is oldja a garázsajtót, hogy az aztán kézzel is nyitható legyen.

    #21393 Marci112233
    Ha adott pillanatban mások is függnek Tőled, vagy csak ilyen fontos a megszakítás mentes játékmenet és a statisztika, akkor azt valóban komolyan kell venni. Én csak azt próbáltam kihangsúlyozni, hogy egy egyébként ~200 W többlettel bíró periféria azért elég komolyan veendő tényező a szünetmentesítés szempontjából. Főleg ha hirtelen rántások következtében komolyabb áramlöketeket is produkálhat (a force-feedback-re gondolok), ami viszont rosszabb esetben az egész rendszer magával ránthatja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák