Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz liptonn #18725 üzenetére

    Talán a tévének még igen. A 7.1-es rendszer erősítőt és hangfalakat jelent? Elég értékes cuccok ezek lehet érdemes lenne venni egy ilyet: konnektoros fogyasztásmérő
    Ezzel meg tudnád mérni, hogy pl. egy komolyabb játék alatt mekkora a max és persze azt is, hogy milyen áramfelvételi tüskék lehetnek az egész terhelés alatt akár már a gép bekapcsolásától a játék indításakor vagy alatta.
    A tápegységes topikban volt arról szó, hogy a mostani konfigok fogyasztása nem feltétlen magas de gyakori a kiugró magas értékek a "tüskék"
    Megmérhetnéd a tévét és a hangrendszert is és ha ez az egész "hóbelebanc" elméleti max fogyasztása 800W alatt marad akkor akár mindennek is elég az 1000VA-es UPS, ennél az onlnine UPS-nél a valós és a látszólagos teljesítmény is megegyezik tehát 1000W-al elboldogul, bár én úgy vagyok vele, hogy érdemes valamennyit ráhagyni, és nem terhelni 100%-on, mondjuk max 70-80% elméleti maxon.

    Akár megoldhatód azt is, hogy veszel egy ilyen átalakítót: [link] és akkor ebbe dugsz egy elosztót és az eszközöket pedig abba.
    Vagy akár vehetsz 2-3 ilyet és adott eszközöket dugsz rá. Mindegy melyik aljzatot terheled nem lényeges.
    Persze a PC-hez van olyan amit mutatsz tehát mindkét vége IEC csatlakozós és nem Schüko-s.

    Alapesetben egy tévét és hangrendszert nem feltétlen kötnék UPS-re de mivel nálad lehet rossz a hálózat ezért nem baj ha véded azt a drága OLED tévét - is -

    Amúgy a fogyasztásmérő amit linkeltem akár a hálózati zavarokat is meg tudja mutatni tehát hogy mekkora feszültség (papíron ugye 230W de +-5% bőven jó pl. 240W vagy 220W ezek felett vagy alatt ha nagy az eltérés az már gond lehet főleg ha ez tartós.
    Ha jól tudom a szinuszt is mutatja, tehát mennyire egyenletes de a lényeg, hogy csomó mindent tud mutatni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák