Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • konkolit

    csendes újonc

    válasz Patice #26578 üzenetére

    1. A Nas és a Router között CAT5 van.Kifogom cserélni E-re. A laptopon a router között gigabit kapcsolat.
    Régebben a Netgear is hasonló volt, másolás100M a sebességből nézve.
    A falban is cat5 van, azt nem most fogom kicserélni.Ezzel nincs is probléma.
    De a wifin keresztül miért nem megy még a 100M sem? Eddig a régivel ment, de most viszont nem...
    Páromnál is iszonyat lassú, pedig 150M mind a kettőnké. Ja, és csak akkor javul a wifi sebesség, ha bedugom a wifi adaptert...
    2. Dune-al smb-vel kapcsolódom és TCP-re állítottam, mert azt olvastam. Ha ott is elérem a 100M, akkor nem gond. De a netgear-el jó volt, ezzel lassabb. Korlátozás nincs, nfs is be van állítva, de lehet itt a baj. Gazdanévnél a nas ip-jét adtam meg...
    3. Ha ez így van, akkor a hdd-ről a nasra miért villámgyors? Ha másolok a nasról, az 1GB alattiak is gyors, csak a nagy 1,7GB már megszakad. Nem lassú hanem kiakad. A fórumtársnak minden megy...

    Vagy nem értem az egészet vagy valami nem stimmel a gépezettel. A netgear-al működött, csak bedugtam az újat. Tuti, mert béna vagyok, de mindent megcsináltam a beállításoknál, amit javasoltatok.

Új hozzászólás Aktív témák