Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hopkins71

    csendes tag

    válasz seiko #2465 üzenetére

    Szia!

    Ha ismernél engem, meg az ilyen órákat, akkor azt hiszem nem tetted volna fel ezt a kérdést, mert tudtad volna, hogy fölösleges.....
    Egyébként nem akarom kézzel-lábbal eladni, mert nem oldaná meg az ára egyetlen problémámat sem, csak gondoltam, ha valaki keres egy 2824-el szerelt korrekt órát elfogadható áron, akkor annak esetleg jól jöhet, feltéve ha bejön neki ez a fazon.

    Amiért (már ne is haragudj) nagyon butus a kérdésed:

    Ha új lenne, és 2 évig garanciális, nem ennyiért adnám...
    Mutass nekem még egy 2824-es tokozást, ami eladó, olyat, ami ilyen ár-érték viszonyt képvisel. (gondolok itt zafírüvegre, a teljes hosszúságú tömörszemes, búvárhosszabbítós csatra, a bónuszként hozzáadott eredeti, használatlan gyári bőrszíjára, amin egy 8.000-Ft-os Rios acél pillangózár van, a 300 m-ig vízálló koronazáras acéltokra....hm?....azért nem tennék mellé egy mostani bóti Seiko 5-öst...még kettőt se)

    Csak viszonyításként: kb. 2 éve adtam el egy Omega Seamaster-re való nagykapcsos kaucsukszíjat.....40 E Ft,-ért vitték el....csak fotót kért az eladó...2 év garanciát, meg számlát nem...
    szóval:
    Ha valakinek tetszik egy ilyen, és szeretne is egy ilyet, akkor megér ennyit, ha nem akkor nem.
    Bóti áron vásárolni újat mindenki tud.....
    Használtan, jó áron jót venni, meg csak az, akinek szerencséje van, ill. ha nem egy pitiáner, hozzá nem értő tagot fog ki, mint eladót.

    Saját sztori a Seiko5-ről:
    Mikor leszereltem a sorkatonai szolgálatból, vettem magamnak egy Seiko 5-öst.
    6 évig hordtam ezt az órát, kb. 10.000 Ft,-körül volt az ára.
    A járatra nem lehet panasz. Annak ellenére, hogy nagyon igénytelenül megmunkált szerkezetről van szó, nagyon pontos volt.
    Kb. 2 év múlva megkarcolódott az ún. Hardlex (Seiko specialitás) üveg.
    Seiko szerviz árajánlata 3000 Ft,- körül volt (így elmaradt az üvegcsere)
    4 év múlva a csat tokhoz csatlakozó szeme eltört. Mivel integrált csatos volt az óra, csak a gyári csat volt rá jó. Egy új csat akkor 4000 Ft,-körül lett volna, de szerencsére sikerült szerezni egy ilyen szemet „bontottan”, így ez megoldódott.
    6 évesen bekrepált az automata felhúzó szerkezet. Megnézte egy órás barátom: a rendkívül finom fogazású felhúzókerék, ami közös tengelyen volt a rotorral, teljesen elkopott, nyilván az ebbe a kerékbe kapcsolódó másik kerék fogastengelye is tönkrement. Alkatrész akkor kb. 5 rugó lett volna, munkadíjat nem számolva.

    Összegezve:

    +Szépen ketyeg a Seiko 5, pontos is, egyes modelljei jól is néznek ki.
    +Olcsó…a Vaterán már 15.000 Ft,- ért van belőle bőven, újan

    - Olcsó, gyenge minőségű, lemezből hajtogatott csat
    - Hardlex kristályüveg, ami ahhoz nem elég kemény, hogy ne karcolódjon, ahhoz viszont igen, hogy a karcolást polírozással ne lehessen eltüntetni, csak gyári üvegcserével, ami a jó szerviz háttérnek köszönhetően beszerezhető, de legalább jó drága, és ugyanolyan szar.
    - 6 évig működő felhúzó mechanizmus, ami egyenlő a gazdasági totálkárral.

    Tehát: A Seiko5-ös szép, nem kerül sokba, a fentiek miatt még is azt mondom, hogy drága ez az óra……

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák