Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rgranc

    aktív tag

    válasz belovary #14011 üzenetére

    Nem lenne rossz tudni, melyik gépről is beszélsz mégis, a Sony nem csak egyet gyárt.

  • mikrofon

    addikt

    válasz belovary #14011 üzenetére

    Szia,

    Én Nikon d500-ról váltottam.
    Nem tudom a Nikon fórumot olvastad-e. Mivel ott előjött megint ez az "ostoba sz@r a Sony"... Leírtam az első tapasztalataimat a d500 és az a7rii közötti különbségekről. Itt elolvashatod

    Elég sok nemzetközi beszámolót, tapasztalatot elolvastam. Leginkább a lencse választás miatt így célirányosan az "R" nagy felbontású sorozatról. Nekem az jött le hogy ez a videós dolog kicsit túl van lihegve... (Nem! Nem azt mondom hogy nincs vagy nem létezett ez a probléma, de talán mostanra már lassan elfelejthetjük bizonyos kompromisszumokkal. ) Az a7r ii-nél és a7sii-nél konkrétan sehol sem írják, hogy lecserélték, mert kikapcsolt... Mondjuk azt sem hogy videózás közben mennyire melegszik. Tehát, hogy kézből tarva zavaró vagy nem. Most itt nem a fórumokon megjelenő kitudja kitől származó tapasztalatokra gondolok, hanem olyanokra akik hosszú hónapokig használták munka eszköznek majd leírják a pro és kontra érveket. Olyat egyet sem olvastam, hogy visszaváltak, olyat igen aki megtartott egy Nikon dxxx vázat mellette mert pro sport fotóhoz nem elég az AF és a Nikon nagytelék jobbak ezen a szinten....

    A szem fókusz számomra megdöbbentő volt. Hihetetlen mennyire jó. Pontos, gyors, jól követ. Persze vannak korlátai, tehát kell hogy nyitott szem legyen az arcon ;) de ha elveszíti akkor is marad az arcon.... Egyszerűen így mindig a szem lesz éles. Lehet az élességi sík bármilyen kicsi. Függetlenül, hogy fejlövés, egész alakos portré vagy aktív mozgás közbeni esemény fotó... Igen van hátránya, hibája is pl.: Ha több ember mozog, táncol a képen akkor véletlen szerű, hogy melyik nél a szemét kapja el. De erre még van más nagyon jó AF követési mód pl. Valamelyik AF-lock-on és a kicsit vastagabb élességi sík....
    Nem értem enélkül ma már hogy lehet esemény fotózás ... Na jó ez túlzás, de mégis...

    Ráadásul az a7rii v4 szoftverben van egy plusz opció melyben be lehet állítani a váz kikapcsolási hőmérsékletét a standard helyett magasra. Hogy ez fokban vagy érzetre mit jelent nem tudom. De értelem szerűen így csökken a valószínűség, hogy kikapcsoljon videó közben a váz. Egyébként az a7rii-t és az a a7sii-t kifejezetten sokan használják a nemzetközi vonalon videóra is fotózás mellett....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák