Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kotibor

    tag

    válasz JoeYi #46683 üzenetére

    Akkor D-szériáshoz nem tudok egyáltalán csatlakoztatni semmilyen egeret?

    2004-óta csere-berélek, az ezt megelőző értékelési rendszer alapján: kotibor felhasználónak 227 pozitív és 0 negatív értékelésem volt---> http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=kotibor

  • Sparrow88

    tag

    válasz JoeYi #46683 üzenetére

    Sziasztok!

    Segítségeteket szeretném kérni. A "lapos" és okos TV-k világában új vagyok. Rengeteget olvasgattam utána itt a fórumon is. A tudástár nagyon hasznos volt és sokat segített. Köszönet.

    Pénztárcám lehetőségeihez mérten a Samsung UE40ES6100 TV-je került hozzám a legközelebb. 2,6-3,5 m-es távolságból néznénk. Tudom, h nagyobb kellene, de ennyi fér bele...
    A helyzet az, h úgy néz ki mindent modernizálnom kell. A TV adások egy műholdas Digi box-ról és egy kábeles UPC DVR--s boxról jönnek. Sajnos mindkettő csak SCART csatlakozóval rendelkezik. Szerencsére az USB-s DVD-lejátszóm rendelkezik HDMI kimenettel.
    Kérdés: amíg nem tudom lecserélni a boxokat HDMI-sre, addig nagyon rossz lesz a kép minősége? Per pillanat egy 70 cm-es síkképcsöves Thomson működik, igazából semmi bajom vele lehetőségei szerint nagyon szép képet ad. SCART kábellel rosszabb vagy jobb minőség várható a jelenleginél?
    Ide kapcsolódik: a DIV-X-es filmek megjelenése milyen lesz? (rosszabb? jobb?)?
    Tudom, h a BOX-kat le kell cserélni, csak egyszerre nincs mindenre idő.
    Ha a UPC-s BOX-ot mediacardra cserélem, a UPC-s műsorokat tudom rögzíteni evvel a TV-vel? (gondolom külső háttértárral + egy óra digitális adás mekkora helyet emészt fel? - csak, hogy ebben az esetben mekkora háttértár kellene)
    A nézési távolsághoz még: attól függetlenül, hogy mondjuk 3 m-es távolságból a HD részletek "elvesznek" jól gondolom-e, hogy a kép még így is szebb lesz mint a fentebb említett régi TV-n?
    Beszereznék hozzá egy megfelelő routert is. A TV és a router egy helyiségben lenne egymástól kb 5m távolságra, a router telefonokat mindenképpen és esetleg Laptopot szolgálna ki. Az asztali PC továbbra is LAN kábelen kapná a NET-et csak már a routerből. A TV-hez és ezekhez a paraméterekhez milyen routert ajánlanátok? A netem 30/3-as.
    Ha jól sejtem megfelelő routerrel Windows7-es op rendszerről (gondolom XP-ről már nem) a PC-n levő akár HD filmek is akadásmentesen lejátszhatók?
    Olvastam még a "szappanopera" hatásról, gondolom itt a nagyon élénk éles visító színekre gondolnak, ha jól értettem a TV képének beállítgatásával ez orvosolható?

    Elnézést, ha így elsőre ez így túl sok volt, de nagyon megköszönném a válaszokat és esetleges véleményeket.

    ui.: Megtetszett ez a TV és most ez a 160-165 e Ft körüli ár nagyon impozánsnak tűnik. Egyébként az AV planetnél (ahol per pilanat nincs) és az AQUA-nál néztem, ezek a boltok rendben vannak?

Új hozzászólás Aktív témák