Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robertoq

    őstag

    válasz Bog #665 üzenetére

    Ha már idetévedtél nekem is lenne 1-2 megjegyzésem. Itt úgy se lesz hirtelen több száz bejegyzés tudsz majd reagálni :DDD

    Az hogy lehet, hogy a One X 10 pontot kap Ergonómiára, míg a SIII 7 pontot? Idézet a hogyan értékelünk leírásból:
    Ergonómia: Itt a készülékek kézreállósága, a gombok kezelhetõsége, a kezelõszervek elhelyezkedés és mûködtetése mellett olyan apróságok is számítanak, mint a memóriakártya helye, a hátlap levehetõsége, a SIM kártya foglalat használhatósága, vagy éppen a billentyûzet megvilágítása.
    - Jobban kézre a szögletesebb One X?
    - Jobb a csak kapacitív gomb mint egy plusz fizikai gomb?
    - A hátlap levehetősége...
    Nem értem hogy jött ki a -3 pont :U

    Galaxy Pocket, amely egy harmincegynéhány ezer forintos telefon, konkrétan tök ugyanilyen anyagból épül fel
    A Pocket is polikarbonát anyagból készült? Mert ha nem, akkor ez a leírás így konkrétan nem igaz. Lehet, hogy kinézetre azonos, de más tulajdonságba azért csak van eltérés, lévén, hogy 300x erősebb a műanyagnál.
    Következmény: akik nem tudják, hogy valóban milyen anyagból készült, annak a fejben megmarad hogy hú gagyi műanyag és ezzel lesz teleszemetelve a fórum.

    technológia AMOLED, ugyanakkor pentile matrix, ami miatt szintén kapott már kritikát a Samsung, de igazából ha engem bottal ütnek, akkor sem tudom megmondani róla, hogy ez az,
    vs
    Az első hírek után sokan fanyalogtak az anyaghasználat és a pentile matrix kijelző miatt, s ezek az észrevételek természetesen jogosak.
    Ha ki van emelve, hogy pentilnek semmi hátrányát nem látni, akkor mitől lesz jogos a kritika?
    Következmény: jönnek majd a nagyitósok és hú megmondtam, hogy kritikán aluli a PM és ezzel lesz teleszemetelve a fórum.

    Nem a mennyiségével van gondom, hanem a következetlenséggel .

  • N-Mobile

    csendes tag

    válasz Bog #665 üzenetére

    Köszönjük Bog-nak, hogy időt szakított a válaszra, főleg ilyen nagyszámú hozzászólások után.

    Valóban egy átlagos autótesztnél sem "írják meg, hogy a csatolt lengőkarnál hány szögű feje van a csavarnak", viszont egy átlagos tesztben nem nagyon szokott szerepelni diagram pl. a CAN Bus-ról. Én (is) úgy érzem, ha szerepel a tesztben egy diagram az alkalmazott Exynos SoC-ról, ami kimondottan nem átlag felhasználónak szól a számára értelmezhetetlen rövidítések dömpingjével, akkor a hiányolt dolgoknak is lehetne helye a tesztben, de ez szubjektív területnek is tekinthető. Ugyanez a következtetés lehet a tesztben szereplő következő mondat alapján is: "A 32 nanométeres gyártástechnológiával készülő Exynos 4 Quad kapcsán a legfontosabb újítás, hogy a p és n típusú tranzisztorok kapuelektródái poliszilícium helyett különböző fémes anyagokból készülnek; mely mellett a source és drain elektródák között elhelyezkedő szilícium-dioxid réteget is hafnium-alapú, magas k állandójú dielektrikum váltja fel."

    Szeretem és gyakran olvasom a MA-t (igaz, nem vagyok aktív fórumozó), de engedjétek meg a következő építő gondolatokat.
    Valóban nem nagy a magyar piac, de attól még fontos és elvárható, hogy egy szakmai portál(család) mindig törekedjen a (szakmai) következetességre és hitelességre. Az is az élet része, hogy nem minden teszt sikerül egyformán jóra vagy részletesre, s a kapott kritikákat is hasznos pozitívan kezelni.
    Viszont ha szakmai hibát találnak benne, akkor azt érdemes lehet javítani/kiegészíteni/frissíteni ASAP, ami nem mindig történik meg. Ilyen például az SIII-nál vélt új funkcionalitások, amik már az elődökben is szerepeltek. Más. Külön érdemes lehet foglalkozni az eddig csak a MA-n tapasztalt kamera problémákkal is, mert eddig a nagy nemzetközi site-okon alapvetően nagyon pozitív tesztek és képek voltak (Engadget, GSMArena, PhoneArena, SlashGear, stb.), még a kritikusabb tesztekben is. Nem lehet, hogy ez egyedi jelenség volt a szerkesztőségben járt készükék(ek)nél?
    Akkor is érdemes lehet korrigálni, ha ekkora inkonzisztenciát (lsd. #666) fedeznek fel a szövegekben. Ha pedig jelentős eltérés van az általános pontozástól, akkor érdemes lehet direkt megnevezni az okát (akár utólag javítva), hogy pl. azért került lepontozásra az ergonómia, mert kicsúszott a kezedből a telefon, ahogy a hozzászólásodban utólag megtetted, s akkor nincs félreértés/következetlenség.

    A részletességre még egy gondolatkör. Természetesen egy teszt sem lehet mindenre kiterjedő, de valahol jogos elvárás a minél nagyobb részletesség a legnépszerűbb csúcsmodelleknél (iPhone, Galaxy S széria, stb.), pláne olyan platformon, amire nem jellemző a zártság. Ilyenkor érdemes lehet megfontolni egy első általánosabb teszt és egy mélyebbre ható, további részleteket tartalmazó teszt publikálására akár később, de ez csak javaslat a részemről.

    Bízom benne, mindenki kizárólag az építő jelleget látja a hozzászólásomban. Sztem közös cél, hogy a MA-n legyenek a legjobb tesztek illetve fórumok.. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Vagany

    őstag

    válasz Bog #667 üzenetére

    És akkor az i4S ergonómiája? ;]
    Kb ugyanúgy csúszik (üveg+fém), igaz kisebb, de nehezebb is (ha leesik akkor valszeg törik is) kényelmetlenebb (nem lekerekített) nem lehet kivenni az aksit sem, olyan kicsi a kijelző, hogy 10 centiről kell nézni a weboldalakat :) . Azért jó lenne legalább a pontozásokat egyeztetnétek egymással, én elfogadom, hogy szerintetek rosszabb az ergonómiája mint a hox, vagy a i4s, de ennyivel? Azért mert te zsírosdeszkáztál előtte :R ... Viccet félretéve, tényleg fontos, hogy ne csússzon ki a kezünkből, de az ergonómiába nem csak ez tartozik bele, főleg, hogy egy ilyen kütyüt valszeg valami aktív tokba érdemes tenni.

    -<[]>- https://mowned.com/vagany

  • Vagany

    őstag

    válasz Bog #675 üzenetére

    Mondjuk a hátulján alulról hiányolom is a kitüremkedést ami az SGS-emen jó fogást biztosít, de a -3 pont az túlzás, max lecseréled a hátlapot, de legalább ezen le lehet :).
    De folytathatnám:
    Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont - vicces :) közben az exfat révén egyedülálló pl a bővithetőség a file méretét tekintve.
    Felhasználói felület élménye 9 pont - pedig te magad dícséred agyon a cikkben a feloldóképernyőtől kezdve, a sor elejére ugrós funkcióig az új folyówiz-et.
    Nem tudom a pontozás, hogy születik, (remélem közös döntés eredménye) de ilyen flame gyanus esetkben jobban össze kéne hangolni az adott készülékek pontozásait.

    -<[]>- https://mowned.com/vagany

  • muveszur

    addikt

    válasz Bog #665 üzenetére

    Köszönöm a megtisztelő válaszodat Bog! :R

    Örülök, hogy írtál, már nagyon vártam :B Igen, felhergeltem magam, mert amikor először hangot adtam a véleményemnek, akkor nem jött rá reakció, holott többen is a szerkesztőségből másoknak tudott válaszolni...
    Alapvetően nem sértésnek szántam a dolgokat, csak azt szeretném, hogy ti legyetek a legjobbak, ezért is hasonlítottalak titeket a nagy külföldi oldalakkal össze, mert úgy gondolom, hogy itthon nincs igazi ellenfél, kint viszont még akad...de most már tudjuk, hogy ez több dolgon is múlik. Lehet, hogy valahol túlzásokba estem, ezért elnézéseteket kérem!

    A méréseket, műszeres dolgokat pedig azért hoztam fel, mert az valamennyire teljesen objektív képet állít a dolgokról, ezzel a tesztelő személye valamelyest kizárható.
    Ugyanakkor érdekes volt olvasni, hogy olyan a készülék burkolata, mint egy 30 ezres telónak... pedig amiket olvastam, és valóban használta, fogta, az szinte mindenki azt mondta, hogy sokkal jobb, mint ami a képeken van, minőségi lett nagyon. - Én ezt még nem tudom, de ha már meglesz, tuti le fogom írni a véleményemet.

    Azért is vártam volna még több részletességet, mert mint előttem is írták, a Soc-t azt nagyszerűen ki tudtátok vesézni. Nekem pl többet ért volna egy 1080p-s fps érték, az ExFAT, a sorozatfelvételeket bővebben kivesézni, videófelvétel közbeni fényképezés lehetősége, valamelyest az S Voiceról alkotott kép sem tetszett...

    A pontozási rendszerrel is gondok voltak szerintem, lehetne ezt szerintem objektívebben is csinálni. Illetve itt nem értek olyan dolgokat sem, mint pl a szoftver rugalmassága, bővíthetősége. Hogy hogy 9 pont? Mit lehet ennél jobban testreszabni, bővíteni? Adatkommunikációs képességek? Az LTE támogatás hiánya a -1 pont? Mert ha igen, akkor megértem, ellenben MHL, bluetooth 4.0, NFC ellensúlyozhatná nem?

    Igazából ennyi ami most kijött belőlem, remélem nincs harag, és remélem, ezt meg tudjuk, tudtuk beszélni... :R

  • muveszur

    addikt

    válasz Bog #690 üzenetére

    Az alkalmazások mappázhatósága már az SGS II ICS-ben is benne van...kivették volna az S3-ból?

  • pzstm

    titán

    válasz Bog #695 üzenetére

    az úgy csak Nexus alatt megy. Menü ikonra katt és Mappa létrehozása (legalábbis S2-n S3 launcherrel így van)

    iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

  • muveszur

    addikt

    válasz Bog #695 üzenetére

    Lehet, hogy nincs benne gyárilag...talán Apexnél vagy a Nova Launchernél emlékezhetek ilyenre, na de ez már nem telefontulajdonság... Megnézni meg nem tudom, eladtam az SGS II-t... :B

  • Vagany

    őstag

    válasz Bog #695 üzenetére

    Na de ezért -1 pont :). Nem tudom mi az oka, de több helyen is túl szigorú voltál (korábban írtam #679), legalábbis dr.Kind-hez képest biztos :R .

    F-ECT$
    Nekem válaszoltál, de amit írtál az gondolom nem nekem szólt, mert én ezt írtam.
    "Amúgy én utána fogok nézni, úgyis azt veszem ami nekem tetszik, de gondolom az MA-nál is a cél az objektivitás és több szem többet lát alapon én ezeket vettem észre."
    És még mindig tartom, ha ilyen egymáshoz közelei telefonokat nem lehet összevetni egymással akkor minek a pontozás.

    [ Szerkesztve ]

    -<[]>- https://mowned.com/vagany

  • FragMaster

    addikt

    válasz Bog #695 üzenetére

    Lehet mappázni, csak valamiért körülményesebb, mint a vanilla ics-ben: hosszúnyomás bárhova, mappa létrehozása (vagy mi a szöveg, olaszul láttam a videót). Létrejön egy mappa és abba lehet behúzogatni a dolgokat. Nem tudom, hogy extra-e, de ez után a mappák átméretezhetőek.

    "FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

Új hozzászólás Aktív témák