Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz nfsu17 #27288 üzenetére

    a gyári beállítás előtte és utána már sokkal jobb, sok szemét eltűnik, illetve tiszta alapra települ a frissítés.
    nem olyan, mint odin alól, de jobb, mint a nullázás nélküli ota.

    Nimda; nem is kell tájékoztatás a recovery...stb funkciókról, a gyári beállítások vissszaállítása adott mindenkinek a menü alól, a leírásban is szerepel, hogy milyen hatással van a rendszerre, akinek az nem elég, és nem is ért hozzá annyira, hogy jobban elmerüljön a dolgokban, az kérje hozzáértő segítségét, vagy frissítsenek neki szervizben.
    azért az otthoni frissítési lehetőség, mert akinél nincs túlzottan módosítva a rendszer, nem cserélt kernelt, nincs root, nincs tört alkalmazás...stb, tehát csak szabályos módosítások vannak, ott nem feltétlenül adódik probléma a kies frissítéssel sem.
    sok gyártó ad már lehetőséget hivatalosan is a gyári nullás állapotú firmware felhúzására, eleinte csak ios alatt volt rá mód, de egy ideje például a sony is biztosítja android alatt a sus által, és talán a samsung is él majd vele egyszer, de ennek ellenére sokan ott sme használják, ahol lenne rá lehetőség, mert sajnálják rá az a minimális rászánt többletes időt, hogy újra belakják a rendszert, vagy visszaállítsák a korábbi mentést, helyette csak simán ráfrissítenek, utána meg szidják a frissítést, pedig aki tiusztán tette fel, annál kifogástalanul működik!
    ota alá nem tehetnek teljes nullázást, hiszen azonos rendszerről dolgozik a rendszer és a frissítés, az gyári nullás állapot azonos időben nem megoldható a telefonról, csak ha az külön munkaállomásra van csatlakoztatva, és onnan történik a rendszer felhúzása!
    ez nem "nem akarás" kérdése a gyártó részéről, hogy ota alatt nem teszik bele, hanem a fenti akadály megléte, illetve amit korábban is írtam, a legtöbb felhasználó nem szeretne nullázgatni, hanem külön beavatkozás nélkül használni tovább a frissített rendszert, ami akár működhet is, ha nem hátrányosan módosított rendszerre történik a ráfrissítés.
    az s advance témában is találsz sok olyan hozzászólást, akiknél kies által ráfrissítve is tökéletesen működik továbbra is a rendszer, másoknál meg nem, utóbbiaknál oka van, ott nullázás szükséges, és végszükség esetén odin által felhúzni a friss firmware verziót.
    én eleve odin által húzok fel minden új friss firmware verziót, mindig tiszta alapra, és nincs is gond soha!
    a feleségemnek s advance van jelenleg, odin által húztam fel gyári beállításokra visszaállított rendszerre a t-mobile jelly bean 4.1.2 firmware verziót, után ismét teljes nullázás, majd belakta, és azóta hibátlanul működik.
    nekem jelenleg s4 van, arra is mindig tiszta alapra és odin által húzok fel minden új firmware verziót, utána ismét teljes nullázás, és nem is tudok belekötni, olyan hibátlanul működik a rendszer.
    volt korábban sgs, sgs2...stb telefonom, azoknál is így tettem, és nem is volt hiba soha, amíg rengetegen panaszkodtak, akik másként frissítettek, meg mindenféle buherált firmware verziókat felhúztak...stb.

Új hozzászólás Aktív témák