Hirdetés

Aktív témák

  • DenielFight

    újonc

    Sziasztok! Szerintem sajnos elég egyedi a problémám, de hátha valaki tud segíteni mert már nem tudom mit próbáljak..

    Konfig:
    MOBO: Gigabyte B450M DS3H
    CPU: RYZEN 5 1600x
    VGA: EVGA RTX 2070 FTW3 ULTRA
    RAM: CROSSAIR Vengeance Pro 4x8GB 3200MhZ
    PSU: Aero Cool Mirage 850W
    SSD: 1xM2 SAMSUNG 980 PRO 1TB
    1xHyperX Fury 480GB SATA

    Szóval.. Egy ASUS ROG RX580 8GB kártyát használtam, és adódott egy helyzet hogy egy kicsivel erősebbre letudtam cserélni, egy EVGA RTX 2070 FTW3 ULTRA lett helyette.. Letöröltem az AMD szoftvert ahogy kell, majd kikapcsoltam a gépet és beraktam az 580 helyére a 2070et.. Elindítottam a gép bekapcsolt a kártya világított és a ventik is elkezdtek forogni viszont se a monitort se a bill,egeret nem kapcsolta be.. Oké.. Gondolkozás, CMOS reset, BIOS update legfrissebre stb.. Semmi eredmény. Átraktam a másik PCIe foglalatba ami csak 4x. Elindult gond nélkül.. Ekkor még nem tudtam, hogy ezzel teljesítményt vesztek így elvoltam, de a kártya nem hozta azt amit láttam tőle youtubon stb. Utána olvastam és rájöttem hogy az első sloton tudja kihajtani magát csak teljesen. A lényeg most jön... találtam egy forumot ahol a BIOSba a PCIE beállításoknál AUTOrol GEN3-ra állították. Kipróbáltam, és vissza raktam a 2070et a 16x slotba.. ELINDULT... Nem hittem el. :D Sajnos nem tartott sokáig az öröm... ez történt pénteken... hétfőn kapcsoltam be a gépet, és ugyan az fogadott.. Nem bootolt.. Azt hittem a BIOSba visszaállt a beállítás amit átállítottam, de nem.. Most megint nem bootol csak a 4x slotról.. Hihetetlen egyszerűen, és egy csomó angol forumot átolvastam.. vannak ilyen problémák de megoldást nem találtam.. Az egyik legérdekesebb az volt, hogy a CPU PCIe kontrollerje sérült lehet.. igen, de ha az RX580 at beleteszem az 16x slotba akkor indul gond nélkül.. Viszont a sok próbálgatás során, volt hogy azzal sem akart bebootolni 1x,2x.. de az ujrainditás megoldotta és 96%ba bebootol... Viszont az RTX 2070 el megint nem..

    Ha valamelyik szaki találkozott már ilyennel, vagy esetleg van tippetek.. Köszönöm a segítséget.. fogalmam sincs mi legyen már..

  • DenielFight

    újonc

    Megoldva... ryzen 5 1600x processzort cseréltem 5600x-re és a 1600x-en egy tű nem volt meg..

Aktív témák