Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WilliamGhost

    tag

    válasz access_denied #33 üzenetére

    Nem értem miért kell degradálni a másik írását az iromány megértése helyett.

    JBOD-nak a könnyű bővíthetőségen kívül nincsen semmi értelme a RAID0-hoz képest. Lassabb, és ugyanúgy elszáll minden adatod, ha bármelyik lemez meghibásodik. (Nyilván adatmentést könnyebb JBOD-nál végezni, de az nem oszt nem szoroz, mert úgyis a biztonsági mentésről kerül vissza az adat.)

    Szerintem pont hogy 4 lemeznél opció a RAID10, jelenlegi árak mellett olcsóbb egy 4x4 TB RAID10, mint egy 2x8 TB RAID1, és a sebesség, valamint a megbízhatóság is jobb.

    Nem vagyok egyedül a RAID5 ellenzőinek táborában, és ez a tábor az utóbbi évtizedben igen népes lett. Előfordul, hogy indokolt a RAID5, de sokkal ritkábban, mint amilyen gyakran még mindig használják vagy éppen "szakemberek" meg vannak győződve a megbízhatóságáról. Direkt bemutattam egy példán, hogy akár csak egyetlen paraméter amin mindenki átsiklik (URE), mennyire degradálja a túlélési esélyeit egy RAID5-nek egy hiba esetén. Számold végig nyugodtan te is, mielőtt marhaságnak nyilvánítod a véleményemet.

    Figyelmedbe ajánlok olvasmányokat az OBR10 (One Big Raid 10) címszó alatt, például ezt.

    There is no cloud, just other people's computers!

Új hozzászólás Aktív témák