Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    Update:

    Frissítettem a Transmission csomagokat, néhány bug javításra került (köszönet D@reeonak a tesztelésért), így már rendesen működik az init scriptje, és az OpenWRT-s configot is használja. Valamint buildeltem pár csomagot: Midnight Commander, nmap, mtr, iperf3, tinyproxy, tcpdump, screen.

    Továbbra is elérhető itt minden, kis tutoriallal és changelog-al egyetemben: link

    Készülőben: OpenVPN, Tinc, Aria2

    OpenWRT CC port helyzet: elkértem a Zyxeltől a gyári firmware forrását, meglátjuk mi lesz benne meg mi nem. Mivel GPL az egész, ezért oda kell hogy adják, az oldalukon van is elrejtve egy request form ehhez, azt töltöttem ki. Most várok.

    Első körben azt szeretném elérni, hogy a boot közbeni system recovery működjön (már ha van benne), utána mernék vele játszadozni jobban. U-Boot bootloadert használ, kidumpoltam, de attól nem lettem okosabb. A benne levő infók alapján elvileg a 192.168.1.99 -ről töltene le firmwaret boot közben tftp-n, de nem tölt.

    JTAG csati: szétszedtem (for the record: természetesen nem a sajátomat, hanem egy ismerősöm ismerőséét, tehát az enyém még garanciális ;) ) de a panelre nulla infó van szitázva, csak a C és R jelölések vannak, más semmi. Szemre ki lehet szúrni JTAG/serial -ra utaló forrszemeket, de elég sötétben tapogatózás/kockázatos lenne sajnos próbálkozni velük :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák