Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jorgi22

    tag

    Pár kép a menüről: [link]
    Szerintem egyáltalán nem néz ki gagyinak!
    Egyébként mi lenne, ha még kivárnátok azt a két hetet, amíg megjelenik nálunk, mert zavaró, hogy itt látatlanban keltitek néhányan a hangulatot!!

  • jorgi22

    tag

    válasz Jégkokó #226 üzenetére

    Csak azt mondd meg, hogy ha egyszer nem tetszik ez a telefon, akkor minek jössz ide, és írsz róla ilyen negatívan??!! Élőben még biztos nem láttál ilyen telefont, ráadásul se egy teszt, se egy normális videó nem jelent még meg róla, úgyhogy nem tudom mi alapján alakult ki a véleményed! Tudod, az itt minden alap nélkül elszórt negatív véleményed miatt, lehet, hogy elriasztasz másokat ennek a telónak a megvásárlásától, pedig ennyi pénzért, ez a szolgáltatáskínálat, finoman szólva is remek!! (Már akkor is ha csak a kijelző méretét és felbontását tekinted!)
    Egyébként pedig direkt kiszűrtem a hozzászolásaidat, és ha megengeded, most regálnék rájuk:

    #13: Mivel később írod, hogy N82-őd van, gondolom nem tudsz elvonatkoztatni attól, hogy az egy okostelefon, ez pedig itt az alsó-közép kategória és esetleg nincs mindenkinek szüksége wlan, wifi, xenon vakura.. Ráadásul, gondolom sosem volt Alcateled, és még csak nem is nagyon próbáltál ki egyet sem, úgyhogy köszi..

    #88: Biztos így van.. De az élőképek, és a menü alapján szerintem nem hasonlít egy gagyi kínai cuccra ==> http://s208.photobucket.com/albums/bb26/NatKlik/alcatel%20708/

    #98 és #100: Most gondolom az 5230-ra gondolsz! Idézet egy mobilarénás hírből: "a finn óriás legolcsóbb nHD érintőkijelzővel és GPS vevővel szerelt Symbian S60 alapú okostelefonja"! Az nHD kijelző az S60 a 434 mhz proci, 128 mb ram, GPS vevő szerintem nem alsó közép kategóriás, de mindegy! Egyébként 50e forint környékén fog megjelenni! Ez jó esetben pár hónap alatt lemegy 40e-re! Ami még mindig majdnem háromszor annyiba kerülne, mint ez!! Ráadásul erre nem is kell hónapokat várni!

    #113: Attól még, hogy valami érintőkijelzős, nem feltétlenül kell okosnak lennie.. Nekem például régebben volt egy LG KF600-asom, aminek két kijelzője volt, és az alsó kijelző érintős volt! És bizony nagyon jópofa és könnyű volt használni! Minden menüpont vagy funkció alatt a megfelelő gombok jelentek meg a kijelzőn, és például a képek forgatása, vagy a zenékbe, videókba való tetszőleges tekerés elég jó dolog volt, mert nem kellett percekig nyomni egy gombot, ha tekerni akartam, hanem a csúszkán a megfelelő helyre böktem, és kész! Fényképek visszanézésekor is számtalan pluszfunkciót lehetett így egy gombnyomásra elérni!
    És pont ez a lényege az érintőkijelzőnek, hogy gyorsabb, nagyobb felület áll rendelkezésre a használathoz, ez a felület dinamikusan változik, mindig csak az éppen lényeges infók jelennek meg rajta! Mellesleg gyorsabban és kényelmesebben használható, mint egy hagyományos navigyűrű, ahol egy menüpont megnyomására akár 3+ nyomkodásra is szükség van. Ráadásul a képek, zenék, videók, dokumentumok kezelésénél is előnyös, mint már említettem!
    Egyébként az újonnan kijövő mobiloknak már legalább a fele érintős, és ez csak nőni fog a jövőben, ráadásul nem csak a mobiloknál, lásd például érintős netbook-ok!

    #121: Én két hónapig használtam egy 5800-át, úgyhogy itt egyet kell értsek Veled! A Nokia érintős telói jól használhatók!!!!

    #125:Valóban nem kelt gagyi hatást! :) ==> http://www.gadgeteer.org.uk/wp-content/uploads/2007/10/n82_spy_shot.jpg
    Egyébként sokat hallottunk már az N82 "remek" gombsoráról, és néhány a készülékház és a navigomb recsegését is említették.. De azt természetesen elismerem, hogy a belsejét és a funkcióit tekintve remek telefon az N82!!

    #189: Dehát 15000 forint Vitamax-szal! Még csak nem is előfizuval! Ott van a címben: A legolcsóbb érintőkijelzős mobil!! Jóhogy nincs benne wifi, meg 3g!! És mint már írtam, az hogy valami érintőkijelzős az még nem determinálja, hogy annak egy fejlett okostelefonnak kell lennie, ennek csak az a lényege, hogy másfajta kezelhetőséget kínál!!

    #191: És mi van, ha valami mp4 lejátszónak használni és képeket, videókat nézegetne, mutogatna rajta?? Esetleg olvasgatna rajta valami dokumentumot, ehhez például jól jön a nagyobb kijelző! Aki meg 15000-ért vesz telefont, az nem fog előfizetni nagy sebességű internetre..

    #226: Már többször leírtam, hogy szerintem mi az értelme az érintőkijelzőnek, úgyhogy most nem ismétlem meg! Egyébként mért baj az, ha valaki érintőset vesz, ez miért sajnos?? Mutass nekem hasonló tudású telefont, mint ez, ilyen áron! Ezt nem csak azért érdemes megvenni, mert érintős, hanem a szolgáltatáskínálata miatt is!!!!
    És én is meg fogom venni ezt a telefont, egy 5800, egy E55 és egy 6710 Navigator után!!!! Mert ezek, bár "mindent az egyben" telefonok (wlan, gps, kamera, nyílt oprendszer) egyik sem volt tökéletes, és mindegyiknek volt valami idegesítő, a mindennapi használatot megnehezítő hibája! 5800: a szoftver nem volt tökéletes a szövegbeviteli mód váltás, zoomolás nehézkes volt, a böngésző állandóan kilépett az elfogyó memória miatt is (az Opera Mini is)! E55: az első gyári hibás volt (2 hét "használat", 4 hét szervíz), a második (kicserélték) már jó volt, csak a kamera borzalmas volt, még napfényben is rettenetes képet produkált (nem vártam csodát tőle, de ez azért durva volt), a fél-qwerty gombsor miatt sok program nem működött megfelelően / egyáltalán nem, és mindenki arra panaszkodott, hogy folyamatosan erős és idegesítő zúgást hall a velem való beszélgetés közben! 6710 Navigator: az előbb említett zúgás beszéd közben, és a GPS-e nem volt túlságosan erps, kézben tartva nehezen talált jelet!
    Ezek után döntöttem úgy, hogy egy "mindent az egyben" készülék helyett egy olcsó telefon és egy pda kettőse jobb válsztás lesz nekem!!!! És nagyon várom már, hogy megjelenjen ez az Alcatel 541-es, és kipróbálhassam, mert ennyiért ez a szolgáltatáskínálat nagyon jó!!!! Én ráadásul szeretem az érintős cuccokat!!!!
    Ja egyébként most egy 2500 forintos Alcatel S211-et használok, és bár a teló fapados, de azért fm rádió, egy tetris és számológép így is van benne, a hangminőségre pedig még senki sem panaszkodott!!!!

    Remélem azért nem sértettelek meg, csak már zavart a folyamatos hangulatkltés ennek a telefonnak az ellenében!!!!

  • jorgi22

    tag

    válasz Jégkokó #229 üzenetére

    Tehát a mostani Alcateleket személyesen nem ismered.. Úgyhogy még jó, hogy tudod, hogy gagyi.. Valóban, a mostani (kínai) Alcatel még a régi franciához képest is egy olcsóbb árkategóriában versenyez (bár már ez sem teljesen igaz, van azért fejlődés, lásd ot-800 vagy ot-s988 pda). De ettől függetlenül arra, amire készülték, tökéletesek, és nem rosszabb minőségűek, mint a konkurens gyártók legolcsóbb modelljei!!!!

    Szerinted csak akkor lehet negatív véleményem erről a telefonról, ha már fogtam a kezembe?

    Tekintve, hogy össz-vissz pár photoshop-os képet láttal a telóról, se egy rendes élőképet, se egy rendes videót, de még csak tesztet sem olvashattál róla, mégis mi alapján tudsz véleményt formálni róla?? Aszerint, hogy szerinted az Alcatel szarokat gyárt, tehát ez is biztos az lesz??
    Nekem csak az a bajom, hogy teljesen megalapozatlan véleményeket írtok néhányan, és ezáltal rossz szájízt adtok ehhez a telefonhoz, amikor még nem is tudjuk, hogy milyen lesz!!
    Én is várok már egy tesztet, meg a november 2-át, hogy élőben megnézhessem és kipróbálhassam! És ha nem fog tetszeni élőben, és mondjuk tényleg gagyi lesz, akkor nem fogom megvenni, és le is fogom írni a negatív véleményemet.. De azért csak úgy a levegőbe ne beszéljünk..

  • jorgi22

    tag

    válasz Jégkokó #231 üzenetére

    És akkor mi a véleményed a legolcsóbb Nokia, LG, Samsung, Motorola, Sony Ericssonról??

  • jorgi22

    tag

    válasz Jégkokó #243 üzenetére

    Kedves Jégkokó!

    Ismét szeretnék válaszolni Neked! :)

    #237: Ha tanultál volna marketinget vagy valamiféle gazdaságtant, akkor tudnád, hogy a gyártók igyekeznek megkülönböztetni magukat és a saját termékeiket a többi gyártóétól, illetve csoportokba szegmentálják a fogyasztókat valamiféle olyan ismérv szerint, ami az adott csoport tagjainak egy közös jellemzője! Erre azért van szükség, hogy versenyelőnyhöz jussanak! Ha mindenki ugyabban a kategóriában versenyezne, az kicsit költséges lenne a gyártóknak, ráadásul szép sorjában tönkremennének! És a fogyasztók igényeit sem elégítenék ki.. Mert hiába számít Neked a tudás, van aki nem tudja kezelni, vagy nincs szüksége az egyes funkciókra, és ezért inkább egy szebb, kompaktabb, látványosabb és OLCSÓBB készüléket venne!!
    Az Alcatel azért gyárt olcsóbb készülékeket, mert ehhez ért a legjobban, mert ezen a területen volt piaci rés, és mert alulról indulva egyszerűbb építkezni, mint felülről. És mondhatsz akármit az olcsó és elfogadható minőségű készülékekben nincs versenytársuk, tehát ebben a legjobbak!!!!
    Attól pedig, hogy valami egyszerűbb, még nem szarabb, és nem haszontalanabb! Érdekes módon, más területeken sem szégyen olcsóbb terméket / márkát gyártani: anno VW-Skoda, vagy most Renault-Dacia..
    Szerk.: találtam egy idevágó részletet, most van kint a főoldalon a cikk:
    "A Nokia szerteágazó termékpalettájának központi vezetése nem volt képes minden fronton felvenni a harcot, így az eredményesebb működés érdekében a Nokia Mobile Phones három részlegre bomlott, melyek a piac különböző szegmenseire fognak fókuszálni."

    #239: Vagyis pusztán azért nézed le az Alcatel-t, mert olcsóbb és kisebb tudású telókat gyárt.. Nem a saját kategórián belüli minősége, megfelelősége alapján ítéled meg, hanem mert Neked nem felel meg, tehát szar.. Wow!!!!
    Hmm, értelek: nekem például túl vastag lenne az N82, úgyhogy szar....

    #243: Nekem is volt egy 302-m, vagyis még mindig megvan, és még mindig működik.. Ellenben augusztusban vettem egy 80e forintos Nokia E55-öt! A lefagyós / kikapcsolós szériából.. Két hetet volt nálam, négy hetet pedig szervízben! Csak a második alkalom után voltak hajlandók kicserélni! Utána már nem fagyott (bár már csak 2 hétig használtam) viszont a másik oldali fél állandóan panaszkodott, hogy folyamatos zúgást hall beszéd közben, és gyakorlatilag élvezhetetlen a hangminőség! Valószínűleg az új zajszűrő rendszer okozta / okozza a dolgot, és fw frissítéssal orvosolható, de az azóta sem jelent meg.. Ja júliusi volt a fw a telón! Nem várt megpróbáltatások egy ilyen drága teló esetében.. És mégsem mondom, hogy szar a Nokia..

    Pár éve a BT az Alcatelen csak hangátvitelre volt használható....
    Nahát! Áruld el már légyszíves, hogy mennyibe került az a teló??
    Azt hiszem kicsit erőteljes elvárásokat fogalmazol meg a telefonokkal szemben!!
    Csak, hogy tisztázzunk valamit: ez itt egy mobiltelefon, abból is alsó közép kategória! Ellenben, a Te telefonod, az N82 egy okostelefon, azon belül pedig inkább a felső szegmensben van! A probléma pedig az, hogy Te a mobiltelefont az N82-vel azonosítod és annak a szolgáltatáskínálatát tekinted alapnak, így pedig máris érthető, hogy a mobilpaletta 80% miért szarként jelenik meg a számodra..

    Egyébként pedig, ami olcsóbb egy E osztályú mercinél, az autónak számít egyáltalán?? :F ;)

    [ Szerkesztve ]

  • jorgi22

    tag

    válasz jorgi22 #249 üzenetére

    A Google segített értelmezni, a #249-ben belinkelt videót! :)

    The following operations:
    1. Log in ICQ
    2. Downloading weather
    3. Sending files via Bluetooth
    4. Search and challenge in the phone's contact book
    5. Calibrate touchscreen
    6. The fine tuning one of the parameters

  • jorgi22

    tag

    válasz babati #401 üzenetére

    Az Alcatel 708-as kijelzője QVGA felbontású, és ebből készült a Vodafone 541!
    Amire te gondolsz az az előd Alcatel 707, annak van 128*160-as kijelzője! De nem tudom, hogy az megjelent-e egyáltalán.. Ja, egyébként a külső megegyezik mindegyiknél!

Új hozzászólás Aktív témák