Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bacsis

    Közösségépítő

    Sajna iylen ez....
    Mi vagy 1,5 éve nem tudjuk a kémenyünket be vakoltatni... találtunk egy embert, ő jövő nyárra ígérte... jobb híjaán marad ő :DDD :W

  • tope

    addikt

    Nem is nagyon kell csodálkozni ezen, a hivatalos cégek drágán csinálják meg ez kicsi munka, kicsi pénz, túl kevés lenne a haszon ("irónia"), a magán emberek meg kikoptak, mert kimentek külföldre többszörös pénzért, így alig maradt pár ember, max ismerős, rokon, haver, akárki útján egy vízes, gázos, ... mester aki esetleg elvállalja.
    Nekem a gázkazánomban kellene váltószelepet cserélni, 1 szerelő kint volt, jó drágán csinált egy semmi munkát, majd mondta hogy megnézi, mi mennyi, ennek lassan bő 1 hónapja, na azt se hívom vissza, most itt 1 másik, aki a szomszéd útján került képbe, őt kb. 1 hete hívtam, tudja a típust, a hiba okát, de valószínűleg ki kéne jönnie, még nem jött, fel is kéne hívnom.
    Eléggé patthelyzet ez, nincs aki normális áron, határidővel és nem utolsó sorban jól megcsinálná, na ilyen illető, mint Tű a szénakazalban.

  • the_blu36

    tag

    Rettenet sok kókler, és bár hirdeti magát, de dolgozni nem akaró "szakember" van az egész országban. Nálunk a helyzet a következő (Pest megye): építkezünk, a közfalakat én húztam fel. Úgy adódott, hogy a konyhát kicsit szűknek éreztük, viszont a fürdőben közben lett hely, így gondoltam arrébb rakatom a falat (kb. 3m szakaszról van szó, 290 belmag., 50 centivel ment beljebb). Hívom sorra a népet, "hátazmesszevan", "jövő nyáron", "alaprajz van-e?" (minek?) plusz ahogy a kedves poszter is említette, szájhúzás mindenhol (pedig pénz akarok nektek adni, vazze). Kapok egy fülest, hogy van ám a községben valaki, aki nagyon pro.

    Felhívom, kijön, felméri, hétvége, "jóó, hát két nap alatt megvan". Említem neki, hogy azért óvatosan jelentgessen ki ilyet, mivel minden sorban, a habarcsba kerítésdrótot feszítettem ki párban. Oké, nem baj.

    Hétvégén jönnek, ketten bontották egy napig, "húb.zmeg ezt nagyon jól megcsináltátok" stb. Felraknak 5 sor téglát, tipli, vasárnap vissza, befejezik végig. Sötétben a felső 3-4 sort.

    - Nem kértek halogénlámpát?
    - *hrrkh* Ááááá, jó'vanezígye'! *szorty*
    - Úgy legyen.

    Befejezik megnézem, jónak tűnik (én marha), kifizetem őket (persze adtam kis jattot is), "havanvalamibajszójjájövünk'". Másnap reggel kimegyek, azt hittem, kiugrik a szemem. B*zmeg íve van a falnak! Függőlegesen és vízszintesen is! Púposodik a konyha felé. Hívom, felveszi, hétvége, csesznekjönni, hívom, nemveszi, felveszi, bocsmelóvót, f*szértnemittcsináltátok, jóvanmegyünkhétvégén. Ezt kétszer. 3 hét múlva kijöttek, visszabontották, megcsinálták, öröm-bódottá' (miazaháromhétvége, leüliavétén).
    Kibérlem a horonyvágót, hogy majd én most megcsinálom ott fent a gégecsőnek a hornyot. Felpörög, odateszem, elkezdem leereszteni a korongokat, megbillen a felső téglasor, leborul a fürdőbe. Mondom ilyen nincs. Felhívom ,kijön, megcsinálja, bocsánatfőnökúr (itt még hozzáteszi, hogy ha vakolni kell, szóljak, mondom természetes). Elhúz, nézem az egyik téglát (leendő ajtó helye), nicsak ezen három másik tégla egyensúlyozik, csak az alsó bekötése miatt nem esett még ki...

    Megcsináltam. Most jön a gépészet kiépítése, előre tartok tőle, pedig ismert (és nem hírhedt) szakember csinálja majd...

    "Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

  • Cathfaern

    nagyúr

    Nugyat-dunántúllal kapcsolatban tudok nyilatkozni. Ha nincs ismerettség, akkor a következő lehetőségek vannak:
    a) fél év múlva
    b) ő Magyarországon már nem dolgozik
    c) 1-2 héten belül vállalja, de oka van, hogy ennyire ráér :(

    Ha van ismerettség, akkor ugye a b) eset áthidalható, de még így sincs semmire garancia, meg ugye ilyenkor könnyen jön a "ja igen, mára igértem, 2 órával ezelőttre, de még kint vagyok Ausztriában lehetne inkább jövő héten?". Olyan szintű szakember hiány van, hogy az elmondhatatlan.

  • #56573440

    törölt tag

    Cimbora Pesten próbált garázst bontatni és építtetni... A 20. kijött nagy imádkozásra felmérni, jön ár a héten. Pár hónap és rengeteg telefon után szült egy "hagyjálmá'békén" jellegű árat, csak ne kelljen foglalkozni vele...

    Cimbora azt mondta hogy ok, akkor mikor kezdtek. azóta csönd van... Marha érdekesen működnek egyes szakik valamiért... Én ezért pl amikor otthon festés volt inkább spóroltam pár száz darab ezrest aztán három hétvége alatt szájbavágtuk asszonnyal. Nem igazán volt hangulatom ott is imádkozni hogy légyszimá' fizetek tényleg kp-ben csak gyere...

  • nemlehet

    őstag

    Fiatal nincs, a régiek meg kimentek. Aki nem ment ki az vagy szemét, vagy valami nagy cég alkalmazottja így max hétvégén tud fusizni.

    Sok összetevős a probléma, a fiataloknak nincs kedve már az okosba megoldásokhoz, a képzést szétverték, a cégek nem fektetnek be az új munkaerőbe, az emberek meg valójában nem hajlandóak fizetni egy legálisan működő mesterembernek.

    Amúgy azért az ügyfelek is igen érdekesek tudnak lenni, pl hűtőgép szervizesnek mondja, hogy ő rendelt kompresszort és bár nem jó a méret, a teljesítmény meg a bekötés, de "nemelehetne-e" valahogy behegeszteni... Aztán meg pampog ha a végén szar lesz...

    Amúgy nem akar valami PH brigád összeállni? :D Jól kereshetnénk és itt van minden...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Eastman

    őstag

    Kistesóm építkezik, Faterral csinálják.*

    Divat 40 felé szülőnek lenni. Vagy mindenki szétszalad. *Tehát a jövőben ez sem lesz.

    Bármennyi pénz lehet, a szülők/család önzetlen erejét nem pótolhatja. Patentkorrektpontosprecíz festőt kérdezem, hogy; ésafiadmitcsinálBrightonban? Fest? Nem, pincér. Ennyi.

    Tisztelet a kolléga nejének aki ecsetet ragad! Akar. Esélyes, hogy a gyermekük saját fészke is elkészül majd.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • potyautas

    csendes tag

    LOGOUT blog

    válasz bacsis #1 üzenetére

    Miért kell bevakolni? Jó az úgy. ;)

    Nemlehet! "a képzést szétverték," Nemisigaz! Millió cigánygyerek iparitanuló

    [ Szerkesztve ]

  • Viszlát

    addikt

    No, sejtettem én, hogy nem kuriózum az esetem (sajnos).

    A "vicces" az, hogy nem akartam én okosba', szakembert szerettem volna (egyéni vállalkozó vagy cég embere tökmindegy), és hajlandó lennék megfizetni mind a szakértelmét, de főleg azt az időt amit így nekem kellett vele eltöltenem. Oké, azért ragadt rám némi ismeret édesapám mellett és el is boldogulok sokmindennel, az ilyen festés meg egyéb dolgokat persze megcsinálja az ember, de mi van ha valami komolyabb dologról van szó? Mert azért egy falat felhúzni nem állnék neki (bár ferdén menne nekem is), na meg a fene megette az egészet, hogy hiába van keret rá, mégis nekem kell megcsinálni, hacsak nem adok nekik annyi munkát mint amennyit egy lépcsőház...

    bacsis: sajnos ismerős ez is, nálunk tavaly lettek a kémények helyreállítva, de szintén hónapokon keresztül vadászta fater mire talált valakit aki eljött és megcsinálta. Azóta elvonultak ők is külföldre mint megtudtam, pedig már küldtem is volna az elérhetőségüket. :(

    tope: na a te példád pont olyasmi amit azért nem ugrik neki az ember maga megcsinálni. Borzasztó...

    the_blu36: az egyetlen szakinál aki kijött én is furcsálltam, hogy semmit nem kérdezett, mért, oda se figyelt arra amit dumáltam neki, de a kötekedés az rögtön ment, amiből lehetett érezni, hogy ránk akarja erőltetni azt ami neki egyszerű és gyors, nem állt szándékban tökölni a vásárló és a helyzet igényeivel.

    A többi példa kapcsán is igazából az az extra bosszantó, hogy ezek a "szakemberek" megélnek, mert nincs normális aki kiszorítaná őket. No meg sehol nem tudom őket lehúzni, szörnyű! :((

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • cskamacska

    addikt

    válasz potyautas #8 üzenetére

    Anno szomszédban lakott egy cigány nemzetség(több család egy lakásban), ők meglepően jól, olcsón és gyorsan dolgoztak, pikkpakk feldobtak egy komplett ereszcsatorna-hálózatot.

    Viszont a szakmunkás képzés helyzete konkrétan 16-20 éve is már úgy állott, hogy az ment szakmunkásképzőbe, aki máshova nem kellett, vagy a szülei "nem tartották többre". Teljesen normális iskolák normális tanárai mentek idegileg tönkre, mert a "társadalom alját"(és itt megjegyzem a kisebbség nem is tartozott a legrosszabbak közé :U ) kellett tanítaniuk, természetesen ennek megfelelő "szakemberek" kerültek ki az iskolából is.

    Anno azt hittem, hogy a piálós-kocsmázós szaki figurája már középkorban, mondjuk egy kisiklott házasság, vagy más galiba után alakul ki, de a helyzet az, hogy sokan már így hagyják el az általánost is.. :Y

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • Ramirex

    csendes tag

    Igazából, én a történet másik oldalán állok. De ha mondok egy árat amiért ezt érdemes nekem megcsinálni akkor meg azt gondolod, hogy leakarlak húzni. Pedig nem lehúzni akarlak csak máshol ugyanannyi idő alatt 3x annyit keresek, akkor inkább a 3x annyit választom. De megértelek, mert nekem is szokott kelleni szakember. Csak a szakikat is meglehet érteni.

  • Viszlát

    addikt

    válasz Ramirex #11 üzenetére

    No, mennyi lenne az annyi? Mert hát meg lehetne őket érteni, de el sem sikerült jutni senkivel odáig, hogy azt mondhattam volna, hogy naaaaaaa, mennyit enged a feléből.

    [ Szerkesztve ]

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • #51736960

    törölt tag

    Az elmúlt években folyamatosan költöztünk, állandóan felújítani és szerelni kellett, szakembert pedig én sem találtam. Festeni és mázolni youtube oktatóvideókból tanultam meg, a villany és vízszerelést szintén a netről sajátítottam el. Mestert már eszembe se jut hívni, annyiért úgysem csinálná meg, amennyit fizetnék érte.
    Oké, a festésem nem tökéletes, a csempék nem egyenesek és a csap is ferdén áll kicsit :DDD Egyedül a biztosítószekrény bekötéséhez kellett egy havert hívni, mert azt azért nem mertem birizgálni.

    Viszont megtanultam, hogy az építőipar kurva kemény meló, még úgy is, ha magamnak csinálom. Alkalmazottként, egy hülye főnökket, nem hiszem hogy sokáig bírnám, úgyhogy max respect azoknak, akik ebből élnek, és naponta ezt nyomják éveken keresztül :R

  • juliabrilke

    addikt

    Ilyen munkát már csak kizárólag számlával csináltatok.
    Ha meg van valami minőségbeli probléma, akkor nyugodtan letagadhatja, a kár és perköltség kifizetése után jöhet kijavítani.

    Aki meg 2 alkalom után nem tud eljönni szerintem azzal a szakemberrel nem is éri meg foglalkozni.

    [ Szerkesztve ]

  • Viszlát

    addikt

    válasz juliabrilke #14 üzenetére

    A kérdés az, hogy kikkel csináltatod és mennyit kell rájuk várni? :)

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • juliabrilke

    addikt

    válasz Viszlát #15 üzenetére

    Egyik se maszek, mind cégnél dolgozik számlásan. Nekem 1-2 hét belefér, mire kijönnek.
    Sajnos tényleg igaza volt pár előttem szólónak, hogy ideje megtanulni pár alap villanyszerelést, festést, szigetelést, stb., mert néha félelmetes milyen feltételekkel és árakkal tudnak a "szakik" előjönni.

    Sokszor még olyan érzésed van, hogy ő tesz neked szívességet, hogy leereszkedik hozzád és rád szán 10-15k-ért 2-3 órát (persze legtöbb esetben számla nélkül)

  • Ramirex

    csendes tag

    válasz juliabrilke #16 üzenetére

    10-15K két, három órára akkor tényleg ő tesz szívességet. 2-3 óra alatt a tripláját keresi nagyobb melóval.

  • Viszlát

    addikt

    válasz juliabrilke #16 üzenetére

    és Ramirex:

    Tényleg nem nagyzolásból, de ha nekem idejött volna egy szaki és egy délelőtt alatt megcsinálja a komplett melót igényesen, szépen, és megkímél engemet az összes velejáró szörnyűségtől, az nekem ennek a többszörösét megérte volna. Mivel gőzöm sem volt, hogy milyen áron történnek ezek, úgyhogy 40-50k körüli árat képzeltem el, csak csinálja meg valaki helyettem - jól.

    Ja és pár hét simán belefér, az ilyen éves-féléves határidőket viszont nevetségesnek tartom, miközben már másnap sem tud pontos lenni. És nagyon igaz, hogy olyan emberrel aki nem tiszteli a másik idejét, egy rozsdás szöget sem veretnék be.

    [ Szerkesztve ]

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • cskamacska

    addikt

    válasz Ramirex #17 üzenetére

    15000 forintos nettó órabér? o.O

    Akkor a hazai infómókusok kezdhetik tanulni a zsaluzást, mert erősen pályát tévesztettek. :DDD

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • updog

    senior tag

    Tavaly decemberben vettünk lakást, áprilisban kaptuk meg a kulcsokat. Gondoltam, két hónap alatt lazán meglesz a felújítás.. jelenleg ott tartok, hogy szerencse hogy nincs autóm, mert ha lenne, leszívnám a benzint, szétlocsolnám a lakásban, és felgyújtanám :((( Egy szobában kucorgunk, amit nagy nehezen elvállalt egy festő, a másik kettőt "jövő héten kezdik" (három hete ezt mondja). Szerencsére kulturált wc és fürdő már van.

    Április óta több tucat változatos kivitelezőt, és mestert hívtam fel, mindnél ugyanaz volt: minimum két-három hónapig teljesen le van kötve.. érdekes, hogy azt nem tette hozzá, hogy "de utána valamikorra felírom magát/keressen majd emiatt később" stb., hanem kb rámb*..ta a telefont, hogy hogyan jövök én ahhoz hogy az idejét rablom. Hogy van ezeknek mégis mindig munkájuk?

    (#6) nemlehet Támogatom a PH felújítós crew osszehozását :DDD Ha nem ment volna el az összes szabim a lakás bontására, nyilván a nagyját én is bevállalnám (glettelés, festés, laminált lerakás, akár burkolás is) csak sajnos 5 nap szabim van már csak idénre, az meg szigorúan karácsonyra van :)...

    (#19) cskamacska mégpedig! egyrészt, megteheti, mert látod, hogy így se találni embert ezekre a melókra, és ha még jól is dolgozik (tisztelet a kivételnek :D), akkor abszolút meg is érdemli - azért ezek a szakmókusok azért felelnek, hogy ne robbanj fel/ne ázzon össze az alsó szomszédod/ne dőljön rád a fal/ne essen a gyereked fejére a felrakott csempe stb..

    És akkor még az esztétikáról nem beszéltünk - én is raktam már fel csempét faterral, fent maradt a falon az OK, de ökörhugyozás az egész :D

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • nemlehet

    őstag

    válasz updog #20 üzenetére

    Mondjuk a felelnek érte az erős túlzás... Elég ködös itthon a szabályozás, a betartatása meg pláne nincs meg a dolognak. Sokan nem is dolgoznak számlára, mert akkor ugye a törvény úgy ahogy védené a vevőt.

    Mi egyszer egy kisgépszerelőnek mondtuk, hogy kéne számla erre benyögött egy 2,5x árat. Eleinte mondta, hogy hát hogy az áfa, meg a könyvelő, meg az adminisztráció, de aztán csak kibukott, hogy "Aztán majd jönnek nekem picsogni ha szar lesz" a durva felárazás oka.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • updog

    senior tag

    válasz nemlehet #21 üzenetére

    Nekem is csak szoktak pislogni, mikor a végén mondom hogy számla is lesz... közhely, de ezért tartunk ott, ahol...

    "mondtuk, hogy kéne számla erre benyögött egy 2,5x árat. Eleinte mondta, hogy hát hogy az áfa, meg a könyvelő, meg az adminisztráció"

    Erre egy viszonylag egyszerű javaslatom van, ilyen hozzáállással meg is érdemli:

    Közérdekű bejelentéssel, valamint panasszal bárki fordulhat a NAV-hoz.
    ...
    A NAV – a teljesség igénye nélkül – az alábbi tárgykörökben jogosult a közérdekű bejelentés kivizsgálására:
    1. számla-, nyugtaadási kötelezettség elmulasztása
    ...

    Megnézném ezeknek a szakiknak a számlatömbjét amúgy, gondolom havi 1-2 munka beírva aztán kalap-kabát. Eléggé naivnak kéne lenni, hogy a már taglalt foglaltságokkal összevetve ne legyen legalábbis gyanús.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • juliabrilke

    addikt

    válasz cskamacska #19 üzenetére

    Elég jól hangzik, lassan lehet tanulni zsaluzni meg klímát szerelni. :DDD
    Lehet pont ez okozza a gondot, hogy sokan 2-3 hónap alatt magukra szednek valami tudást, utána meg olyan munkát is végeznek, persze normál óradíjat kérnek el.

    @nemlehet: "Aztán majd jönnek nekem picsogni ha szar lesz" a durva felárazás oka."

    Ez az egy módszer van vagy megbízható ember, mert utána a büdös életbe el nem éred ha valami gond van a meló után az első eső alkalmával. Maximum lehet menni bíróságra, de egy ilyen pert nem veszíthetsz el. Végezze rendesen a munkáját, óradíjtól függetlenül.

    [ Szerkesztve ]

  • buherton

    őstag

    válasz updog #20 üzenetére

    Június közepén vettük egy lakást és most október közepén költözünk. Ha gondolod megadhatom a generálos nevét, de készülj fel, hogy nem olcsók ellenben úgy dolgoznak, hogy a panelben hirtelen észreveszed, hogy nem függőleges a függőleges, nem derékszög a derékszög, és hogy nem vízszintes a vízszintes, illetve nem sík a sík. ;)

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Ramirex

    csendes tag

    válasz cskamacska #19 üzenetére

    Igazából ezek teljesen jó fizetések, de egy mezei vízvezeték szerelő se keress feltétlen rosszabbul. Napi 100.000Ft tiszta haszon ha nincs meg egy ilyen szakinak akkor valamit nagyon rosszul csinál. Amúgy nem vagyok vízvezeték szerelő csak rokon szakmában dolgozok.

  • thesound

    őstag

    válasz Ramirex #25 üzenetére

    Napi nettó 100e. Mezei átlagos vizes Mo.-n. Hát persze.

    Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

  • Viszlát

    addikt

    válasz juliabrilke #23 üzenetére

    Klímással mondjuk pont szerencsénk volt, igazi szakit sikerült találni, jöttek a segédjével, pikkpakk megoldották, minden szépen megoldva, nem ferde, nem verték le egy kicsit se a semmit sehol, még úgy össze is takarítottak maguk után, hogy anyukám csak megszokásból söpörgetett egy kicsit.

    De egyébként nem is csak arról van itt szó, hogy meg tudom-e csinálni vagy sem. Úgy nőttem fel, hogy közben építettük a házat, szóval én is meg tudnám csinálni azt a nyomorult fürdőszobát persze, de mivel rutintalan vagyok nekem 10x annyi ideig tart szépen megcsinálni mint akinek ez a szakmája. Ami meg nyilván egyéni szocprobléma, de külföldön élek, a hazalátogatásaimat baromira nem azzal szeretném eltölteni, hogy kényszer-ezermesterkedem, mert nincs egy normális szakember az egész feltúrt országban. Úgy tűnik, hogy még akkor sincs ha van fizetőképes kereslet...

    [ Szerkesztve ]

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    Tudom, hogy nem érzed viccesnek a helyzetet, de véletlenül nem ő volt a vizes? :D

    [Forrás]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • potyautas

    csendes tag

    LOGOUT blog

    válasz cskamacska #19 üzenetére

    Honnét jött ez az ötlet, hogy órabérben számolsz? Ha 2 napig végzi ezt a munkát, akkor úgy már jó?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz thesound #26 üzenetére

    Havi 2milla tisztán... Nem is tudtam hogy a 30 millás vasakban kőműves meg vizszerelo van...

    Maradjunk abban már hogy ez bullshit ok?

  • cappa72

    nagyúr

    válasz cskamacska #10 üzenetére

    Durván jól leírtad.
    Ha lenne időm részletezni a tapasztalataimat, lehet hogy én nem mellőzném az érzelmi kitöréseimet néhány ponton (úgy, hogy a családban 3 pedagógus van...), főleg a mesterembereket említvén...

    De van kivétel: építkezésen aki rokon volt, kőműves, és lassan dolgoztt, megfontoltan, kérdezett - ami azért valljuk be ritka -, javaslatott tett. És olyan szépen dolgozott, mint senki más...
    Csak hát az ilyen embert úgy kell keresni, mint tűt a szénakazalban.

    Na megyek mosogatni.

    Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

  • thesound

    őstag

    válasz #56573440 #30 üzenetére

    Erre szerettem volna célozni én is :K

    Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

  • #56573440

    törölt tag

    válasz thesound #32 üzenetére

    bakker én néztem be, nem neked akart menni, hanem akinek te válaszoltál :W bocsi :B

  • Viszlát

    addikt

    válasz bLaCkDoGoNe #28 üzenetére

    Hehe, hálisten azért ennyire nem volt súlyos. :D

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • szaszyka

    senior tag

    válasz Ramirex #25 üzenetére

    Nana, azért nem mindenki Mészáros Lőrinc ám!!! :D

    Lenovo Thinkpad X220 :D

  • dj79

    senior tag

    No-no,azért a mészárosozással óvatosan ;], igencsak jól kereshetnek szezonban a gázszerelők.
    Múlt héten elfelejtett elindulni a gázkazán, az első szaki a hiba elmesélése után telefonban kapásból: jónapot, ötvenötezer holnap. További kutakodás, jövő hét vége, 50e a következő delikvens.

    Pár hasonló telefon után ismerős-ismerősének ismerőse bedob egy kontakt-infót.
    Felhívom az embert, hogy mi a gond. Autóban ült, kapásból mondja a problémát, hívjam vissza 3-4 óra múlva, addigra hazaér.... Megtörtént a dolog, szólt, hogy menjek már el hozzá, van alkatrésze.
    Belépek 20 perc múlva, addigra asztalra kirakva a hibás alkatrész+még egy, amivel párban szokott hullani.
    Kérdezem tőle, hogy mikor tudja elvállalni, mire csak annyit mondott: egyszer valamikor a tavasszal.

    Kérdezi tőlem, hogy mennyire vagyok gyakorlatias - mondom, hogy kisebb-nagyobb dolgokat azért megoldok a ház körül. Tartott egy 3 perces tanfolyamot, majd megírta az alkatrészekről a számlát, bruttó 9e forint összértékben.

    Hazaértem, kazánban két alkatrész kicseréltem 30 perc alatt és lőn boldogság.

  • szaszyka

    senior tag

    válasz dj79 #36 üzenetére

    Én most fogok valszeg befürdeni egy ablakossal, bár aztán még ki tudja. Gázossal eddig nem volt problémám, egyszer kellett kihivnom egyet a gázbojler miatt. Kijött a megbeszélt időben, kitakarította, leült az asztalhoz, és megirta a számlát, kérés nélkül. Azalatt a 10 perc alatt viszont hárman hívták munka miatt. Korrekt ember, és sajnos tényleg nagyon - nagyon ritka az ilyen

    Lenovo Thinkpad X220 :D

  • olloczky

    senior tag

    Anyáméknak kárpitossal gyűlt meg a bajuk. Adott egy kb 25 éves ülőgarnitúra. Nagyon komoly szerkezet, tekintve, hogy még mindig "működik" :) csak hát az anyag meg a szivacs rajta x év után csak kikopik így már azt hiszem ez a 4. áthúzás volt.

    Mi is több szakit próbáltunk meg, mire eljutottunk ehhez a kárpitoshoz, aki akkor a legkompetensebbnek tűnt. Nevezzük Lajosnak.

    Lajos kijött, saját szemeivel, kezeivel felmérte a munkát, mikorra, hogyan, mennyiért stb. Hmm igen ismerem ezt, már több ilyet is csináltam, igen látom ezen elég gagyi szivacs van, de majd ahogy én megcsinálom ez még 20 évig ágy lesz csókolom.. Azt hiszem 160 ezer forintba került anyaggal munkadíjjal együtt. Számla persze nincs. Édesanyám akkor éppen külföldön dolgozott, így megbeszéltük, hogy két héttel anyám érkezte előtt elviszi a bútorokat, hogy mire hazajön már kész legyen. A megbeszéltek szerint el is vitte júl 13-án. (Most ez csak egy példa mert már nem emlékszem minden részletre pontosan.)

    Eltelt a két hét, ugye addig se fotel se ágy nem volt amire le lehetett volna ülni. Anyám megérkezett és Lajos még nem hívott hogy kész lenne a munkával. És innentől kezdődött a szép része igazából :) Kb minden nap hívtuk, hogy mi újság van, mert kb minden nap elmondta (anyámnak), hogy holnapra kész van csókolom már csak be kell tűzni a szélét és minden rendben lesz, már csak a tetejét kell összevarrni, már csak a talpát kell felragasztani... Teltek a napok, míg már eltelt egy hét és szüleimnek a földön kellett aludniuk, úgy, hogy anyám szabadságra jött haza, és nem éppen így tervezte eltölteni. Anyám megunta és igencsak leteremtette telefonon keresztül, érdekes másnapra itt volt az ágy, VISZONT a két fotel még sehol.

    Közben mi nyaralni mentünk egy hétre, és az lett megbeszélve, hogy a két fotel rögtön másnap miután hazaérünk készen lesz. Hazaértünk, még mindig semmi. Na akkor itt már komolyabb hangot kellett megütni vele szemben (meg akár őt is meg lehetett volna), hogy most már akármi van hozza el, mert ez nem állapot, itt már majdnem egy hónap környékén jártunk. Elhozta a két fotelt görgők NÉLKÜL (már csak ezt kellett volna beleraknom csókolom és másnap hozhattam volna)! Pontosabban hozott görgőket, hogy majd mi tegyük bele, de még azok se voltak jók, mert vmi alátét kellett hozzá, amit mi is csak rendelésre tudtunk beszerezni. A maradék pénzből még hátra volt neki 40 ezer (ami azt hiszem a munkadíja egy része [vagy egésze?] volt). Na ebből megmondtuk, hogy kap 20 ezret (ez családon belül is vita volt, hogy kapjon-e belőle egyáltalán vagy ne) és még ő volt felháborodva, hogy hát ő ezt nem így tervezte, meg ha tudta volna, hogy ezzel ennyi gond lesz akkor el sem vállalja (lásd harmadik bekezdés) stb stb.. és mondtuk, hogy megkapja a maradékot, hogy ha elhozza a görgőkhöz a maradék alkatrészt. (mi is átcsaptunk ebbe a majd megkapja dologba :DD ) nyilván ő sem jött, a görgőt meg elintéztük mi magunknak.

    Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

  • sketchifun

    senior tag

    Jelentem, a túloldalról is van baj.

    Budapesten dolgozunk, 3 fős cég vagyunk. Mindenki bejelentve. És amikor egy 3 napos munkára 180-at mondok, majd rögtön mindig hozzáteszem, hogy nettó, tehát erre rájön 27%. Ilyenkor jön a fagyott arc meg úristen az rengeteg. Számoljunk.

    3 nap. Azaz napi 60. Egy ember napi bére minimum 10e. Nem kell meglepődni. 10 órákat dolgozunk. A fele elment. Maradt 30. Lejönnek a járulékok, adók, a fizetések után. Tankolni kell az autót, műszakira vinni. Parkolni vele a belvárosban, óránként 460 forintért. Fizetni kell a könyvelőt, szerszámokat kell venni.

    Persze a szemét vállalkozó, mert hülyére keresi magát. Meg huhdedrága gépekkel dolgozik. Hogyne, mert nem mindegy, hogy havonta veszek gépet 20-ért, vagy két évente 40-ért. És egy szakadt bontószökevény ducatoval járunk.

    Jajj, de nem lehetne számla nélkül? De ugye garancia van? A kettő kizárja alapból egymást, de mindegy. Aztán mikor mondom, hogy de lehet, letétbe helyezed az összeget a cég javára ügyvédnél, ami majd a büntetést fedezi.

    10 munkából 8-hoz feleslegesen megyek el. Pazarlom az időmet, kocsikázok, parkolok, 1 órát méregetek meg tanácsot adok, majd jujjeznagyondrága.

    Vannak még az ingatlankereskedők, ők az első ajánlatot sziszegve fogadták el, azóta viszont csak mondjam hogy mennyi, jöhettek kezdeni.

    Az utolsó verzió meg az, ahol már előttünk dolgozott másik három csapat, összetörték a mosdókagylót, összekaristolták a parkettát, ráz a csap. És már úgy vannak vele, mindegy mennyi, számlát külön kér, csak rendesen meg legyen csinalva.

    Most akkor hol is van a baj? Megmondom, szerintem hol van.

    Azok a szakik, akik ráérnek, azért érnek rá, mert a munkájuk nem ér semmit. Akik nem érnek rá, nem azért nem érnek rá, mert direkt ki akarnak veled baffni. Csak tényleg rengeteg a munkájuk, mert akinek egyszer minőségi munkát csinált, az akárhányszor szakemberre gondol, csak ő jut eszébe. Mert minőségi munkát végzett.

    Egyébként pedig a nagyobb munkákat szeretik, és van is bőven. Miért?
    Mert egy kis, egy két napos munka miatt ott kell hagyni a másikat. Oda kell menni, vinni szerszámot, segéderőt ha kell, az utazással is megy az idő.

    Na ezért. Olyan felárral érné meg, amit nem fizetnek ki.

    Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

  • Viszlát

    addikt

    válasz sketchifun #39 üzenetére

    Nem az a baj, hogy nem ér rá. Az a baj, hogy nem ér rá, de ennek ellenére hiteget, nem jön, késik, majd benyögi, hogy meg sem tudja csinálni. Semmi gond nincs azzal, ha közli, hogy egy ilyen méretű munka nem fog beleférni az idejébe, vagy nem éri meg neki megcsinálni, nem ejtettek a fejemre, pontosan értem ezeket az okokat. Az ígérgetés, hazudozás viszont gáz.

    Ez nyilván csak az én álláspontom, de ahogy írtam is korábban, nekem bőven megért volna 50-60k-t, hogy ne nekem kelljen vele szenvedni. Pontosan ez a probléma, hogy hiába van fizetőképes kereslet, szinte a lehetetlen hozzáértő, gondos szakembert találni. Idén fűtést cseréltetek náluk, de már előre rettegek mi vár rám, mert ezt viszont semmiképpen nem tudom magam megcsinálni...

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • cskamacska

    addikt

    válasz sketchifun #39 üzenetére

    Hát nézd, a lakossági fizetőképesség azért sokat nem javult, az átlag nem keres látványosan jobban mint 4 éve, de a munkát csak el kéne végezni mielőtt rájuk dől a fal, szóval bűvészkednek. :(
    Cégek meg külön kategória, a kisvállalkozónak megint hol van, nincs pénze, a nagyobb meg elvárja hogy tegnapra legyen kész prémium minőségben, és talán fizet is érte, de még meggondolja hogy ér-e ez annyit. Multik attól függően, hogy mennyire várják el a hatékonyságot a központból, és a nyugat-balkáni csókosok milyen alvállalkozói fölözőt rittyentenek hozzá. Állami szektorban kizárólag "közbe szerzés" van, ott talán a maffia sor végére be lehet állni, lehet hogy fizetnek is, de nem biztos hogy jut.

    A vége ennek az lett, hogy az épkézlábabb szakmunkások nyugatra menekültek, aki itthon maradt az teljesen el van havazva és sokat kér(ha megtalálják), és van egy nagy rakás kontár aki a szakma rossz hírét kelti, a megrendelő meg mehet napi két misére, hogy rá ne dőljön rá az új háza.

    Na ha valami, akkor egy Uber szerű szakmunkás közvetítő szolgáltatás nagyon kellene nálunk, mert úgy most, mint a régi szép időkben leginkább csak helyi szinten, szóbeszéd alapján megy a szakmunka rendelése, és gyakorlatilag teljesen bizonytalan, hogy akár a megrendelő, akár a kivitelező mikor baszik ki a másikkal. Egy leinformáló, megbízhatóságot nyomon követő piaci rendszer nagyon nagyon sokat dobna az ember komfort érzetén, és a jó szakmunkásoknak is biztos megélhetést nyújtana, még ha nem is lehetne ezt fusiba működtetni.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák