Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    Szerintem az ára megmondta már. 1000$--ért adnák, ha tehetnék, ehhez pedig 6900K teljesítmény kellene. A Cinebench pontszámon annyit csaltak, hogy az Intelhez kevesebbet raktak, mint amit 786 tesztelő mért rá, így rá tudták húzni, hogy ez a sampon akár a korpa 99%-át el tudja távolítani. Akár a 99%-át, vagyis, ha a 40%-át, akkor már igazat mondtak. Na most ők azt mondják, hogy a 500$-os egyforma teljesítményű 1000$-os Intellel, de most nekik nem kell a pénz, ezért 500-ért adják. A valóság, hogy az átfogó tesztjükben 1 az az 1 programmal mértek. (gondolom itt végzett a legelőrébb az összes terület körül, ezért választották ki a renderelést) Közben házon belül biztos, hogy megnézték azt a 20-30 programot, amit majd a tesztekben fognak használni, és ez alapján árazhatták be 500$-ra, mert annyit is ér. Nem azért 500, mert nem akarják 1000$-ért adni, hanem mert egy vicc lenne 1000$-ért.

    500$ alatti Intelnek konkurenciát adhat.
    Renderelésben ott lesz, de videóvágásban, szerkesztésben és konvertálásban, képszerkesztésben alatta, ami összesítésben bőven alá fogja vinni.

    Kizártnak tartom, hogy az összesítésben a 6900K elé jöjjön.

    Az Intel pedig szerintem nem fog árat csökkenteni, max. a szokásos mértékben, amit évente, kétévente 1x megtesz, amikor valamiből már nagyon sok van a raktárban, vagy javul a gyártás, és kihozza a 100Mhz-el nagyobb órajelű változatot.
    Inkább kihoz pár gyorsabb CPU-t. Feleslegesen nem fog árversenybe kezdeni. Ez szerintem álom marad annak, aki ezt várja.

    Az pedig, hogy az Intel-nek nincs meg a Core i széria utódja...hát ez megint csak vágyálom lehet. Kb Oliverda szerint nincs, aztán kifújt. Most veszik elő az üres lapot, hogy hú b.meg, ezt már 4 éve el kellett volna kezdeni. Biztosra veszem, hogy a Sandy óta kutatnak a Core i utódja után, közel sem 3-4 év kellene nekik, hogy hozzanak egy tök új architektúrát, de ez kevés lesz, hogy kicsalja belőlük.
    Erre elég, ha kihozza a Core i-ból, amit ki lehet.

Új hozzászólás Aktív témák