Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Bounti #37 üzenetére

    +(#40) MK VII:

    Én úgy gondolkodom, hogy az eléri az Intel szintjét bár nagyon általános megfogalmazás, mégis elég jól behatárolható. Logikus szerintem, hogy egy ~50k-s Ryzen-t az ~50k-s Intel párjával kell összevetni. Egy 100k-sat, meg a 100k-ssal. Lehet túl egyszerűsítés ez, de ha meg mindig elveszik az ember a rengeteg szempont között, akkor soha nem lehetne semmit sem összehasonlítani.

    Egyrészt az szerintem tudható lesz, hogy melyik processzort melyik másik ellenében szánják az AMD-nél, legalábbis úgy nagyjából az ár alapján. Na mármost ha például 10 tesztből 5-ben megveri azt, 5-ben pedig nem marad durván alul, akkor szerintem beszélhetünk az "elérte az Intel szintjét" dologról.

    Ugyanezt az ár(-érték) felől is meg lehet közelíteni (ami lényegében majdnem ugyanaz, mint a fenti dolog, vagyis, hogy mi ellen szánják a piacon). Ha mondjuk egy Ryzen az összesített tesztek alapján például 80%-ot tud az árban passzoló Intel proci ellenében, de mindezt például 80%-os, vagy alacsonyabb áron, akkor is szerintem el lehet fogadni, az "elérte az Intel szintjét" dolgot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák