Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Bog #23 üzenetére

    A Windows Mobile 6.1 még Windows CE 5.2-es kernelre épül, ez pedig ha minden igaz Windows CE 6.0-ra. A kernelen jelentős átalakításokat hajtottak végre, egy rakás korábbi korlátozást megszüntettek (például max 32 processz, max 32MB virtuális memória/processz), valamint jónéhány korábban user módban futó programot áttettek kernel módba, csak ez önmagában okozhat jelentős gyorsulást.

    A Meizu a szoftvert illetően brutálisan nagy munkát végzett, olyat, amit eddig senki más nem mert bevállalni. Ahogyan a Microsoft a CE kernelre építve létrehozta a Smartphone és WM frontendeket saját GUI logikával, controlokkal, beépített alkalmazásokkal; most a Meizu egy hasonló teljes értékű frontendet gyártott magának. Kíváncsi vagyok, hogy más gyártóknak licenceli-e ezt a rendszert. Valamint arra is, hogy tudnak-e, és ha igen, akkor milyen módon WM kompatibilitást nyújtani.

    Nem tudja valaki, hogy milyen zene szól a háttérben?

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Bog #33 üzenetére

    A WM 7 biztosan a CE 6.0-ra fog épülni, de a WM 6.5-t illetően fogalmam sincsen. Ilyen téren nem vagyok up-to-date, mert főleg enterprise/ipari eszközökre fejlesztek, és ott még a WM5/CE5 páros az uralkodó. Amilyen gyorsan ráugrottak ezen terület gyártói a CE5-re a CE4.2 után, most annyira nem sietik el az átállást a CE6-ra, ilyen eszközzel még nem is találkoztam. Bár ez számomra inkább jó hír, mert CE5 és CE5 között is néha nagyobb különbség tud lenni, mint WM5 és CE5 között :)

    A NeoNode ugyanazt csinálta meg, mint most a Meizu, csak kicsit kisebben. Fogtak egy kernelt és az ő szolgáltatásait (driverek, IP, GSM), majd készítettek hozzá egy egyszerű felületet, ami azért tudásban messze van a Meizuétól. Ők inkább a hardverrel küzdhettek, meg a speciális érintőfelülettel, bár az ő csúszásukban is szerepet kaphatott a CE testreszabása.

    Korábban nem értettem, hogy miért csúszik annyit a Meizu, amíg nem olvastam, hogy WM helyett CE alapú a rendszere. Mondjuk akkor azonnal leesett a csúszás oka: ez tényleg rengeteg munka ... Még most is csodálkozom, hogy bele mertek vágni a fejlesztésbe ilyen relatíve kicsi piaci szereplőként és (tudomásom szerint) mindenféle előzetes WM/CE tapasztalat nélkül.

    A multitouch felületük készen van, van egy tényleg ujjal vezérelhető WM6.1 alternatívájuk, ha direktben nem is fut, de kicsi/közepes módosítással valószínűleg a legtöbb CE/WM alkalmazás portolható a telefonjukra: innentől kezdve minden tényleg csak rajtuk múlik. Erre a rendszerre építve új telefonokat kifejleszteni körülbelül ugyanakkora munka, mint WM6.1-re. A driverek megegyeznek a két rendszerre, maximum az egyedi alkalmazásokat kell hozzá megírni. Ha meg más gyártókat is bevonnak a körbe, akkor ez egy nagyon sikeres rendszer lehet, ami a WM7 érkezéséig kitöltheti az űrt.

    Számomra továbbra is a WM kompatibilitás kérdéses. A mostani alkalmazások legtöbbjének a felülete a Windows controlokra épül (kivéve például iGO), és ha a Meizu képes futtatni változatlanul ezeket, akkor ott nehézkes lesz az ujjal vezérlés. Ha megpróbálja a WM programok felületét Meizu controlokkal megjeleníteni, az okozhat problémákat, ezért ez szinte esélytelen. Ugyanígy kérdéses, hogy a telefonkönyvük, üzenetkezelő alkalmazásuk kompatibilis-e a Pocket Outlook API-jával. Ha igen, akkor az nagy meló volt, ha nem, akkor megint kiesik néhány program ... Tippem szerint hamarosan jön a Meizu SDK, ami sok kérdésre választ ad, és amivel a fejlesztőknek lehetősége lesz az alkalmazásaikból Meizu változatot is fordítani.

    sheratan: köszi

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák