Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blackydan

    senior tag

    Nagyon jó vitaindító cikk sikerült ebből, személy szerint bizonyos pontokban rokonszenvezek mindkét táborral. Viszont én úgy gondolom, hogy mindenki döntse el saját maga, hogy mit vesz illetve mit nem. Eleve a nagy lego gyűjtők elkerülik a lepint és ez így van jól, nem nekik lett kitalálva és ennyi. Viszont van egy családos réteg akiknek bizony számít, hogy egy szett beszerzésnél bizony a pénz kétharmada a zsebben marad. Sajnálattal olvastam, hogy pár tag olyan állásponton van, hogy amennyiben nincsen rá pénzed úgy nem neked találták ki.. Ezt Apaként,Anyaként elég érdekesen tálalható egy gyereknek. Tudom itt egy olyan morális kérdés is felmerül miszerint érdemes-e fiatal korban elmagyarázni egy gyereknek a hamisítás fogalmát és képes-e azt megérteni. Sajnos a hamisítás/másolás a 20. illetve a 21. század rákfenéje... hihetetlen piacot tudott teremteni magának, mindezt azért mert van rá igény. Minek vegyünk 30-70 dollárért egy otterbox tokot amennyiben az aliexpressen van hasonló 4-10 dollárért? Persze nem fogja 10 évig bírni, de egy ciklust kibír. Lehet a lepin is harminc év helyett csak ötöt bír, de addig a gyerkőc jól elszórakozik vele. Nem igazán szeretnék kitérni a luxus brandek hamisítására (például óráknál Rolex,Omega,AP stb.. vagy divatmárkákra D&G MK) ott egy bizonyos felnőtt réteg képtelen lemondani a luxusmárkák majmolásáról ami talán kicsit beteges :P. Amennyiben a legonak nem tetszik a kínaiak térhódítása, úgy tessék harcolni ellene, amire elég sok lehetőség adott, kérdés mire mennek vele. Sajnos a kereskedelemben farkastörvények uralkodnak.

Új hozzászólás Aktív témák