Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atis.....

    újonc

    válasz razorbenke92 #71 üzenetére

    Egyszer úgy jártam a laptopommal hogy: Elöntötte a víz a pincénket, és a felette lévő szobában használtuk a laptopot. Másnap nem kapcsolt be a laptop. Szétszedem, néztem a tápját semmi hiba. Az alaplappal nem akartam germózni, elvittem egy szervizes ismerősömnek. Néztük ott is hogy se kép-se hang, nem kapcsol be. Futárral beküldte pest laptop alaplap szerviz. Egy hét múlva felhív, hogy nem volt semmi baja a gépnek. El is mentem érte, hazavittem, másnap megint nem jó. Utána kezdtem gyanakodni a magas páratartalomra. Ki is raktam a gépet szellőzni egy száraz helyre, egy óra és megjavult. Így derült ki hogy érzékeny szegény a párára. Persze nem volt olyan magas a pártartalom, inkább a laptoppal van valami. Én arra tippelek, hogy valahol van benne valami szigetelési hiba, ami ezt okozza. Azóta jobban odafigyelek az ilyen jelenségekre. A tévét is úgy rakjuk a szobákban hogy a legszárazabb helyre. Soha nem lehet tudni nem e csapódik le benne valahol, és égeti ki az alkatrészeket.
    Nekem ez a led csere nem tűnik valami bizalom gerjesztőnek. Én nem fogok rá vállalkozni az biztos. Remélem még 2 évet kibír, akkor lesz 4 éves. Utána letudjuk cserélni ha esetleg szükséges lenne. A telekomtól van, 2 évente veszünk tőlük 2 év hűséggel. Most a telefonokat cseréltük le, majd legközelebb 2 év múlva tudjuk vállalni egy tv árát.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz razorbenke92 #71 üzenetére

    Végül bebizonyosodott, hogy LED cseréssé vált. A ledek ugyan fel-fel villantak minden bekapcsoláskor, de mint utólag kiderült csak az egyik stringen, a másik stringen volt egy kiégett led, ami miatt letiltott az alaplap.

    A pótalkatrész 10 nap alatt Magyarországon volt, majd további 1 hónapba telt, mire a Magyar Posta kihozta. Tegnap nekiálltam kicserélni a teljes háttérvilágítást, de a pótszalagok közül az egyiken hibás volt a csatlakozó forrasztása, így még azt is javítani kellett. Ezután életre kelt a TV. Szervízben nagyjábók 40-50 ezer forintért javították volna, ami épp nem totálkár, de nem is kellemes.

    Ugyanitt szívesen veszem meg a hibás TV-t, ha van hang, és a sértetlen LCD bevilágításra ad képet.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák