Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ujvendeg

    tag

    válasz Shyciii #12 üzenetére

    A megjelenése pillanatától használhattam az Asus Zenfone 8 12GB operatív memóriával rendelkező verzióját, 512 GB-os tárhellyel. IP-védelem, AOS, értesítésjelző, jack-csatlakozó, type-C, sztereó hangzás - és, előre szólok, pl. azon az alapon, hogy kb. hatvan saját tulajdonú mobiltelefonom volt (nem egy időben), kár vitát generálni: egyszerűen most sincs az android alapú telefonok között, legyenek bár un. kompakt telefonok (nincs kompakt android!), vagy éppen tablet-méretű telefonok, szóval: nincs android alapú telefon, ami - a dolgok lényegét illetően, és nem pl. a betűszín állíthatóságával reklámozott telefon - olyan mértékben finomhangolható lenne, mint a Zenfone 8 - aki ezt a készüléket elsősorban telefonnak látta, látja, mert hát az, és nem zsebszámítógép, s aki nem akarta a lelkét is kifacsarni, az tapasztalhatta velem együtt, hogy semmivel sem melegszik jobban, mint a többi prémium telefon. A Zenfone 8 készülésekor azt kapta minden alapelemében, ami akkor a csúcsot jelentette, épp akkor fejlesztett ki egy kameramodult a Sony - ezt legelőször a Zenfone 8 kapta. S úgy általában: mivel az Asus óriásvállalat számára nem élet-halál kérdése a mobil, sosem ömlesztettek mobilt a piacra Xiaomi-módra (a gyalázat netovábbja, hogy mostani prémium telefonjuk, a Xiaomi 12 májusi biztonsági csomaggal virít), de azt, amit piacra dobtak, a maga idejében, sosem volt "rossz" telefon. A Zenfone 8-at követő készülék, a Zenfone 9 borzalmas lenne felugró kamerával, az a jóval nagyobb méretű Flipp sajátja, a Zenfone 8 (a saját tapasztalataim alapján teljes joggal) 2021 legjobb kompakt címét kapta a mérvadó GSMArena-tól, valóban a legnagyobb gyártó akkori prémium telefonjánál léptékekkel jobb, reméljük, a Zenfone 9 is tartja a szintet - várjuk ki a felhasználók tapasztalatait, és ne tessék steril labor-tesztek alapján, előre ítélni. Én még szakemberként sem láttam soha magyar telefonvásárlót, aki egy üzletben AnTuTu-teszt-számok alapján kért volna mobilt. És egy szelíd mondat a végére: attól, hogy 5-6 kolléga kijelenti, számára mellékes, hogy egy telefon rendelkezik-e IP-minősítéssel, ez nem mérce, mert egy másik telefon kapcsán tízszer ennyien élcelődnek egy adott telefonon, csak azért, mert nincs IP-minősítése. Talán nem kellene közhírt csinálni abból, hogy egy ember használt-e telefont esőben - hozhatja úgy az élet bármikor, hogy használnia kell a telefonját esőben. És elárulom, ennyit érjen a hozzáértésem, egy IP-minősítéssel nem rendelkező mobil, ha igazán szakadó esőben kell használni, lehet, hogy azzal be is fejezi a földi pályafutását, az esővíz az ilyen telefonokban, mint az egyik legjobb áramvezető, nagy károkat tud okozni. Ugyan nyilván a kutyát sem érdekli mitől tartok, mégis: én attól tartok inkább, hogy a Zenfone 9 megfizethetetlenül drága lesz, a háborús időkben, merthogy a Zenfone 8 pillanatnyilag sem olcsó, sőt kimondottan drága. De persze nem is "néptelefonnak" készül - mert ha annak készülne, akkor amiatt menne a hisztizés.

Új hozzászólás Aktív témák