Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • solfilo

    veterán

    válasz opr #56 üzenetére

    Szerintem nekem is fájna, ha a 2010 októberi megjelenésű hardverem támogatása kimúlik egy bétával 2016. márciusban, főleg, mert látnám, hogy a kevesebb, mint másfél évvel később jövő HD 7xxx széria még ma is támogatva van.
    Mondjuk ha 2013-ban Richland APU-t vettem volna, most még mérgesebb lennék (Terascale az is, annak is a 2016-os Crimson béta az utolsó)
    Szerencsére Kaverit vettem 2014-ben.

    Ettől ez persze még nem ugyanaz, mint egy év után magára hagyni a terméket. :)

    solfilo

  • Pali_982

    újonc

    válasz opr #56 üzenetére

    Elfogadom, de akkor a HD7XXX széria miért kapott továbbra is friss drivereket? Miért kellett kiherélni a HD5XXX-től régebbi karikat Win10 alatt, hogy irodai-multimédia célokra tovább használni ne lehessen? Mindegy, biztos csak engem zavar ez a sztori. Mindent a profit mozgat, ezt értem, de a szándékos avultatás itt nagyon kijózanító volt a számomra. (Nvidia a 8400GS-től biztosított win10 drivert?)

    [ Szerkesztve ]

  • arn

    félisten

    válasz opr #77 üzenetére

    Itt most keverve van a 3d kep minosege, az analog kimenet minosegevel.

    a v3nak valoban eleg jo analog kimenete volt, a v2nel viszont idegesito volt a loopbackes megoldas a 2dnel. Sok voodoo tulaj azzal tarsitotta a 3ds kepminoseget, hogy a default tobbszorosere felnyomott gaint bamulta, aztan milyen sotet, szar a tobbi 3ds kartya helyesen beallitott kepe. Emellett fel sem tunt nekik, hogy toredek felbontasu texturakat bamulnak, es a ficsorok nagy reszet nem tudja a kartya. A v3 a sebesseget is elcsalta a texturameretekkel.

    Az nv analog kepminosege 99ben inkabb atlagos vagy jo volt, de rossznak nem mondhato, foleg nem a referencia vagy nevesebb gyartoknal. A mindenfele szirszar vantak meg m64ek biztos nem hoztak ezt. A gf2gts mar minden szempontbol az elvonalba tartozott, de a gf256 sem volt sokkal elmaradva tole.

    3dben viszont minden szinten messze a 3dfx elott jartak, nem veletlenul temette el magat a 3dfx - a v3 meg ok volt, utana viszont nagyon lemaradtak. a v2 volt az utolso utos kartyajuk.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • b.

    félisten

    válasz opr #77 üzenetére

    A Voodoo 2 az jó, talánaz egyik legjobb, volt bár voltak anomáliák a 3D megjelenítéssel de nem volt jellemző, , 2 D ben és analógon jó volt.
    A 3 ami és a rampage ami félrement eleinte minden szinten, mert kapkodva nyomták ki,. Nvidia lenyomta őket az új kártyáikkal és a menő drivereivel akkoriban aztán kiadták félkészen. ( Forceware vagy Nforce már nem is emlékszem mi volt a neve :D) Akkoriban pedig sokat foglalkoztak vele, emlékszem azért vettem a Guru-t és az 576 -t hogy mit javasolnak. még levelet is ( postait :DDD ) Írtam a technikai segítség szekcióba. :)
    A Matrox meg más szintet képvisel képminőségben, a Gimis tanáromnak volt a gépében anno, csak néztünk.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák