Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz CPT.Pirk #106 üzenetére

    Jó lenne ,tettem már rá korábban Linux Mint-et, a baj az hogy a gyári ventilátor vezérlés borzasztó nulla terhelés mellett és hűvős gép esetén is közel 50%-on pörög a hűtés, van hozzá egy régi program - NHC - Notebook Hardware Control - amihez van egy az én gépemre írt fájl és ezzel tudom vezérelni adott hőfokhoz adott ventilátor százalékot tudok megadni, alacsony hőfokhoz kb. 10%-os ventilátort állítottam be sajnos ez csak Windows 7 alatt működik Windows 10 alatt nem de most jön a turpisság (NE kérdezd hogy működik DE MŰKÖDIK!!)
    Tehát dual bootban van a gépen a két rendszer a Windows 7 és a Windows 10 a Windows 7-et SEMMI másra nem használom csak arra hogy az NHC-val beállítsam a ventilátor értékeket majd átbootolok Windows 10-re és ki is veszem a választóképernyőt a bootolásnál tehát innentől a Windows 10 fog csak bootolni és LÁSS CSODÁT a ventilátor vezérlés ÚGY MARADT AHOGY ahogy a Windows 7-en beállítottam, érdekesség hogy ha tartósabb áramszünetet kap a gép akkor elfelejti a beállításokat és visszaáll a süvöltő ventilátor de akkor megint belépek a Windows 7-el és kész is mehet vissza a Windows 10. Mivel tartós áramszünet ritkán van ezért van hogy hónapokig nem kell hozzányúlni mivel ez kvázi asztali gépként van használva ezért egyáltalán nem gond.

    PROBLÉMA: a Linux-on ez a játék nem működik sajnos, tehát hiába dual boot a Windows 7 és beállítom rajta a ventilátorokat ha a következő boot a Linux akkor az mindent visszaállít alapra (ez valahol érthető hiszen az egy teljesen más rendszer)

    Ameddig erre nem jöttem ár addig Windows 7-et haszanáltam azóta fut a gép Windows 10-el és halkabb ventilátorokkal, tehát szívesen tennék rá egy XFCE (tudom hogy ez a legkisebb gépigényű Linux)

Új hozzászólás Aktív témák