Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huntszy

    tag

    válasz fatpingvin #5 üzenetére

    Hát ha olyan a meló h sok program/tab kell legyen párhuzamosan nyitva akkor jó tud lenni nagyon.

    Nekem otthon egy 34" 21:9 monitorom van. Irodában bent 2 24" 16:9-es monitorom volt + laptop kijelzője. Mikor bejött a covid és a HO nem vittem haza a monitorokat az irodából mert nem fért volna el így csak a saját 21:9-es képernyőm váltotta a két 16:9-et. Pár hét után még a laptopot is elpakoltam egy nem látható helyre mert nem használtam. Az 1 darab 21:9-es képernyő kiáltotta az előző hármat tökéletesen és vissza se nézek. Számomra sokkal jobb. Egyetlen bajom van vele, ha felezem az ablakokat akkor a képernyő fele keskenyebb mint egy 16:9-es monitor. Sok nem annyira faszán megcsinált/régebbi progi/weboldal van h szétcsúszik ettől vsgy átvált mobil nézetbe stb. Elég ritka de akad és idegesítő. Egy 32:9-es monitor pont ezt a hibát orvosolná, ott ha két abalkot egymás mellé rakok akkor pont 16:9 lesz mindkettő. Meg ugye több képernyőfelület tehát mégtöbb helyen lehet rugalmasan elhelyezni a munkához szükséges dolgokat.

    Gaminghez hülyeség szerintem. A 21:9-et is sok játék nem támogatja (főleg competitive multik), ha igen akkor a HUD oldalra sok esetben nagyon szélre csúszik és az nem fasza ultrawidenál. 32:9-t sztem még kevesebb játék támogatja. Próbálnak 1-2 monitort (pl Samsung) ami 32:9-es gamingel reklámozni de sztem ha valaki főleg gaming re keres monitort az jobban jár ha egy ilyen árának a feléből vesz egy 16:9-es 1440p vagy 4k-s 27" monitort jó frissítéssel meg latency-el a maradék pénzt meg belerakja Gpu-ba.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák