Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz bodo753 #3 üzenetére

    egy rommá moddolt játék nem valami jó összehasonlítási alap, de egyébként a 4K-nak én se látom igazán értelmét desktop PC mellé. (47" feletti TV-knél, közelről nézve, ott igen, oda jó)

    Az a baj ezzel és úgy egyébként minden 21:9 monitorral, hogy:
    - sok játék, akár azért mert indie, akár azért mert régebbi, akár azért mert igénytelen konzol port, de nem támogatja ezt a képarányt, ami miatt elég nevetségesen tudnak kinézni (kép két szélén fekete sáv)
    - 21:9-re nincs egy normális felbontás: a 2560x1080 34"-on 81.72 ppi-t jelent ami kevés, láttam ilyen monitort élőben, zavaróan recések voltak rajta a játékok. (érdekes módon a betűk annyira nem, talán ClearType volt ügyes). A 3440x1440 meg már (kis túlzással) egy 5 MPx-es képet takar, amivel egy komolyabb játék alatt rendesen megszenvednek a videokártyák. Persze nem 4K (az 8.3 MPx), de azért minimum egy GTX 1070 kell alá, ha nem 1080... ezek meg igen messze vannak a népkártya fogalmától idehaza.

    A megoldás szerintem baromi egyszerű: 16:9, 32", 2560x1440. Nincs semmilyen gond az aspect ratio-val, kellően nagy, még szépen elboldogul vele egy középkategóriás videokártya is (3.6 MPx) és ppi-re pontosan ugyan akkora mint egy 24"-os FHD monitor, a legtöbb ember pedig ilyenről vált, tehát minden a megszokottan fog kinézni. :U

    Ráadásul olcsóbbak is, lásd: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák