Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz -FreaK- #25 üzenetére

    Nem keverek én semmit semmivel, csak te nem akarsz megérteni...

    1. Ha e-sport szinten játszanék FPS / DOTA / MOBA játékokkal biztos arra verném én is hogy egy 144Hz-es monitoron a V/Free -sync-nek kelljen megakasztania az fps számlálót, de igazából tökre nem érdekel. kb. 60fps felett én már jól érzem magam, ill. RTS-ekben az alatt is, és gyanítom nagyon sokan vannak ezzel még így. A FreeSync arra kell hogy a klasszikus V-Sync által okozott mikrolagot megszűntesse, mivel a monitor fog alkalmazkodni a videokártyához, nem pedig fordítva. Ez által sokkal folyamatosabbnak látod még a hitvány 60fps-t is egy ilyen monitoron, mint egy klasszikus 60Hz-es példányon.
    Persze lehet nyomni a "mápedig 144fps-el jobb lesz minden" szöveget, de én ha bármilyen játékban elérem a 60fps feletti tartományt ott "megállok" és inkább a grafikai részletességet húzom feljebb - itt az nekem már többet ér.

    Egyáltalán mi az hogy komolyan gondolok-e valamit? Miért te komolyan gondoltad azt hogy: "Valaki vesz egy 144hz-es monitort és majd 50-60 fps/Hz-en fogja járatni?" Ez ebben a kontextusban milyen kérdés, érted egyáltalán mit csinál a FreeSync?

    2. Épp ez az hogy én marhára nem törekednék a 144 Hz/fps elérésére, igazán ez a magas felső tartomány pont az általad is emlegetett LFC miatt kell, ami csak akkor működik ha a maximum FreeSync frekvencia legalább háromszorosa a minimumnak.

    3. Azért írtam 48-at mert a C32HG70 FreeSync tartománya 48-144. Ismét nem keverek semmit sem: minden játéknak, minden grafikus motornak vannak gyenge pillanatai, óhatatlanul is beeshet néha-néha az fps 48 alá, az említett FreeSync 2-ben pedig pont az a jó, hogy... tudod mit inkább Abu-t idézem:
    "a FreeSync 2 hitelesítés követelményei nagyságrendekkel szigorúbbak a normál FreeSync-hez viszonyítva, így például alapvetően szükséges az LFC, valamint az alacsony minimum képfrissítési érték támogatása."

    Nem kevertem én semmit, azért 48 mert ennek a monitornak az a minimuma, azért FreeSync 2 mert az megköveteli hogy legyen LFC támogatás, így pontosan azért nem gond ha néha beköhög a graf. motor mert az LFC az általad említett vibrálás enyhítésére ill. emgszűntetésére szolgál.

    Az eredmény egy szép folyamatos, tearing és mikrolag mentes kép, ha "csak" 60fps környékén is, de magasabb grafikai részletesség mellett. Én ennyitől boldog vagyok, a HDR már csak hab a tortán... :U

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák