Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Így aztán már tényleg semmi értelme hűségidővel telefont venni...
    Az Xperia P-t tavaly szeptemberben vettem XS előfizetéssel 72 ezerért. Most ugyanaz 9 hónappal később drágább lett! Vágod! :D Drágább! Négy! És expansysnál 76 ezer forint gyárifüggetlenül.
    Úgyhogy a T szépen elmehet a p...ba. De aki olyan hülye, hogy így is hűségidővel veszi meg annak úgykell.

  • Dany007

    veterán

    válasz br.rak #7 üzenetére

    Azért ott még nem tartunk, hogy részletre kelljen telefont venni! :U
    Ennyire nem süllyedtem mélyre, úgyhogy nálam ez nem opció.

    Régen legalább a legdrágább előfizetéshez járt valami "kis" engedmény a telefon árából. De az olcsóbb előfizetésekhez is.
    2-3 éve mikor az LG Optimus One-t vettem a T-nél S díjcsomaggal volt 19.000 forint, miközben függetlenül olyan 45-50 ezerbe került a telefon! Ergo az ára felét elengedték már S díjcsomaggal. Ami 5000 forint volt anno.

  • Dany007

    veterán

    válasz Peterson_ #13 üzenetére

    Hát nem is tudom... :D Most komolyan azt kéred, hogy indokoljam meg miért nem kéne mobiltelefont (okostelefont) részletfizetésre venni? :D
    Bocs, csak úgy gondoltam hogy ez egyértelmű és csak a legelvetemültebbek csinálnak ilyet.

  • Dany007

    veterán

    válasz virkir #18 üzenetére

    "Abban természetesen egyet tudok érteni, hogy aki erőn felül bevállal mondjuk egy ájfont aztán vakarja a fejét amikor ne bírja fizetni a részletet az egy nettó barom."

    Pontosan erről van szó! Hány meg hány ilyet láttunk már? Mikor a 20k-s mikrót is részletre veszik... Ha nincs rá pénzem nem veszem meg. Ilyen egyszerű.
    Pont ebben a szép Magyar válságos időkben ki a f...szom tudja megjósolni, hogy két év múlva vajon fogja-e tudni fizetni? Lesz-e munkája? Itthon már fél évre előre se lehet tervezni, nemhogy két évre!
    Aztán meg majd megy a sírás megint...
    Ha most megvan rá a pénzem, semmi értelme újabb hitelbe bonyolódni még akkor se ha kamatmentes, hiszen ki tudja mi lesz 2 év múlva... Ez így lutri.
    Akinek meg olyan jó állása van, hogy biztos benne, hogy két év múlva is ott lesz és fizetni tud majd, az simán megtudja magának engedni hogy megvegye kp-ra. Tehát megint csak fölösleges a részlet.
    Részletre autót meg lakást "szokás" venni, nem pedig egy szaros telefont. Aki ennyit nem tud összeszedni kp-ban akkor az inkább ne is vegyen... - jó tudom ez erős volt, visszaszívom.

  • Dany007

    veterán

    válasz Totheground #85 üzenetére

    Igen, mert szerinted aki ért annyit a tőzsdéhez hogy belekezdjen az majd pont 2-300 ezret fog feltenni, ráadásul hónapon belülire? Ugyanmár. :) Az ilyen vagy nagyban csinálja vagy pillanatok alatt elbukja. Ráadásul eur-huf-fal kereskedjen akinek két anyja van... Ha már deviza akkor inkább eur-usd vagy gbp-usd.

    De nem is ennyi pénzről volt szó. Valaki korábban felvetette, hogy azt az 50 ezer forintot inkább befekteti(!) 5%-os kamatra! Na ez a vicc kategória. Komolyan képes lenne lekötni a pénzét mondjuk 1 évre azért, hogy a végén 2.500 forinttal többet adjanak vissza? Mit akarnak 50-100 ezer forinton befektetni? Az nulla nem befektetés. Különböző banki, valamire való befektetések millió forint alatt nem is kezdődnek! És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy a banki alapkamat ~ 6% körül jár mostanában, ami nulla. Infláció alatti hozammal. Ami meg megérné, ott már erősen növekszik a kockázat. Ami meg nagyon megérné, ott már a tőkéd felét vagy nagyobbik részét is kockára kell tenned.

    Itt tényleg csak azzal van gond, hogy sokan ész nélkül ugranak bele a hitelekbe. Mert nem is nézi mennyi pénze van, csak azt látja hogy 0% meg 10k-ért elvihető. Aztán, hogy a fennmaradó 5-6 ezer forintot havonta hogy fogja kifizetni 2 éven át arról már fogalma sincsen. És a többségre bizony ez jellemző. Az a 0% kamat meg szépen bele van számolva a készülék árába. Valaki tényleg komolyan gondolta, hogy majd a bank hitelez neki ingyen??? Mert kitudja hány száz ember vásárol így naponta, hitelre papíron 0%-ra. Biztos a bank az a jótékonysági szervezet ami majd mindezt ingyen hitelezi. Ennyire ne legyünk naivak.
    Elég csak megnézni a független árakat. A topik fele úgyis erről szól. Van, hogy olcsóbb függetlenül megvenni a telefont, mint 2 éves T-s előfizetéssel. Akkor valaki szerint nincs belekalkulálva a "kamatmentes" kölcsön?

    Egyébként a hitel jó dolog. Nincs vele semmi gond. De csak arra szabad felvenni, amire tényleg kell. Egy 50-100k-s telefon még messze nem az.
    Összességében egyetértek margithid #75-ös hozzászólásával. Persze azt elismerem, hogy kivételek mindig vannak.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz d@minator #94 üzenetére

    Igen igen, ez eszembe jutott nekem is csak már nem fejtettem ki.

    "ha neked akkora kockázat az 1-2ezer forintos törlesztés."

    Ennyire ne beszéljünk mellé. :) Csak a nagyon ótvar telefonoknak van olyan ára, hogy havi 1-2 ezer forintra jöjjön ki a törlesztő.
    Azért egy ~ 120k-s SGS3LTE 24x5200 forint a T-nél részletre. És akkor még nem is a legcsúcsabb telefonokról beszéltünk. Még a 47 ezer forintos Xperia J-nél is havi 1800-at fizetsz. Az nyilván nem nagy kockázat. De ebből is látszik, hogy az 1-2ezres törlesztés kicsit mellébeszélés... Mert akkor megint visszajutunk oda, hogy akkor a 30-40 ezer forintos telefont veszed meg részletre, hogy aztán befektesd azt a pénzt... :U Mert havi 1-2 ezres törlesztőből csak ilyen telefon jön ki.

    Szóval mondom, mindenkinek magánügye, én nem pártolom. Brutál áraknál lehet értelme, mint a korábban említett 260k-s iPhone. De ez meg már megint egy másik téma, hogy én nem fizetnék ennyit egy telefonért sem. :)

    @vipnolf: Neked is írom. Értem mire gondolsz, de na... itt a többi fent. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák