Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.F.E.R.I.

    addikt

    válasz Hg3X #2 üzenetére

    Nekem a legelső változat, a T900 van meg.

    Van róla egy minden részletre kiterjedő teszt róla, és persze 8 nyolc év alatt ez a vonal is nagyot fejlődött. Mintha a hasonló korú első generációs nissan leaf-eket vetnénk össze a mostani 2018-as modellekkel. Amik a saját tapasztalataim:

    <pozitívak>

    - Az enyém még műanyag házas (de magnézium fedeles) változat, ez is jó minőségű, de vsz az új modellek még jobbak (ezek úgy olvasom, alumínium házasak). A műanyag díszcsíkok nem voltak túl tartósak, ezek fel/lejöttek idővel a helyükről.

    - Ez az első modell még egy 2,5+ kilós elpusztíthatatlan szerkezet, de jó esetben figyelt a Fuji a mostani vékonyabb gépeknél is erre.

    - A billentyűzet atom stabil, mintha betonra lenne fektetve. Viszont idővel megkopott egy(két) gomb tartófüle és félig kijár a helyéről :-/

    - Wakom digitalizáló van benne, de ritkán használtam grafikai célokra. A zsanér egyébként sziklaszilárd, 8 év után is feszes, pedig ez az egy pont tartja csak az egész kijelzőt. A kijelző felbontása ma már kicsinek mondható, de a színek és a betekintési szögei első osztályúak.

    - Még ma is ezt használom win7-tel, játékot leszámítva nekem tartalomfogyasztásra, táblázatkezelésre, alkalmankénti grafikai munkára ma is jó.

    - A 128GB-os SSD ma is jól működik, sosem volt adatvesztésem (kopp-kopp)

    <negatívak>

    - Akkuról használva gyorsan merül, de ez Fujitsu betegség. Még úgy is, hogy az optikai meghajtó helyére van egy pótakku beépítve.

    - A hűtése nagyon hangos, és szinte sosem áll le. Ezen lehet, hogy a modern CPU-k már túlléptek, nem tudom.

    - A legidegesítőbb hibája a kicsi és bugos touch pad. Gyakran elvesztem felette a kontrollt, ilyenkor a képernyőre bökök, ahová egyből ott terem a kurzor. Az érintőképernyő egyébként ritka praktikus így notebook módban is, csak ráböksz és elindul/megáll a játszott videó és ilyenek. Apró, de nagyon praktikus dolgok.

    - Az anyagminőség - ahogy fentebb írtam - azért hagyott némi kívánnivalót maga után. Ez a mai fémházas modelleknél már nyilvánvalóan a múlt.

    - A súlya miatt nem praktikus ölben használni, de az új modellek sokkal könnyebbek, valószínű már ez sem téma.

    - Drága volt és szerintem az is marad, az én példányom a legjobb felszereltségű és 850ezer HUF környéke volt a listaára. Sőt az első tulaja - akitől fele áron megvettem anno - még memóriát is bővített, 8GB van benne. Valószínűleg a fullosabb új változatok is bekóstolnak legalább 600ezer fölé.

    Röviden ennyi, remélem valakinek valamennyit talán segítettem vele :)

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Új hozzászólás Aktív témák