Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz vilmose33 #37 üzenetére

    Ezért nem kellene semmit sem önállóan használni.

    A megoldás szerintem (is) a többlépcsős azonosítás valamilyen formája. Úgy például én is el tudom képzelni az ujjlenyomat leolvasós dolgot, hogy az ember bedugja a kártyáját, majd a gép kéri az előre berögzített ujjával az azonosítást (logikusan terminálon belül, nem valami telefonos megoldással), és csak utána mehet a tranzakció. Mivel úgyis van hálózati kapcsolata a terminálnak nem hiszem, hogy ez sokat lassítana a procedúrán, a modern telefonok leolvasóiból kiindulva pedig szerintem szinte alig hibázna a rendszer...

    Persze minden kijátszható, de azért itt sok dolognak kellene együtt fennállnia, hogy ez sikerüljön (például nem tudhatja a tolvaj azt sem, hogy melyik ujjam van benn a rendszerben a 10-ből és mondjuk 2 hibás próbálkozás után tilthatná a kártyához köthető mindennemű tranzakciót (fontos szerintem, hogy nem a kártyát) és ekkor küldene egy SMS/email kombót a felhasználónak, amiben, mint a regisztrációk megerősítésekor két "link"/kód szerepelne (mint pl. Steam esetében). Őn követte el a hibás tranzakciót, vagy sem. Ha igen, úgy a kártyád aktív marad és próbálkozhatsz ismét, ha nem, úgy a kártya letiltásra kerül.

Új hozzászólás Aktív témák