Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bacus

    őstag

    válasz Agony #49 üzenetére

    Az egész kártya értelmetlen igazából, de legalább lehet érte kérni kártya díjat, meg éves díjat, meg elkészítési díjat, meg.... díjat.

    Ha már kezemben egy okos eszköz, amin applikáció van, akkor mi a búbánatos életért kell még egy szaros plasztikkártyát dugdosnom, egyáltalán magamnál hordani?

    Működhetne úgy is a dolog, hogy mindent az okos telefonról kezdeményezek. Terminálnak van száma, vagy qr kódja, telefonra app, beolvasom a qr kódot, az app utasitja a központot, hogy ezen a terminálon az én számlámról adjon ki X Ft-t. Nincs kártyadugdosás, lenézik a pin kódot, meg leolvassák a kártya adatokat, stb.
    Hogy ez lassú?

    Fordítsuk meg a folyamatot, állsz a sorban, app megnyit, azonosítod magad, belépsz, beírod az összeget, meg amit akarsz :), majd app várja a qr olvasást. Sorra kerülsz, leolvasod a qr kódot, ami kiirja, hogy hol vagy, melyik terminálnál, sőt akár a terminál kijelzőjén is megjelenik, hogy helló Józsi bá, 8000 Ft kerül kiadásra jóváhagyás után. Appban kérdés, megjelent a kijelzős a helló Józsi bá, stb üzenet? Mehet a pénz kiadása?
    Még egy igen, és dől a lé. (Szerintem ez sokkal gyorsabb lehet mint a mostani, ahol nyelvet választani, majd pin kód, majd ha nem fogadod el a fix összegeket, akkor gomb a más összegre, majd többször ok, meg bizonylat nyomtatást kér nem kér, stb)

    Na hol lehet ezt meghekkelni? Mert a qr-t le lehet ragasztani, hogy ne ott jöjjön ki a pénz, de akkor nem jelenik meg a kijelzőn a szöveg ! Ha olyan hülye valaki, hogy ezek után jóvá hagyja, akkor lehet direkt csinálta !
    Pl, így akár pénzt felvehetnék a másik városban lévő gyerekem kezébe is, elég ha lefényképezi a qr-t, (vagy elküldi a terminál számát, stb) én bepögyögöm a telefonba, qr olvasás fájlból, stb. majd amikor a gyerekem sorra kerül megint, tranzakció indít (közben szól telefonon, hogy ok, megjelent a képernyőn, stb), jóváhagyom és ott van a pénz nála.

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Új hozzászólás Aktív témák