Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    Jók ezek a procik... arra, hogy talán picit lennebb nyomják a 3700X és 3800X árazását és végre lecserélhessem a korosodó 1700-at. :D

    Így, hogy már van 300 USD alatti Intel 8-magos, az AMD sem igazán kérhet 300 fölötti árat a 3700X-ért. Feltéve persze ha egyáltalán kaphatóak lesznek ezek a procik és nem csak paperlaunch-ot láthattunk.

  • nkmedve

    őstag

    válasz siposz #274 üzenetére

    Szerintem nem ilyen egyértelmű a dolog. Átlag felhasználó, aki csak venni akar egy készre szerelt gépet és használni 5+ évig már rég nem desktop-ban gondolkozik. Céges környezeten kívül a desktop már csak egy nagyon szűk réteg játékszere, leginkább azoké akik hobbiból építenek gépet. Ezek az emberek nem tartanak egy változatlan konfigot túl sok ideig, és főleg nem riadnak vissza attól, hogy kicseréljenek egy procit, vagy akár egy alaplapot is.

    Valószínűleg a szervizes srác szenvedése a rosszul megválogatott alkatrészekből adódhatott. Vannak házak és hűtők amiket nehezebb szerelni, ennek nem árt utánanézni mielőtt megveszi az ember őket.

    Az én esetemben (és jelzem, programozó vagyok, nem informatikus :D ) pl. egy procicsere maximum 5 perces művelet minimális kockázattal, és a már (főleg 1 szálon) lassúcskának számító 1700 helyett lehetne akár brutál 3900X-em is. Míg ha alaplapot akarok cserélni akkor a munka valószínűleg 1 vagy több órás is lehet, mert akkor darabokra szét kell szedjem a gépet, a kábelmenedzsementet is újra kell gondolni. Arról nem beszélve, hogy egy ilyen komplexitású szerelési munkálat nem mindig kockázatmentes. Félrecsúszhat egy csavarhúzó valahol, megszakadhat egy apró vezeték máshol, stb.

    Egyébként ha most tényleg úgy gondolnám (és erősen bizgeti a fantáziámat a dolog), hogy új procit akarnék akkor semmi értelme nem lenne alaplapot is cseréljek. A 3 éves lapom még jóformán semmivel nem tud kevesebbet mint akár egy mostani csúcs X570-es lap. A PCI-E 4.0-nak mainstream desktop vonalon még sok évig nem lesz semmi haszna, tuningolni a legújabb Ryzen procikat nem érdemes, DDR5 még nincs, portok sem fejlődtek épp olyan sokat, hogy bármilyen hiányt érezzek a 3 éves lapommal. Szóval az én esetemben a mostani lapot simán tudnám továbbvinni egy erősebb procival és minimális szerelési munkával, így nekem hasznos lehet az upgrade lehetősége.
    A kérdés nálam leginkább az, hogy váltsak Ryzen 3000-re hamarosan (minden mást megtartva), vagy pedig várjam meg a 4000-es dektop szériát, ami esetleg hozhat néhány érdekes újítást. Ryzen 4000-hez viszont már mindenképp szükség lesz új alaplapra, sőt akkor talán már memóriából is vennék többet és jobbat, szóval sokkal nagyobb kiadás lenne.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Timer #298 üzenetére

    Igen, ezt próbáltam én is írni, hogy a mostani lapom csak a 3-as szériát támogatja (3900X-et még elvisel, 3950X-et már nem olyan biztos, bár ez is nagy ugrás lenne), a 4-eshez már mindenképp fog kelleni új alaplap is, így ott már a sima upgrade nem játszik. Most azonnal még nem ugrok rá semmire, egyelőre várom, hogy vagy lennebb menjen a 3-as széria ára, vagy jöjjön a 4-es.

  • nkmedve

    őstag

    válasz hokuszpk #348 üzenetére

    Az MSI (és sok más gyártó is) is kiadott a B350-ekre újabb BIOS-t amivel a 3000-es széria probléma nélkül üzemel, pedig az AMD nem kényszerítette őket rá. Én is a legutolsó ilyen BETA BIOS-t használom, semmi gond vele.
    Szerintem B450-nél is több gyártó meg fogja ezt lépni (a 256MBit-es modelleknél legalább), hacsak nem lesz valami fizikai korlátja a támogatásnak.

    Ettől eltekintve szerintem aki most gondolkozik alaplap-vásárláson, az mindenképp jobb ha megvárja a B550-et.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák