Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dragon3000

    veterán

    válasz Dr. Akula #248 üzenetére

    Szerintem olvasd vissza az egészet, Ti beszéltetek 1700x fejleszthetőségéről, ahol Te az alaplap cserét is indokoltad a kifogásoddal, hogy nincs rajta pci-e 4.0 meg amúgy is új cpu új alaplap, ezt az intel nagyon belenevelte pár emberbe, ha az új nem ad semmi pluszt, akkor hülyeség cserélni az alaplapot. Na ezekre reagáltam.

    Én nem szoktam sokat költeni régi rendszerre, mert most váltják a foglalatot, majd szépen vagy kihalnak a előző generációs normális alaplapok a boltokból vagy durván fel megy az áruk és ha bármi miatt meghal az alaplap, akkor vagy gagyit tudsz a helyére tenni vagy használtat, amire valószínűleg már garancia se lesz vagy nagyon drágát újonnan. Jártam már így intelnél, így ennyi erre a magyarázatom.

    PCI-E 4.0 nézd vissza, amikor megjelent, minden inteles ez fölösleges semmire se lesz jó észre se veszed. Azóta van vga aminek kell, bár az vicc kategória, van ssd aminek kell, ez felhasználás függően érhet is valamit, így jelenleg otthoni felhasználásnál be is zárult a kör, ha bővítő kártyák is lennének, amik profitálnak belőle, akkor látnám értelmét. PCI-E 5.0 még egy évig biztosan nem lesz és ugyanaz lesz vele a helyzet, mint most még a 4.0-val semmi sem fogja használni pár évig, max ssd, ami profitál is belőle.

Új hozzászólás Aktív témák