Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peet

    senior tag

    Azt írtátok, akár gyártónként is eltérhet a S.M.A.R.T. működése. Kérdezem, hogy a Sentinelnél minden winyóra az ő saját S.M.A.R.T. értékeit vették figyelembe, vagy valami átlag tapasztalati küszöbértékekkel dolgozik a program? Most nem arról van szó, hogy kiírja a típust, hanem, hogy felismeri winyót és az ő küszöbértékeivel dolgozik. A program mellesleg nagyon jónak tűnik, még akkor is ha átlag értékkel dolgozik, de ha minden winyót külön vizsgáltak volna az lenne az igazi, persze az baromira megdrágítaná a programot gondolom. A KÜRT sem véletlenül olyan drága, hiszen mindenféle winyóhoz kell tartaniuk alkatrészt és ugye egy gyártónak is mint pl. a Seagate visszamenőleg 5-10 évre van vagy 100 féle ATA winchester típusa (és akkor még a SATA, SCSI és egyéb tipusokról nem is beszéltem.)

    Érdkesség képpen arról, hogy kis szerencsével mit is kibírnak a winyót pár éve egyszer szétszedtünk egy winyót (sajnos típusra már nem emlékszem), majd piszkálgattuk, összetaperoltuk meg minden, és mikor összeraktuk tökéletesen működött tovább.

    Végül pedig, nem bántásként, mert tényleg jó a progi meg minden, és MAGYAR! ,de ez egy jó reklám volt most nekik. Mellesleg lehetne gyakrabban ilyen jó kis program ajánló, és akkor nem lenne az az érzésem, hogy ez most csak egy reklám volt.

    [Szerkesztve]

  • Peet

    senior tag

    A cikk után most végigolvastam a fórumot is és pár hozzászólásom nekem is lenne:
    - Lekopogom, nekem eddig nagyon beváltak a Seagate winyók, halkak és leálláskor nem dobják ki a fejet mint a Maxtorok.
    - Az üzemidő értékekben nem nagyon hiszek, mert az csak abban az esetben lehet jó ha végig pl. egy gépben volt a winyó bekapcsolt működő S.M.A.R.T. -al, ez meg egy több éves winyónál nem valószínű.
    - Akinek több winyója van egy gépbe, javaslom próbálja diagnosztizálni őket külön külön is, hátha más értékeket kap. Sőt valami eltérés biztosan lesz, de ha túl nagy akkor a diagnosztikai program elhasalt valamin.
    - Ez a hőfokmánia egyre érdekesebb. Tudom egyre jobban melegednek a procik, vga-k, és hdd-k, és egyre kifinomultabb diagnosztikai progik és rendszerek vannak, de emlékszem régen, nem foglalkoztunk semmi ilyennel. Összeraktuk a gépet, és ment. Nem kaptunk szívinfarktust, ha a proci hőfoka a tálcán felment 60 fok fölé, mert nem volt ilyen és nem is érdekelt, de működött. Kérdezem, most ennek tényleg ekkora jelentősége van és régen voltunk baromira felelőtlenek, vagy paranojás lett a világ?

Új hozzászólás Aktív témák