Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balazs24

    csendes tag

    Helló!

    A héten vettem egy ilyen telefont, és szeretném megosztani a tapasztalataimat. Ha szerintetek valamiben tévedek, akkor légyszi írjátok meg, hogy mit csináljak másképp.

    Ezelőtt két SE telefonom volt (T300, K500i), tulajdonképpen meg voltam elégedve mindkettővel, és azért ezekhez képest érezhető a változás. Jó magyar módjára kezdjük a gondokkal:

    1. A kijelzőn nem látható az óra, ha a képernyő kikapcsol. Csak a nagy feketeség… Ez szerintem elég fura, mert eddigi telefonjaim mind óraként is szolgáltak, és mivel elég hamar kikapcsol a képernyő, nem túl kényelmes folyton nyomogatni, ha látni szeretném az időt (ha rosszul tudom, írj!)

    2. A dátum formátumának megadása nem igazán működik. Négyféle lehetőséget kínál fel, de csak kétféleképpen tudja kiírni (nincs „teljes” se számmal, se betúkkel)

    3. A telefon elnémítása szerintem körülményesnek mondható. Fura módon a rezgéses hívásjelzés egy gombnyomással megoldható, de ha némítani akarok, akkor szerencsétlenebb esetben ehhez 5-6 gombnyomás is szükséges)

    4. Az ismétlődő riasztás nem „részletezhető”, csak minden nap lehetőség van. Az ötnapos munkahétben dolgozóknak ez szintén kényelmetlen megoldás.

    5. Bekapcsolás után viszonylag lassú. A memóriakártya beolvasása mindig az (nem tudom, ez lehet, hogy minden telefonnál így van). Amit meg kell szokni, az az, hogy sokszor lenyomsz egy gombot, és nem reagál rögtön, elkezdesz nyomkodni, aztán kiderül, hogy csak lassú, és szépen lassan minden parancsot végrehajt (persze azokat is, amiket csak kínodban nyomkodtál össze-vissza).

    6. A csúcs negatívum a szoftver. Noha olvastam előre, hogy problémás, de azért ez kicsit túlzás. Pedig hogy vártam, hogy végre legyen egy telefonom saját szoftverrel, kábellel…
    Szóval: az idétlen patchek feltétele, a honlap által megadott „mássz bele a regedit”-be dolog nagyon szánalmas. Pár éve vígan eljátszottam volna vele, de ma már azért ehhez kicsit türelmetlen vagyok. Azon már nem is csodálkozom, hogy nem ismerte fel a telefont telepítéskor az usb kábelen keresztül.
    Ami mindent vitt, az az, hogy ha bármi telepítésbe belekezdtem (cd-ről, windows magától), akkor következő indításkor az ALCATEL adsl modememnek lőttek. Hiába uninstall, stb, csak rendszer-visszaállítással lehetett visszahozni a netet.

    Hát, nagyjából ennyi. Ami a legfurcsább, az az, hogy ennek ellenére nem bánom, hogy megvettem. Jó az mp3, a távirányító, a hangszórók, az infra, a fényképezőgép sem olyan vészes, mint amire számítottam. Ja, telefonálni meg lehet vele.

    Ja, és tényleg nagyon örülnék, ha valami fenti problémára kapnék választ, hátha nem a készülékemben van a hiba…

Új hozzászólás Aktív témák