Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brumi1024

    veterán

    válasz arn #170 üzenetére

    Pont hogy nem. A terminal, egy normalis csomagkezelo applikacio, Unix-like rendszer: ez mind adott macOS alatt, míg Windows-on csak nemrégiben került fókuszba. Az, hogy melyik szövegszerkesztőnek vagy IDE-nek van az adott oprendszeren futó változata az másodlagos.

  • sb

    veterán

    válasz arn #170 üzenetére

    Én sem látom, hogy ezzel hogy zárnák be a platformot. Saját platformon indul, de a fejlesztések portolását és a nem a natív futtatását is segíti az egész. Így pedig mindenfelé hat, csak a zártság ellen nem.

    Azt meg végképp nem értem amiről itt sokan írnak. Hogy
    1. A user mit kap érte: akkuidőt.
    2. A usernek kraft kell, mert kutat meg általános "dógokat" csinál amihez kell a nyers erő.

    Mivan, hova? Ki?
    A usereknek megoldás kell, az meg k*va mindegy mi hajtja belül. Mókuskerék is lehet.
    Ma pedig mit kap a user: széttagolt platformokat, port nélküli megoldásokat. Igénye pedig 99%-nak arra van, hogy a napi feladatok meg 1-2 spec dolog flottul fusson.
    Ennyi.

    Én világ életemben x86+Win user voltam, de mobilon 100% minőségibb átlag appok vannak.
    X86-on se UI, se UX. De sokszor optimalizáltság sincs, ezt sem értem ki hova hozza fel, 20 éves sz*rokat foltozgatnak a legkisebb programoktól kezdve a CAD-ekig bezárólag.
    Egy rohadt widget nincs, stb...
    Mobilon (ARM) meg kraft nincs? Ja, csak S10-en ugyanúgy vagy gyorsabban böngészek mint Ryzen 2700-on... ill. az átlag appok 90%-a jobban használható.

    És azt is észre kéne venni, hogy ennek kb. semmi köze konkrétan a platformhoz (bizonyos technikai dolgoknak nyilván van, de amúgy nem x86 vagy arm függő, hogy ezek hogyan működnek.)
    A pár spec feladatra meg van gpu vagy egyéb gyorsítás. Még egy hétvégi dumb videóvágó is tuti jobban elvan arm-es appal mint egy több 100 USD-s profi x86 vágóprogrammal.
    Ettől viszont a nagyok sem biztos, hogy kimaradnak, ott meg van potenciál a natív/gyorsított/optimalizált portokra.

    Szóval ez így összeérhet és user oldalról szvsz csak nyerhetünk vele.
    Az x86-nak sem ártana pár 10 év után a posványban ragadva, de ugyanúgy a klasszik x86 desktopon a heterogén megoldásokat sem sikerült átlökni.
    Mobilon ez is musthave volt a teljesítmény miatt, tök mindegy milyen proci ment alatta... ahogy a penetráció és a használhatóság miatt a többi, viszonylag minőségi (itt most vonjuk ki a app store-ok 90%-át :D) appfejlesztés is.

    Szóval én így x86-ról sem látom, hogy eddig minőséget kaptam volna és az óriási kraftot is ki tudom használni. Ellenben a kedvenc appokat sem látom itt amik valami újat is hoznának 20 év után használhatóságban.
    Nem értem ki mihez ragaszkodik ezen az oldalon.
    Az összenyitással - elvben tök mindegy milyen hw-n, a gyakorlatban nyilván nem véletlen, hogy arm lett - csak nyerhetünk. A fejlesztői oldal tűnt mindig is vesztesnek ilyen téren, ezért sem nagyon történt még ilyen.
    Ha most sikerül akkor win-win.

Új hozzászólás Aktív témák