Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ppeterka

    tag

    válasz G.Peter #25 üzenetére

    Van egy pár ilyen telefon (pont ilyesmit szeretnék csinálni, mint az Ubuntu for Android illetve a Motorolás Webtop megoldás, ezért körbenéztem kicsit)...

    Telefonok:
    * Motorola cuccok, elég sok (TI OMAP, illetve az Atrix esetében Tegra)
    * Sony Ericsson Xperia 2011 telefonok közül szinte mind, kivéve a Ray, a Play, a Mini és a Mini Pro (Qualcomm MSM8255 és ~T)
    * Sony Xperia S és P (NovaThor U8500)
    * LG Optimus 2x P990 (Tegra)
    * HTC EVO 3D
    * ééééééés a meglepi: Alcatel OT-995 (MSM8255T) (csak ehhez még nincs XDA dev támogatás...)

    Ami aggaszt, az az, hogy hiába a 1080p-s kijelző, a buta telók csak a saját kis felbontásukat mirrorozzák-skálázzák rá erre - a Motorolák kivételével... A 2.3-as Motorolákra relatív "könnyű" lenne egy rendes, natív felbontásút 0-ról, kézzel összehozni, a legnehezebb része az a HDMI-re rajzolás lenne, de ahhoz ott a Motorola Dual Screen API dokumentációja... Nem tudom hogy miért, de az ICS alapú firmware-eken ez az API már nem lesz elérhető... Pedig egy pár pillanatig komolyan elgondolkodtam egy X kliens megírásán... És akkor nem csak Ubuntu, de bármilyen más (ARM-os) Linux is futhatna...

    Nézegettem a Qualcommhoz elérhető doksikat, de nagyon kevés információ van a HDMI-ről, kb annyit lehet megmondani Android alól, hogy be van-e dugva a HDMI kábel - de pl nem látom, hogy hogy lehetne a HDMI framebufferbe rajzolni...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák