Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz Fitzgerald #12 üzenetére

    Attól mert mindenki Kínában gyártat, attól még Kína nem lesz fejlett. Néhol elképesztő nyomor van, és 8-10 éveseknek is napi 8-10 órában kell dolgozniuk, hogy a család boldogulni tudjon.
    Szóval Kína a közelünkben sincs.
    Nemrég volt az Origón egy cikk, hogy aki Magyarországon a minimálbért megkeresi, az már benne van a világ leggazdagabb 10%-ában. Csak ezt itt Magyarországon senki nem veszi figyelembe, itt mindig csak a nyivákolás megy, holott hatalmas szerencséje van az ide születetteknek, mert ugyanekkora eséllyel születhettek volna egy afrikai országba, és akkor nem az lenne a gondjuk, hogy nem tudják megvenni a 200ezres, pulzusmérős Galaxy S5-öt, hanem hogy nincs mit enni/inni...

    Minden szavam magánvélemény!

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz batai15 #17 üzenetére

    Miért is? Csak vegyük Indiát és Kínát, máris kb 60%-nál járunk. Emellett még rengeteg afrikai ország, szinte egész dél-Amerika és sok távol-keleti. Oroszországnak a nagy része szintén szarul él. Simán megvan a 90%...

    (#19) Badboys: Kérdésedre a válasz: 26 éves vagyok, bár nem tudom ez miért érdekel. Sajnos tényleg sokan élnek rosszul Magyarországon is, de nézd az arányokat. Ne hasonlítsunk már össze egy indiai, kínai, brazik, etióp gyereket egy magyarral, amikor Magyarországon minden gyereknek megvan az esélye arra, hogy ingyen (értsd költségtérítés nélkül) diplomát szerezzen, tanuljon. Aki létminimum alatt él, az kérhet segélyt, a legtöbb helyen erre sincs esély. Ha van egy szakmád, jó eséllyel el tudsz helyezkedni.
    Amúgy milyen több millió éhező gyermekről írsz? Magyarországon? Hány gyerek él Magyarországon összesen?
    Én már jártam olyan országban, ahol már eleve úgy születsz, hogy esélyed nincs a normális életre! Magyarország nagyon nem ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    Minden szavam magánvélemény!

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz batai15 #21 üzenetére

    Pontosan: nyugat-Európa, észak-Amerika, meg a közel-kelet (amíg el nem fogy az olaj), nagy vonalakban ennyi...

    (#22) Hunt3r22: Ott ahol másfél milliárdan élnek, és ilyen ütemben fejlődnek nem nagy mutatvány eladni pár tízmillió autót, illetve ilyen GDP-vel lehet felhőkarcolót építeni. csakhogy eltekintve attól a ~100millió embertől, aki viszonylag jól él, a többi 1,3 milliárd elképesztő szarul...

    (#23) cr33p: Kb egyetértünk!

    A 20. hozzászólásomhoz annyit, hogy amikor írtam, akkor Badboys kolléga még több millió éhező magyar gyerekről írt, csak közben módosította...

    [ Szerkesztve ]

    Minden szavam magánvélemény!

Új hozzászólás Aktív témák