Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VirsLee

    őstag

    válasz bambano #126 üzenetére

    Tudod, a fejtágításban a legtöbb embernek már volt része ebben az országban. Ez sajnos nem attól függ, hogy mit tanultál vagy mit nem. Egy kapitalizmusban szerzett közgazdász diplomával gondolom úgy, hogy kiviszi az országból a pénzt.

    Nektek ez magyarázatra szorul? Globalizálódó piac? Nemzetközi?

    Nem tudom Te miben nevelkedtél, de fontos szempont számomra:
    - magyar vagyok
    - Magyarországon élek
    - Magyarországon adózok
    - magyar társadalombiztosítás része vagyok
    - amennyiben lehetőségem van magyar vállalkozásoktól veszek igénybe szolgáltatások
    - amennyiben lehetőségem van rá magyar tulajdonú boltokban/piacon vásárolok
    - az ország helyzetéért nem csak az idióta politikusok a hibásak, hanem az idióta emberek is
    - előnyben részesítem a magyar Kovács János megélhetését, mint a texasi John Smith megélhetését
    - pont ugyanannyit foglalkozok és dolgozok más országok anyagi felemelkedésén, mint annak polgárai Magyarország felemelkedésén

    Ha nem értesz egyet az se gond, liberálisok mindig is voltak/lesznek, olyanok is, akiket nem érdekel, hogy ahol élnek, az esetleg jobb hely is lehetne általuk.
    Gazdagabb országok szivattyúzzák ki a pénzt a szegény csóróktól, én beérném azzal is, ha minimálisra csökkenne az országból kifelé vándorló pénz mennyisége.
    Ha valamivel nem értesz egyet, tereljük át makro jellegű vitára a dolgot és vitassuk meg az érveinket :)

Új hozzászólás Aktív témák