Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    Meglep, hogy az emberek máig benyelik ezt a "kávé egészséges" dolgot.
    Aki így gondolja, az próbálja ki, hogy leteszi 2-3 hétre, aztán amikor fejfájásosan a földön fetreng, depressziósnak érzi magát, hányingere van, izzad, stb., akkor mesélje el, hogy pontosan miben is különbözik egy drogfüggőtől. (vannak erről pl. reddit topicok, ahol rengetegen rengetegen leírták az "élménybeszámolóikat", miszerint nehezebb volt leszokniuk, mint a dohányzásról...)

    Mindig viccesnek találtam, hogy az emberek gyakorlatilag maguktól mondják, hogy kávé nélkül "rossz a napjuk", "fáj a fejük", "tréül érzik magukat", mennek a vicces mémek, hogy kávé nélkül nem élet az élet, és egy pillanatra nem vonnak párhuzamot más függőséggel. Mintha az embernek, mint élőlénynek az lenne a természetes alaphelyzete, hogy kávé nélkül "nem működik", arra mindenképp szükség van.

    Energiaitalokat is hozzá lehet írni, sikerült elérni, hogy mára szinte a társadalom teljes egésze koffeinfüggő legyen.

    Ne is fáradjon senki azzal, hogy megmagyarázza, miért jó, eleget olvastam utána, és drogosokkal sem vitatkoznék azon, hogy miért van szükségük a kokainra.

  • kwzatz

    őstag

    válasz Donki Hóte #119 üzenetére

    Milyen fizikai tüneteket okoz pl. a zokni hiánya? Fáj a fejed, ha mezítláb vagy? :D
    Amiket felsoroltál és amiért felsoroltad, az nem igazán kapcsolódik ahhoz, amiről írtam. Ez nem a kényelemről és a "modern életről" szól.
    "ami nélkül lehet élni (csak éppen minek :U )"
    Én kávé nélkül élek, nyilván kóstoltam, de szerintem még az íze is egy rakás szar, így mondjuk számomra nem nagy lemondás. Mégsem érzem magam zombinak ébredés után nélküle, mint az emberek jelentős része, mert fizikailag nem függök tőle az említett csoporttal ellentétben.

    t72killer: Azon ritka alkalmak egyike, amikor egyetértünk, nem kell ezt elrontani. Azért is írtam, hogy legyen ilyen is. A cryptóval kapcsolatban már inkább nem fejtem ki a véleményem több topic-ban. :D Amúgy nem gondolom, hogy a kávé témához annyira kell tanulmány, ahogy írtam, elég hallgatni, figyelni az embereket, olvasni a véleményüket. (olvastam róla, de már nem is tudnék linkelni, olyan rettentő energiát nem szántam rá, mert annyira nem érint)

    Macs_70: És amikor nem ittál kávét, volt máshonnan koffein? Kóla, energiaital, csoki? Bizonyos mértékig ez is emberfüggő is persze, kinek "mennyire fáj".

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz MaCS_70 #122 üzenetére

    "Nem ment, mivel minél több szakirodalmat olvastam, annál jobban kiderült, hogy az ésszel fogyasztott kávé nem okoz függőséget."
    A kiemelt, az pontosan mit jelent? Valami számszerűség, mérték, fogódzó kellene hozzá, mert így eléggé lóg a levegőben. Ha minden nap inni kell, és az ember nélküle nem érzi "teljesnek" magát, fizikai tünetek jönnek elő (fejfájás, rosszkedv, motiválatlanság, stb.), azt hogy definiálnád?

    "Az imént írtam le, hogy a reggeli ébredést összekötne a kávéval felhasználói hiba."
    Gyakorlatilag nem ismerek olyan embert, aki kávézik, és nem ezzel indítja a napját. Gyanítom, ez a jelentős többség, de nincs rá statisztikám. Gondolom, az emberek jelentős része akkor ezek szerint "nem ésszel" fogyasztja. Jelentsen ez bármit is. :D

    "Azóta hosszú távú kutatások, kísérletek és a tudomány fejlődése is igazolta, hogy a kávé nemhogy nem egészségtelen, hanem nagyon egészséges."
    Ahogy írtam, a megfigyelést, amit évtizedek óta látok, hallok kávéfogyasztóktól, koffeinfüggőktől, azt a tanulmányok - amiket vagy a Starbucks támogatott anyagilag vagy nem :DDD - nálam nem írják felül. Valahogy a magas vérnyomás is felbukkan rendszeresen. De nem is kell meggyőzni, ez is olyan, amiben nem is nagyon lehet, meg jelentősége sincs.

    "Egy orvos barátom ennek kifejezetten a szakértője. Tőle ezt már húsz éve hallgatom"
    Gondolom ő is kávézik. De csak azért, mert "egészséges". :D

    Egyébként tényleg rohadt egyszerű: 2-3 hét, zéró koffein, kávé, csoki, kóla, energiaital, bárki kipróbálhatja. Ha nem függő az ember, nem történik semmi. Ha igen, akkor megfelelő vízfogyasztás, pihenés és kitartás. De gyanítom egy legurított kávéval végződne közben.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz FattyDove #139 üzenetére

    "Az, hogy valakit boomernek nevezel se nem személyeskedés, se nem sértő, hanem a világképének a leírása."

    Ennek azért kicsit nézz jobban utána. Amikor ebben az "ok boomer" formában használod, akkor kifejezetten azt mondod, hogy begyepesedett gondolkodású, olyan idős, aki a múltban ragadt, nem halad a korral. Az a lényege, hogy sértő legyen, na meg érzésem szerint kicsit az is, hogy érvek és vita nélkül (hiányában?) letudja az ember a dolgot egy odamondással.

    Az, hogy ez a "ok boomer" gyökérség elterjedt, csak ahhoz járult hozzá, hogy legyen egyfajta generációk közötti ellentét is, meg hogy ne tiszteld az idősebbek véleményét, mert hát úgysem értenek a modern dolgokhoz, meg hát végül is semmihez, úgyhogy ne is szóljanak bele.

    Az iróniája, hogy ezzel a "felvilágosult, mindentudó" fiatal, pont ugyanazt teszi csak a másik oldalról, mint amit ez a "hű de frappáns" odamondás elítél, vagyis azt, hogy a fiatalokat nem hallgatja meg a "boomer" generáció. Egyfajta szemet szemért, és meglehetősen ostoba.

    Gondolom jobb ha tudod ezeket, nehogy élőben használd, és a végén egy múltban ragadt, a fiatalok safe space-ével és a kezedben tartott lattéval nem annyira törődő boomer adjon egy taslit nemtetszése kifejezéseképpen. :D

    (Y-generáció, imádok számítógépes játékokkal játszani, mielőtt jönne a boomerezés :D)

  • kwzatz

    őstag

    válasz tom120514 #173 üzenetére

    Mármint ezt arra írod, hogy úgy sérteget valakit az "ok boomerrel", hogy közben azt hiszi, "az csak egy világképet fejez ki"? Azért nem teljesen tiszta, mert ha "google huszár" lenne, akkor legalább utánanézne előtte és tudná. Megértem valahol, mert a mémek terjednek, sokszor már alig-alig emlékeztetnek az eredeti jelentésükre, néhányan saját maguk adnak hozzá vélt jelentést (mert mondjuk egy képpel társítva mást is sugalhatott), aztán eljut oda a dolog, hogy egyesek nem tudják, mit mondanak és valójában miért.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz joey04 #179 üzenetére

    A logikád alapján tehát a drog sem rossz. Jól érzed magad tőle, aztán ha megvonod a szervezeted a további adagoktól, akkor a szervezeted arra rosszul reagál.

    Azt kell észrevenni, hogy alapvetően már az "egészséges plusz" nem tartozik abba, amit elfogadok. De továbbra is mondom, igya mindenki bátran, engem annyira azért nem érdekel. Úgy látom, minden függőt személyesen érint a véleményem. :D

  • kwzatz

    őstag

    válasz tom120514 #181 üzenetére

    A véleményüket én sem kritizáltam (egyéni preferencia, hogy ki milyen hobby-t lát jónak), annak nem sok értelme van. Maga az "ok boomer" és a jelentéstartalma is tényszerű, szóval végül is ott sem kellene, hogy sok vita legyen.

  • kwzatz

    őstag

    válasz joey04 #182 üzenetére

    Értem a logikádat, azért is írtam rá a példát, hogy érzékeltessem, miért vezet hibás következtetéshez.
    Kiindulsz abból az alapfeltevésből, hogy a kávé "egészséges plusz". Innentől részedre már eldöntetett, mert ha megvonod, akkor nyilvánvalóan negatív következménye van, ezért nem lehet rossz. (ezzel akartad bizonyítani, hogy a logikám hibás) Ezt érzékeltettem, hogy alapvetően ugyanez történik, ha valami kifejezetten káros dolgot vonsz meg magadtól, ami a alapvetően pozitív élményt ad. Az egyetlen különbség, hogy te már eldöntötted, hogy a kávé "egészséges plusz", amivel én meg nem értek egyet.

    Nyilván a létfontosságú dolgok (víz, levegő) megvonása negatív következményekkel jár. A kávé önmagában nem létfontosságú, nem kell az élethez. Amikor egy ilyen nem létfontosságú dolgot megvonsz a szervezetedtől és a korábban írt negatív dolgokat tapasztalod, akkor az nálam necces. (igen, egyénfüggő ez is valamennyire) Szerintem szar a kávé, sokatok szerint nem, jól van ez így.

  • kwzatz

    őstag

    válasz =Mentor= #210 üzenetére

    Egyszerű kérdés:
    Mit gondolsz, a BTC és az ETH lefelé vagy felfelé megy a következő 3 hónapban (esetleg stagnál)? Mit tippelnél? Melyiket tartod a legvalószínűbbnek?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák