Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz aprokaroka87 #31 üzenetére

    Ennél ez bonyolultabb... a face is és a google meg mindenféle platform öngerjesztően ugyanazt az irányt tolja az arcodba, amit úgy "gondol", hogy téged érdekel.
    Szóval simán előfordul az, hogy ha lapos földes videókat nézel, akkor tele lesz az ajánló is hasonlókkal, míg a kritikusok videóit elrejti. Ha szkeptikus videókat nézel, akkor azokat.
    Néha kifejezetten bosszantó az, hogy megnézek pár videót egy témában és utána levakarhatatlanul hetekig teletolja a listámat hasonlókkal és keresésre sem ad ki más videót, amiről tudom, hogy érdekel és létezik.

    Plusz van egy olyan oldala is a dolognak, mint simán a reklámnak. Sokan állítják magukról, hogy nagyon tudatosak és rájuk nem hat semmi befolyásolás. Hát a lónak a nemesebbik szervét. Nagyon kevés emberre igaz ez és bizonyos fajta befolyásolás max a szociopatákra nem hat. Az emberek egója sokat elbír és a hiszékenysége is.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz aprokaroka87 #31 üzenetére

    ja és majd elfelejtettem: a shadow banning is mocskos dolog facebookon...
    Múltkor egy hírhez belinkeltem egy youtube-on évek óta fenn lévő dokumentumfilmet és automatikusan törölte azokat a kommentjeimet a face. Erről semmi értesítést nem ad, sem indoklást, csak onnan tudom, hogy később visszatérve nem láttam a saját kommentjeimet és a saját előzményeimből is eltűnt.

    Valószínűleg feketelistán van az adott videó, ami egy hatalmas korábbi boing botrányt elemez ki. Tippre szerződi jogi claim lehet rajta facebookon, azzal szépen el lehet némítani a témát.

    Mondjuk utána megtalátam hivatalos al-jazira tévés yt csatornán is ugyanazt, nem tudom azt is törölnék -e, majd rápróbálok. Az eredeti dokumentumfilm ausztrál tévétársaságtól van, az ő oldalukon megnézhető - de sajnos régiókorlátos innen.

    Konkrét szituban valaki feltette a nagy kérdést a hírnél, hogy miért tört darabokra a napokban egy gép. Erre beírtam hogy azért, amiért a többi hasonló gép és részletesen dokumentál botrány volt ebből amikor ezeket gyártották és több gép ugyanígy összetört, plusz link a dokumentumfilmre. Instant törlést váltott ki.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák