Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #26681856 #35 üzenetére

    Hogy lehet hogy a megtévesztő 8600 kevesebbet fogyaszt, nagyobb teljesítménnyel? (Nem cinebench)
    Nem ez volt a kérdés, hanem a beblöffölt órajel ÉS fogyasztás együtt az Intel procinál. AMD még csak a kérdés közelében sem volt.

    Gondolom van grafikonod arról is, hogy mennyi az órajele 65-ból a 8400-nak allcore, ill. a 8700-nak. Avagy fordítva: mennyit fogyaszt a 8700 allcore max órajelen egy Z-s lapban, ha elengeded és valóban tartja azt az órajelet amit a papírra nyomtak. Csak nincs kedved belinkelni.
    ;)

  • sb

    veterán

    válasz s.bala31 #49 üzenetére

    Nem, akkor nem pörgeti.
    "Pörgesd meg" cinebench-el vagy prime95-tel és nézd meg úgy mennyit eszik/milyen órajelet tart.

    @Sinesol
    Ezt is írtam. Tök mindegy melyik oldalról nézzük. Ha tartja a keretet és így nincs meg a max órajele, vagy ha megvan a max órajel, de többet fogyaszt. A 8700-nak jóval magasabb az allcore órajele, 4.3GHz, arra remek tesztek voltak, ahogy 65W-ból meg sem közelíti azt... vagy 4.3-on beszív 110W-ot a 65W helyett.

    És az új modellek órajelét ugye még fentebb tolták... ezek még a szolidabb szemfényvesztések voltak. :D

    OFF: Kíváncsiságból vettem egy 2600x-et, hát sajnos érezhetően lassabb még asztalon is a 8400-nál, jobban mint amire számítottam, de most már kár bánkódni, amúgyis a Zen2 upgrade kecsegtető lehetősége miatt cseréltem, na meg legalább letudtam a fejtörést, hogy vajon milyen lehet a Ryzen. :DDD
    Akkor neked nagyon jó szemed-kezed van. Hihető... :D :D
    Elég érzékeny vagyok minden késleltetésre, de desktopon (értsd: egér megy meg indítasz 2-3 programot, ami nem ArchiCAD) még egy 2/4-es Penyát sem nagyon lehet felismerni megfelelő körítés mellett.
    Értsd: Inkább múlik az OS állapotán, háttértáron, stb... az "érzés".

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz koko52 #55 üzenetére

    Annyi hozzátartozik azért az igazsághoz, hogy a Ryzen uncore része többet eszik és talán maga a lap/chipset is.
    Így ott is kell némi korrekció ha a magokra megadott TDP-t és a valós, teljes platform fogyasztást nézzük.
    2600-am van nekem is, kis alulfeszeléssel Prime95 alatt core részre 60W alatt ír, kb. 57-59W 3.6GHz-en. Package TPD viszont már 75W.
    Konnektornál meg 130W körül áll meg ami elég ijesztő elsőre 65W TDP-s proci mellett.
    De ez lehet valósan a táp hatásfokával számolva kb. 110W, Abból kb. 8-10W venti, 15W SSD/HDD, 15W dvga.

    Előtte i5-6500 volt, alulfeszelve. Az konnektornál 95W körül állt meg, szintén 65W-os procival.
    Viszont ott is kijön a matek, cpu 35W körül volt, package 45W.
    Baromi alacsony a fogyasztás, de perf/W már így is előz az AMD: 6/12 3.6GHz vs 4/4 3.1GHz, vagyis 1.5x annyi mag és 1.16x órajel.
    És innen lehet számolgatni egy i5-8400-at is 3.8-on... épp 65W környékén lehet csak a magokat nézve.

    szerk: T-s procikhoz itt egy érzékletes ábra:
    8700T 35W-ból -25% a korlát nélküli 8700T-hez képest.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Ragnar_ #65 üzenetére

    Ahol 1 erős szál kell ott meg a P4 10GHz a nyerő... ez kb. ennyire releváns.
    Vannak persze akik pályanapra vagy épp a szántóföldre vesznek négykerekűt is, mindenkinek (tök) más lesz a jó spec célra, de átlagban mindkettő baromi közel van egymáshoz. Hol az egyik jobb, hol a másik. És a lényeg, hogy egyik sem rossz/vállalhatatlan már egyik lényeges szempont szerint sem. Ár alapján meg egyértelműen az AMD felé billen a mérleg nyelve jelenleg. A spec esetekre meg lehet keresgélni...

    Itt közben kiosztották s.bala31-t is. Nekem annyi jutott eszembe a hsz-éről, hogy ki nem szarja le?
    Tuningpotenciál? 4 vagy 5GHz? Milyen extra erő, mire és milyen áron? Hogy 35 vagy 45W a fogyasztás 6/6 vs 6/12 procinál? Mindkettő rohadt jó és elég közel van.
    Aki csak az egyik (bármelyik) oldalra tud gondolkodni a mai modellek mellett az nem igazán bírja felfogni mit is lát.

    @Sinesol
    Én i5-ről váltottam, én is érzek különbséget, de a sima 2600 javára. :)
    Viszont viccet félretéve: ez tényleg jóval inkább múlik a körítésen, és abból is inkább sw oldalon, mint a hw-n. Láttam már NVMe rendszert is döcögni szétpatchelt winnel, míg a 200GE-m száguld SATA-val is egy kicsit optimalizált rendszerrel.
    Kicsit hasonló, de talán legjobb példa erre a boot time - erre is sokan izgultak/nak régen is, pedig sok értelme nincs ha egy adott limiten belül van, ami már kényelmes. Szóval sokan küzdenek érte, nálam a mai napig egy közepes SATA SSD-vel Ivy mobil i5-tel (2/4) szerelt Samsung vezet. Úgy belőtték az UEFI-t, hogy a gombtól 3-4mp alatt a desktopot tölti. Pedig lassan oldtimer korba lép. :D
    Tipp. Ryzennél elég részletesen állítható az energiaséma. Mikor legyen core parking, legyen-e, mikor menjenek aludni a magok, mekkora terhelésnél ébredjenek, stb... ezzel lehet valóban érezhetően állítgatni a response time-ra.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz #16939776 #76 üzenetére

    Ez már a köv. dimenzió.
    Szerintem itt még nem erről beszélünk, hanem amit 90%-ban a tökegyszerű sw oldal határoz meg.

    Mennyi szar fut a háttérben, mikori és mennyire tiszta a windows.
    Ezeken egy NVMe-s erős rendszert is le lehet butítani úgy, hogy SATA SSD-snek se látszik kívülről.

    Aztán ha ez rendben van akkor lehet még szerintem nyerni a mélyebb, hw közeli optimalizálásokon, timerek, power saver cuccok kilövése, latency-k timeout-ot állítgatása, stb... De ezt már csak a nagyon vájtkezűek :D érzik meg a haccázherces monitoron 3000-es pollingrétes egérrel. :D

  • sb

    veterán

    válasz DraXoN #82 üzenetére

    Nem látok lassulást Ryzenen NVMe mellett. Mérésben sem.
    Anno ezt feszegettem a topicban és létezett is, 4k-ban szintetikus tesztben is jóval gyengébbek voltak (amit még nem biztos, hogy érzel használatban) de a spcetre patchekkel az Intel 4k-s eredmények szépen feleződtek, de inkább harmadolódtak. Most szvsz alig van különbség így mérve is a Zenhez képest.

    Az energiatakarékosság meg sajnos nem ennyire egyértelmű.
    - Van amit mindkét oldalon tudsz állítani, pl. PCIe link sebesség visszavétele.
    - De van ami SSD specifikus, pl. notiban nekem voltak olyan SSD-im amikben a SSD oldali APM-et gyártói sw nélkül nem lehetett mókolni. Ha akksira kerül belassult brutálisan. A win töltőkör 3x lassabban forgott és töltött be +20-30mp-ek! és használatban is simán HDD érzést keltett.
    - Ill. vannak a cpu oldali beállítások amik a random 4k-ra nagyon hatnak. Ez szintén állítható AMD-nél is (Pl. a win energiasémába is beállítható, hogy megjelenjen mennyire agresszíven léptet fel-le órajelet, mikor megy aludni egy mag vagy core parking mikor-hogy legyen.)

    De ugyanúgy Intelnél is ott a Speedshift évek óta és senki nem foglalkozik vele. Biosról biosra változik, hogy lehet-e állítani és/vagy mi a default, be van kapcsolva vagy nincs. Az agresszivitását meg kb. csak ThrottleStop-ban lehet állítani, biosban sem láttam soha. Pedig pl. ez sem keveset dob/vesz vissza egy sima CDM-es 4k mérésből.
    Annyira agresszíven és főleg nagy frekin tudnak már a magok mindkét oldalon le-fel órajelet, állapotokat állítgatni, hogy bármilyen nem 100% terhelést adó tesztnél számítanak ezek is.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz #16939776 #90 üzenetére

    Reméltem nem veszed szó szerint. Haccázherces monitor sincs. ;) :DDD
    Arra akartam utalni, hogy ez már nagyon a vége a skálának.

    Én is megérzek még talán most is +10-15ms lagot de ezek már olyan finomságok amik sokszor ezen a szinten sem számítanak. Nagyon marginális aki még ilyen szinten is optimalizál.

Új hozzászólás Aktív témák