Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Talán egy kisebb kijelzős ("kompakt") G4 variáns, ami mondjuk az előző (gyalázatosan túlárazott) G3S (Beat) ellenében már egyáltalán nem fest rosszul. Bár nem lennék meglepve, ha tényleg ilyen lenne a G4 és a valóban csúcshardvert meg a G4 Note (vagy Pro, vagy akármi más névvel illetett drágább modell) kapná meg.

    Sajnos a G2 és G3 elsöprő sikere óta az LG hajlamos egymásra halmozni a baromságokat. Talán kezd nehezen fenntarthatóvá válni az, hogy csúcshardvert adjanak a konkurenciánál olcsóbban. Szóval lehet, hogy a G4 marad a régi áron, de ezért már nem jár csúcsvas, csak minimális előrelépés a G3-hoz képest.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz domos #22 üzenetére

    A G3 sem laggol már a 801-el, csak várni kellett arra, hogy kiadjanak egy összeszedett ROM-ot. Az LG mindig ott tolja el, hogy a piac kegyetlen, nem lehet lemaradni a megjelenésekkel és sokszor nem készül el időre a rendes optimalizáció, de amint lehet azért ezt pótolják.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Balathruin #26 üzenetére

    Van itt a közelemben G3 (3 GB RAM) a legutóbbi ROM-al és szerintem egyáltalán nem gáz. Folyamatos akadozásról szó sincs. Néha meg-meg röccen, de akit ez annyira idegesít, annak bármilyen telefonnal muszáj lesz egy könnyített custom ROM-ot feltennie. Van itt még a közvetlen környezetemben Note 3 és 4, HTC M8 és mindegyiken gyári ROM van, alapvetően egyik sem akadozik, erről szó sincs, de meg-meg röccenéseket bármelyiken lehet látni. Van akit ez halálosan zavar (igencsak kisebbségben vannak), meg van akit nem (ők a vásárlók 98%-a és nem ezen a fórumon koptatják a billentyűzetet, hanem használják megelégedve a készülékeiket).

    (#28) pusszycat: Még a stock ROM-ot futtató Nexusok is meg-meg akadnak néha. Tapasztalat Nexus 4, 5 és 7 alapján. De még az etalonnak számító iOS esetében is el lehet csípni kis megakadásokat, csak ott az egyenletesen magas képfrissítés miatt könnyebben átlendül rajta az ember.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Balathruin #30 üzenetére

    Ez lehet valami Lollipop specifikus probléma is, mert több nyalókás készüléken (saját Nexuson is, amin stock fut) tapasztaltam, hogy időnként a kiadott utasításra csak másodpercekkel később reagál.

    BTW engem a rossz memóriakezeléssel lehet őrületbe kergetni, mikor egy másodpercre váltok át másik alkalmazásra és visszatérve újra kell töltenie a tartalmat vagy a launcher tölti újra az ikonokat, widgeteket, háttérképet, stb. Nálam a folyamatos működés azt jelenti, hogy ilyet nem művel. A hangyafasznyi apró megreccenések nem zavarnak, attól még lehet a felület görgetése meg az animáció folyamatos. Kollégám 3 GB-os G3 készülékén ilyet nem tapasztaltam és ő is meg van elégedve vele, pedig finnyás ember.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Sebestyen01 #40 üzenetére

    Az LG G3 hajdani nyitóáránál bő 50 ezer forinttal drágább a sima Galaxy S6 a Telekomnál. Az oké, hogy egy nagyobb előfizuhoz komoly kedvezmény jár,de akkor meg a G4 abban is jóval olcsóbb lehet.

    Ha a G4 a G3 nyitóárán jön, akkor az én előfizumhoz kb 105.000 Ft körül adják, míg a Galaxy S6 már 155.000 Ft-ról indul felfelé.

    Ez hatalmas kökönbség, harmaddal drágább az S6.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz xabolcsy #43 üzenetére

    "Egy telefont mindig független Magyar áfás árral nèzünk!"

    Miért is? Ha amúgy is van egy előfizetésem ami után kövér kedvezmény jár, akkor miért érdekeljen a független ár? Az esetemben a 7990 Ft havidíjhoz 155.000 Ft készülékár tartozik a Galaxy S6-hoz a 229.900 Ft helyett. Ez 72.000 Ft spórolás, pedig csak annyit tettem, hogy az Extreme Digital helyett a Telekom webshopból rendeltem a telefont és aláírtam 2 évet. (Úgysem vándorlok, annyira kartell árak vannak mindenhol, hogy 200 Ft különbség miatt nem váltok szolgáltatót).

    "Be hozza a t azt a kedvezmènyt hidd-el!"

    Nem értem. Te teljesen ingyen telefonálsz? A független telefonodhoz nem használsz az égvilágon semmilyen előfizetést? Mit vesz vissza a Telekom? Kiszámolnám, hogy te 2 év alatt mennyivel fizetsz több havidíjat hűségidő nélkül, mint én, aki aláírja.

    A 7990 Ft-os csomagom hűségidő nélkül 10.990 Ft, ami két év alatt 72.000 Ft, ezt hozzáteszem ahhoz, hogy ha függetlenül venném a telefont, az 74900 Ft-al kerülne többe, ami így 2 év alatt 146.900 Ft többlet költséget jelentene. Megfordítva: 146.900 Ft-ot spórolok csak azzal, hogy aláírom a hűséget 2 évre.

    Ezen mit hoz be a Telekom a 2 év hűséggel és hogyan?

    Persze egy fapados 3490 Ft-os díjcsomag mellé nehéz értékelhető kedvezményt tenni, de még erre is jár 30.000 Ft mínusz a független árhoz képest.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz xabolcsy #52 üzenetére

    Komoly vitapartner vagy, flottást a lakosságihoz...

    Ezek után nem kéne azért kardoskodnod, hogyan kell egy készülék árát nézni.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz xabolcsy #55 üzenetére

    "Mert nem egyszerre az igaz de kicsengeted a független árat érte."

    Maga nem érteni matematika. Milyen független árat csengetsz ki érte? Ha egy telefon 229.900 Ft helyett megvásárolható 155.000 Ft-ért, azon hogyan fizeted ki a független árat? Tényleg érdekel. Mert ezt egyedül valamilyen teljesen új matematika feltalálásával lehet. Vagy te megengeded magadnak azt a csúsztatást, hogy a szolgáltatói telefon árába beleszámolod a szolgáltatás havidíját, míg a független telefonéba nem?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz xabolcsy #60 üzenetére

    De az ugye megvan, hogy te azon nyafogtál, hogy márpedig nem írsz alá hűségidőt? Most akkor mégis, mert így tudsz bűvészkedni a számokkal? Ha nem írsz alá hűséget, akkor 9490 Ft havidíjat számolj.

    (9490 x 24) + 92 200 = 319 960 Ft

    Ha aláírsz és onnan veszed a telefont is:

    (7990 x 24) + 95 760 = 287 520 Ft

    A különbözet 32 440 Ft annak a javára aki aláírt, ami nem kis szó, hiszen adócsalók áraival kellett versenyezni egy hivatalos árakkal dolgozó kereskedőnek.

    Szóval aláírsz két évet a szolgáltatónak, de inkább megveszed adócsaló, áfatrükköző, szürkeimportos kereskedőtől, hivatalos garancia és ezzel járó prémium szolgáltatások nélkül a telefont, miközben még ráfizetsz 32 440 Ft-ot is?

    Életszerű.

    Azért az jó, hogy előbb a flottást hasonlítottad a lakosságihoz, most meg a "nem írok alá hűséget" felindulásból függetlenül vásárolt telefonhoz simán hűségidős szolgáltatási árakat kalkulálsz. Ha nem írsz alá hűséget, akkor bizony sokkal drágább a havidíj. Ha meg aláírod a hűséget, akkor meg már nem mindegy, hogy telefont is veszel-e mellé? Főleg ha kérheted kamatmentes részletre is, ami sokaknak könnyítés. Adócsalóék boltjában még giga kamatos hitelt sem kapsz, mert velük egy pénzintézet sem szerződik le.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz xabolcsy #62 üzenetére

    "A baj ott kezdödik h kurvára különbözünk."

    Nem. Én is az olcsóbbat keresem, le is vezettem, hogy számos esetben szolgáltatótól olcsóbban kapod a telefont. Ha meg nem, akkor lehet vásárolni függetlenül is (vásároltam így már én is, mikor éppen kedvezménnyel együtt is drágább volt, mint a hivatalos magyar ár, mert nem reagálták le időben az árcsökkenést, van ilyen). Az más kérdés, hogy neked a független telefon az áfacsalt, szürkeimportos, hivatalos garancia nélküli szajrét jelenti.

    "igazad van vigye ki egy multi a pénzt!!!"

    Azért futotta demagógiára is. Légyszíves kérdezd meg az adócsaló boltjaidtól, hogy ők mennyit csorgatnak be az államkasszába, mikor elcsalják az áfát. Amúgy meg nem csak nagy multik kereskednek, számos magyar kisvállalkozás van a KKV szektorban, akiknek nincs könnyű dolguk, mert az adócsaló boltokkal versenyezni képtelenség.

Új hozzászólás Aktív témák