Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necc

    addikt

    válasz Telefunen #79 üzenetére

    Ha már képzeletben húzod a cerkát akkor képzeletben húzd a P4-et is!
    Sosem értettem ezt a mentalitást, hogy van xx proci/videokari ami tuningolva hű de leveri yy procit/videokarit alapórajelen, egészen addig, amíg yy fel nem kapja a vizet, feltuningolja magát és leveri xx-et a földig és tovább, egészen Kínáig meg sem áll :))

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz Telefunen #85 üzenetére

    A táp hogy jön ide? :DDD
    Na figyu ezt a kis cerkát:
    1) irodai gépekbe veszik, excelre, oda minek tuning?
    2) aki "átmeneti" procinak veszi őt úgyse érdekli hogy mit tud, mert nemsokára úgyis jobbat vesz magának játékra
    3) ma már senki sem vesz P965-ös alaplapot, mert aki gépet épít, ő úgyis gondol a jövőre és P35-öt vesz. Aki meg "1x kiadok pénzt gépre aztán elvagyok vele évekig" elvet követi ő lehet hogy vesz ilyen alaplapot, de nem kis nyomi cerkát tesz bele, az is biztos :))
    A kis P4-ről meg:
    1) 2magos. -> bukta minden teljesítményre vonatkozó adat, mérés, bizonygatás, mert a tesztek nem említik azt, hogy a nép nem csak 1 alkalmazást futtat egy időben és mondjuk valahogy mindenki használ pl. photoshop mellett egyéb alkalmazást (akár vele párhuzaomosan egy videoszerkesztőt, flash szerkesztőt no meg zenét is hallgat) ráadásul a 2magos 9xx P4-ek virtuálisan 4magosak -> 4x bukta :D
    2) 1magos P4-ben is van HT ami az előbb említett feladatokra is tökéletesen megfelel, és mérföldkövekkel jobb, mint bármelyik 1magos proci
    3) habár ma már a netburst elavultnak számít elsősorban kályha üzemmódja miatt, a régi multimédiás gépekben még kiválóan megállja a helyét, és oda senki sem fog 1magos cerkát venni mert ott katasztrófa az 1szálas végrehajtás.

    És mindezt 100% tapasztalatból írom, volt nekem már jó pár procim, Celeron, Celeron D, P4 (nw) P4 (prescott) és tapasztalatból mondom, hogy (akár virtuálisan is (HT)) a többszálú végrehajtásnak egyszerűen gördülékenység szempontjából nincs párja. Lehet hogy a kis 1magos procikák időben hamarabb végeznek a kódolással, de addig a lúzer ül, és néz ki a búrájából mert nem tud mellette pl. átváltani a videószerkesztő alkalmazásra, vagy ha használni is akarja azt akkor egyszerűen nem kap processzoridőt az alkalmazás, és a haját kezdi el tépkedni kínjában.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz Telefunen #92 üzenetére

    Ember látom még mindig nem érted, hogy mi az eltérés az 1szálú és a többszálú végrehajtás között. Megint saját esetemet írom le:
    Volt anno egy szép kis Celeron D 335-ös procim (2.8GHz), azt használtam multimédiás feladatokra (photoshop, 3dsmax, 1 programozási felület és zenelejátszó futott akkoriban aktívan). Dolgozgattam 3D Studio maxxal, kép le, photoshopba bele, utólagos restaurációk, majd belerak a kis programomba. Ezen programomat csinálgattam akkoriban. Majd bumm, kis cerka megadja magát (hát igen, néha a procik is elhaláloznak idő előtt előfordul), sebaj kaptam cserébe kis 2GHz-es (533fsb, 512 L2) P4-est HT-vel. No már most ugye a "nagy hülye grafikonok" szerint a 2.8-as cerka lazán lezúzza ezt a P4-est, és lőn meglepi: folytattam a programomat ott, ahol korábban a kis cerkámon abbahagytam, és a "hülye grafikonok" szerint lassabb proci mégis a munka gördülékenysége szempontjából lazán odabaszott a celeronnak! Míg a 3DSmax renderelgette a maga képecskéjét, addig a photoshopban az előző képen lazán tudtam dolgozni! Lehet hogy időben nem végzett olyan hamar a 2GHz-es P4 mint a 2.8-as cerka, de a 2.8-as cerkánál míg renderelte a képet (3-4 perc) addig a photoshophoz hozzá se tudtam nyúlni, míg a kisebb 2GHz-es P4 végzett talán 4-5 perc alatt, de addig a photoshoppal már tudtam érdemben dolgozni is pont a többszálú végrehajtás miatt!
    Mint láthatod ez egy olyan példa amit "hülye grafikonokkal" nem lehet alátámasztani, csak tapasztalati, gyakorlati úton lehet érvekkel bebizonyítani, ezért is - mint mondtam - hallgassunk a gyakorlatias felhasználókra és ne csak a grafikonoknak meg teszteknek higyjünk.

    "Teszem hozzá, anno az A64 sem rendelkezett HT-el, mégis mindenki elismerte a fölényét a P4-el szemben..."
    Legfeljebb a sok idióta gémer (köztük én is :DDD ) és grafikonbámuló lúzerek ismerték el az A64 fölényét, a hozzáértő és tapasztalt emberek mind a P4-nél maradtak (no és ugye tegyük azt is hozzá, hogy akik olyan munkákra is használták a gépet, mint az előbbi példám, ellenkező esetben az A64 valóban jobb döntés volt).

    [ Szerkesztve ]

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz Dr. Romano #125 üzenetére

    "Kíváncsi lennék hogy a Willamette magos Cerkának hány GHz-re lenne szüksége hogy utolérje a 3500+-os A64-et :)"
    Willamette magnak 2GHz az elméleti határa és nemigen tudod 2.2 GHz fölé húzni. Ergo esélytelen :))
    Illetve Willamette-lite mag esetén (Celeron) 30% órajeltuning ellenére is örülj, ha 5% teljesítménytöbbletet kapsz :DDD (És természetesen dual-channel támogatás nuku).
    Na lehet számolgatni :DD
    u.i.:előzményt nem olvastam :B

    [ Szerkesztve ]

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

  • Necc

    addikt

    válasz MaSzKa #138 üzenetére

    +140: pontosan igaza van, minden józan ember jól tudja, hogy itt nem utasításokat, direktívákat olvas az ember, amit be kell tartani. Én sem csak az itteni tesztek és fórumozók véleményei alapján veszek bármit, hanem előtte még alaposan körülnézek.

    Illetve pusztán az a tény, hogy tuningoltad a procit felkelti bennem azt a gyanút, hogy ezt közölték is veled másik fórumokon/topicban, hogy tuningban lezúzza a legtöbb (összes :F ) AMD procit, így most akkor hogy is jártál? Szerintem jól. Hűtés: a gyári hűtés csak arra jó, hogy alapjáraton hidegen tartja a procit. Rakd vissza a gyári hűtést és járasd úgy is tuningolva, és terhelve... De szerintem ezt is közölték veled.
    Tuningolod a procidat, és tuningos hűtés is van rajta, egészen olcsón igen nagy teljesítményű rendszert raktál össze, most akkor te tényleg ennyire rosszul jártál? Erősen kétlem.

    Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés