Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    válasz Ezekiell #133 üzenetére

    Én azt mondom, hogy ha a tavalyihoz képest stagnál is az ár, akkor talán a fejlesztéseket is figyelembe véve még mindig talán reális lehet, ha drágább lesz, akkor viszont az valóban színtiszta lehúzás.

    NemMo

    Ebben az esetben azt is figyelembe kell venni, hogy a használt telefon piac mérete mekkora globálisan, tehát hányan adják tovább a telefonjaikat, hány ember lenne ebben érintett. Ez most egy nagyon új dolog, és az új dolgokat mindig negatívan fogadjuk, ez szerintem egy tény, sok esetben én is ilyen vagyok, de ha ez hosszútávon kialakul, akkor az is meglesz, hogy ahol eddig nem volt, ezentúl ott is lesz 1db tápegység, ami kiszolgál, a használt vásárlónál is ott lesz, neked pedig csak a telefont kell tovább adnod. De egyébként az egész használt telefon piac is egy olyan dolog, hogy ezt is meg kéne fontolni, hogy van-e egyáltalán létjogosultsága. Ha tényleg figyelembe vesszük a környezetvédelmet és most nem az Androidos eszközökből indulunk ki, hanem az Apple-ből, ami minden termékére 5 éves termékfrissítést biztosít, elgondolkodtató, hogy ezeket a telefonokat el kell-e adni 1-2-3 évesen, és legyártatni és megvenni az aktuális újat, hiszen ezek tartós eszközök. 1 ügyfelet 5 évig minimum kiszolgál, utána pedig felvetődik a kérdés, hogy 5 évesen mégis mennyiért lehetne továbbadni, megéri-e. Én most minden tapasztalat nélkül úgy gondolom, hogy nem. Mondom mindezt úgy, hogy én is 2 évente cserélek és le kéne szoknom erről.

Új hozzászólás Aktív témák