Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lipotium

    csendes tag

    válasz Ditta2216 #291 üzenetére

    Szia! Én Skinomi Full Body Pack-ot rendeltem, nálam ez teljesen rendben van. Élettartam garanciás, amit véd: Kijelző - Hátlap - Csat a Samsung felírat oldalán. Van belőle csak sima képernyő védő is. A probléma a kijelzőnél, hogy nem csak egy irányban hajlik, hanem van egy nagyon enyhe hajlása szélesség-mentén is. Ha ez nem lenne, akkor a sima kemény, de hajlékony (pl. Brando) fóliát is rá lehetne rakni, de így (kipróbáltam, vágtam egy darabot rá) amikor ráhajlítod, a két szélén nem tud az a merev fólia rátapadni, mivel hengeres palástúvá fog kényszerülni a merevsége miatt. Az óra üvege mindkét irányban hajlik, még ha széltében csak enyhén is. A másik probléma az, hogy az üveg felülete felgőzölt tapadás-gátló illetve karcolás-gátló szerű bevonattal rendelkezik, ezért a sima rávágott fólia szinte azonnal magától lejön, egyszerűen nem tapad rá, holott sima telefonon rendesen megáll. Sajnos e tulajdonságok miatt a rugalmas gumi szerű, de nagyon tapadó fóliák jöhetnek szóba pl. Zagg Invisibleshield (ő is gyárt hozzá) - Skinomi stb. A rugalmasságnak viszont a kemény Brando szerű fóliákkal szemben az a hátránya, hogy ha neki ütjük valaminek a kijelzőt, akkor a fólia ott olyan mintha benyomódna, meglátszik a helye fény felé fordítva. Ott tömörül egy picit a tapadó anyag. Mondjuk eléggé vigyázok az ilyen helyzetekre, nálam ritkán fordult elő. Az, hogy lejöjjön ruhától stb. pedig soha. Nagyon hasonlít az Invisibleshield fóliára. Szóval, ha megnyomódik és zavar, akkor vízzel óvatosan le lehet venni. A fólia újra kisimul és vissza lehet tenni, és megint szép. Amit észrevettem, az a vizes lötty amit adnak ezekhez a felrakásukhoz, tartalmaz valamilyen szappanszerű anyagot, ront a tapadáson. Azért kell a lötty mert annyira tapad, hogy ha nem jó visszaszedem és próbálkozok újra megoldás itt nem lehetséges, illetve ha nem lenne nedves a kezünk hozzá ragadna mint a fene. A sima vízzel sem egyszerű feltenni, mert ahol kinyomja a vizet ott már kezd jól tapadni, de egy kis próbálkozással rá lehet jönni a technikájára. Ha samponos vízzel csináljuk, akkor van lehetőségünk a pozíció korrigálásra mivel csúszkál mint a fene, de ismétlem nem tapad olyan jól mint tisztán a vegyszer miatt. Én úgy szoktam csinálni, ez ad legszebb és legstabilabb megoldást (azok akik félnek, hogy beázik az óra ne csinálják - habár ennyit ki kell bírnia a vízállóságának - már kétszer így csináltam): mindent megtisztítunk - kijelző, kézmosás stb. utána nagyon vékony vízsugár folyamatos folyatásával elkezdem a nedves fóliát pozícionálgatni, majd a kijelző és a fólia közé keményebb szivaccsal rásimítom fóliát úgy, hogy a fólia és a kijelző közé folyamatosan nagyon vékony sugárban folyik a víz. Azért nem elég benedvesíteni, mert akkor rengeteg buborék marad, azokat vékony lappal való kinyomkodása soha nem lesz olyan szép mint így. Ezzel a megoldással szinte nem látszik a fólia, és a felülete is gyönyörű a buborékokat a vízsugár kimossa. Ismétlem aki fél a beázástól, így ne csinálja.

Új hozzászólás Aktív témák